مهاجرت به کشور ترکیه

شهرهای مهم ترکیه

شهرهای مهم ترکیه

ما در این مقاله قصد داریم شما را با شهرهای مهم ترکیه آشنا کنیم و جایگاه و عملکرد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این شهرها را بررسی نماییم. علاوه بر این، شهرهای مهم ترکیه به عنوان مراکز اصلی جذب مهاجران و توریست های خارجی نیز محسوب می شوند. هر کدام از این شهرها دارای بهترین موسسات آموزش عالی، شرکت های تجاری و صنایع بزرگ، برترین هتل های 5 ستاره، مراکز خرید، سایت های تاریخی زیبا و صحنه های طبیعی و سایر می باشند.

اما شهرهای مهم ترکیه کدامند؟ در یک تقسیم بندی کلی، شهرهای مهم ترکیه را می توان به شهرهای سرزمینی و شهرهای ساحلی دسته بندی کرد. شهرهای سرزمینی ترکیه در حقیقت، شهر های محصور در خشکی می باشند. همچنین شامل شهرهای آنکارا، ادیرنه و بورسا می باشند. درحالیکه، شهرهای ساحلی ترکیه همگی در کنار سواحل دریای مدیترانه، دریای سیاه و یا دریای اژه جا گرفته اند. این شهرها شامل استانبول، آنتالیا، ازمیر و ترابوزان می باشند.

ما در این نگارش، شهرهای مهم ترکیه را در قالب 6 شهر آنکارا، ادیرنه، بورسا به عنوان شهرهای سرزمینی و شهر استانبول، آنتالیا و ازمیر را به عنوان شهرهای ساحلی ترکیه معرفی می کنیم. در ادامه، ما به تحلیل ویژگی های مهم اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و نیز جاذبه های گردشگری این شهرها می پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شهرهای مهم ترکیه و مهاجرت به این شهرها با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

بررسی شهر آنکارا یکی از شهرهای مهم ترکیه

شهر آنکارا، پایتخت سیاسی ترکیه و دومین شهر بزرگ ترکیه می باشد. آنکار مرکز نهادهای دولتی و دیپلماسی ترکیه به شمار می رود. همچنین، یکی از مهمترین کارکردهای شهر آنکارا ارائه خدمات برتر و با کیفیت به دانشجویان خارجی می باشد. از این نظر، شهر آنکارا به شهر دانشجویی ترکیه معروف می باشد. برآورد می شود که جمعیت سال 2019 آنکارا درحدود 6017996 نفر باشد.

به لحاظ جغرافیایی، شهر آنکارا در منطقه آناتولی مرکزی واقع می باشد. کل مساحت آنکارا 24521 کیلومتر مربع می باشد. آنکارا به واسطه تولید انگور Kalacik Karasi و محصول گلابی و نیز به خاطر تولید نوع بومی عسل طبیعی به نام Ankara Bali معروف می باشد. آنکارا مرکز شرکت های دولتی و خصوصی دفاعی و هوافضا می باشد. همچنین، آنکارا پذیرای بزرگترین نمایشگاه صنایع نظامی جهانی IDEF است. آنکارا از جمله قطب های صنعتی ترکیه نیز محسوب می شود. همچنین دارای بزرگترین صنایع خودروسازی، صنایع ریخته گری و انواع پارک های صنعتی می باشد.

ادیرنه از شهرهای ترکیه

شهر ادیرنه Edirne، خواستگاه رقابت های سالانه کشتی روغنی چهل چشمه یا Kirkpinar Yağli gϋreş می باشد. همچنین این شهر یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های ترکیه بشمار می رود. قدمت تاریخی شهر ادیرنه به عصر نوسنگی بر می گردد. دومین شهر بزرگ امپراطوری عثمانی بوده است. ادیرنه در شمال غربی استان ادیرنه در منطقه تراس شرقی، نزدیک مرزهای ترکیه با یونان و بلغارستان قرار دارد. طبق آخرین سرشماری از جمعیت شهر ادیرنه 2014، این شهر 152600 نفر در خود جای داده بود. پیش بینی می شود که در سال 2019 جمعیت این شهر 167144 نفر باشد.

ادیرنه دارای یک آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب با تابستان های گرم و طولانی و زمستان های سرد و گاهی برفی می باشد.اقتصاد ادیرنه عمدتا وابسته به بخش کشاورزی می باشد. 73% از جمعیت کاری ادیرنه در مشاغل کشاورزی، ماهیگیری، جنگلداری و شکار مشغول کار می باشند. ذرت، چغندر قند و گل آفتابگردان از جمله محصولات مهم ادیرنه می باشد. جهت مهاجرت به ترکیه ابتدا مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

بررسی بورسا یکی از شهرهای ترکیه

شهر بورسا Bursa ، که زمانی اولین پایتخت امپراطوری عثمانی بوده است. با ترکیب سایت های تاریخی و چشمه های آب گرم به همراه ورزش اسکی بر روی دامنه های Uludağ ، یکی از برترین اماکن جذب توریست خارجی در کل ترکیه به شمار می رود. بورسا جزء شهرهای مهم ترکیه در شمالغربی آناتولی در منطقه مرمره واقع شده است. بورسا همچنین چهارمین شهر بزرگ ترکیه و یکی از مراکز مادرشهری صنعتی در کشور ترکیه به شمار می رود.

بر طبق آخرین سرشماری انجام شده، جمعیت شهر بورسا در حدود 1854285 نفر برآورد شده است. مساحت کل شهر بورسا در حدود 1036 کیلو متر مربع می باشد. بورسا در دوره عثمانی با عنوان خدواندگار Hϋdavendigar معروف بود. اخیرا بواسطه پارک ها و باغ های بزرگ در سرتاسر شهر با لقب Yaşil Bursa یا بورسای سرسبز شناخته می شود. بورسا همچنین بخاطر تهیه غذاهای ترکی همانند کباب اسکندر معروف است. از جاذبه های دیگر بورسا، دانشگاه Uludağ می باشد که یکی از برترین موسسات آموزشی ترکیه به شمار می رود. جهت زندگی در ترکیه و کسب اطلاعات بیشتر مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

بررسی بورسا یکی از شهرهای ترکیه

استانبول پایتخت کشور ترکیه

بی تردید به هنگام صحبت از شهرهای مهم ترکیه، اولین شهری که به ذهن همگان خطور می کند شهر زیبای استانبول می باشد. شهر گذشته، حال و آینده ترکیه شهر استانبول Istanbul می باشد. استانبول بزرگترین شهر ترکیه و پایتخت فرهنگی و مالی ترکیه به شمار می رود. استانبول مقصد درجه یک توریست های خارجی محسوب می‌شود. همچنین، استانبول به دلیل برتری نسبی در ارائه فرصت های کاری و تحصیلی، مقصد شماره یک مهاجران خارجی نیز قلمداد می شود.

استانبول شهری فرا قاره ای در اورآسیا می باشد. از طریق تنگه بسفور 2 قاره آسیا و اروپا را به هم متصل ساخته است. از این رو خود نیز به 2 بخش آسیایی و اروپایی تقسیم می شود. مرکز تاریخی و تجاری در بخش اروپایی آن قرار دارد. استانبول یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان نیز به شمار می رود. به عنوان چهارمین شهر بزرگ دنیا و بزرگترین شهر اروپایی نیز مشهور است. در حال حاضر، جمعیتی بیش از 15 میلیون نفر در استانبول ساکن هستند.

استانبول در سال 660 قبل از میلاد با نام بیزانتیون پایه گذاری و در سال 330 قبل از میلاد با نام کنستانینوپل مجددا پایه ریزی شد. استانبول به مدت 16 قرن پایتخت حکومت های مختلف در ترکیه بوده است. اقتصاد استانبول یکی از اقتصادهای با رشد سریع در بین کلان شهرهای OECD می باشد. استانبول از نظر تولید ناخالص داخلی با US$301.1 بیلیون $ (دلار) در رده 29ام دنیا قرار دارد. به تنهایی 27% از GDP ترکیه را به خود اختصاص می دهد. اقتصاد استانبول بر پایه تجارت و گردشگری می باشد.

آنتالیا بزرگترین شهر ترکیه

بزرگترین شهر ترکیه در کنار سواحل مدیترانه ای، شهر آنتالیا Antalya می باشد. همچنین شهر آنتالیا به عنوان TURKISH RIVIERA معروف است که بیش از 300 روز آفتابی، سواحل جذاب، شهرک های تفرجگاهی، هتل های لوکس، ترکیبی از بارهای ساحلی، رستوران ها و مراکز فروش بزرگ را به گردشگران خارجی عرضه می کند. به همین دلیل می باشد که آنتالیا در سطح جهانی به عنوان شهر تفریحی ترکیه معروف است. چنانچه تمایل به کار در کشور ترکیه دارید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

آنتالیا هشتمین شهر پرجمعیت ترکیه با جمعیتی معادل 1203994 نفر سکنه می باشد. از جشنواره ها و رویدادهای مهم شهر آنتالیا می توان به جشنواره فیلم پرتغال طلایی آنتالیا، جشنواره فیلم بین المللی اورآسیا، جشنواره موسیقی بین المللی مدیترانه و جشنواره گل و گیاه آنتالیا اشاره کرد که همه ساله پذیرای هزاران گردشگر خارجی می باشد. یکی از جاذبه های آنتالیا، وجود دانشگاه ها و مدارس بین المللی در آنتالیا می باشد. همه ساله، دانشگاه آک دنیز در حدود 60000 دانشجو پذیرش می کند. بر این اساس، می توان گفت که اقتصاد آنتالیا مانند دیگر شهرهای ساحلی ترکیه متکی بر فعالیت های توریستی و خدماتی می باشد.

ازمیر سومین شهر از شهرهای مهم ترکیه

شهر ازمیر Izmir، از شهرهای مهم ترکیه و سومین شهر بزرگ ترکیه می باشد. این شهر دومین بندر بسیار مهم در ساحل اژه می باشد. هتل های لوکس و امکانات ورزشی و تفریحی، مراکز خرید و جلسات تجاری همه و همه به شهر یک جو دوست داشتنی و جهان شهری می دهد. از مکان های گردشگری و توریستی شهر ازمیر می توان به برج ساعت، کادیفاکالا، آسانسور، میدان کوناک، پارک حیات وحش ازمیر، دریاچه کاراگول و سایر می باشد.

مساحت شهر ازمیر در حدود 4630 کیلومتر مربع می باشد. بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته در سال 2018، جمعیت شهر ازمیر در حدود 2947000 بوده که به عنوان سومین شهر پرجمعیت ترکیه شناخته می شود. شهر ازمیر متشکل از چندین بخش مادرشهری می باشد. از بین این بخش ها، بخش Konak همان ازمیر تاریخی می باشد که با سایر بخش ها، شهر ازمیر را تشکیل می دهند.

در این نگارش، شهرهای مهم ترکیه حضور شما معرفی شدند. بدلیل آسانی فرآیند مهاجرت به ترکیه (عدم نیاز به اخذ ویزا) و نیز وجود اقتصاد پر رونق به همراه دانشگاه های برتر جهانی، ترکیه به عنوان مقصد اصلی و شماره یک اغلب هموطنان ایرانی تبدیل شده است. بی تردید مشاوره های تخصصی در این زمینه توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :