مهاجرت تحصیلی اسپانیا

شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا

شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا

شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا قطعا یکی از فرصت های عالی شما در زندگی محسوب می شود که همواره مورد توجه دانشجویان خارجی است. بدین ترتیب آب و هوای متعادل و فرهنگ مردم آن دوستانه جزء مزیت های انتخاب این کشور برای تحصیل می باشد. بدین ترتیب شما می توانید در اسپانیا به تحصیل بپردازند و همچنین از مزایای این کشور پیشرفته بهره ببرید. رشته پزشکی در تمام کشورها مورد توجه است و رقابت برای تحصیل در این رشته زیاد است. لذا شما بایستی شرایط قابل قبولی داشته باشید و شما باید بتوانید درخواست ها و مدارک مورد نظر دانشگاه ها را برآورده کنید.

در این کشور دانشگاه های معتبری وجود دارند که شما می توانید در آنها تحصیل کنید و مطمئن باشید که آموزش های تخصصی شما را به یک پزشک عالی تبدیل خواهد کرد. شما در کنار تحصیل پزشکی در این کشور که قسمت بزرگی از وقت شما را خواهد گرفت می توانید از جاذبه های شهرهای آن لذت ببرید. همچنین فضای شهرهای دانشجویی همیشه شاد و پررونق هستند و شما می توانید در رستوران ها و جاذبه های طبیعی دیگر اوقات فراغت خود را بگذرانید. در ادامه این مقاله که به قلم مقاله نویسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد بیشتر در خصوص شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا توضیح می دهیم.

مزایا و شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا

مطالعات پزشکی در کشور اسپانیا از ساختار بسیار خوبی برخوردار است و دانشگاه ها تجهیزات پیشرفته ای دارند که مطابق با تکنولوژی روز است. کادر آموزشی نیز متشکل از متخصصان علم پزشکی است که بسیار واجد شرایط هستند و البته که استادان همگی در زمینه بین المللی تجارب سودمندی دارند. تمامی این مطالعات پزشکی در اسپانیا ارزشمند است. به علاوه در طول تحصیل در رشته پزشکی شما روش یادگیری فشرده و سیستماتیک را دنبال خواهید کرد که منجر به افزایش کارایی شما خواهد شد. علاوه بر این، شما نه تنها انگلیسی خود را بهبود می بخشید، بلکه دانش اسپانیایی شما نیز پس از تحصیل به طور قابل توجهی بهتر خواهد شد که به شما فرصت های شغلی بیشتری در بازارهای کار اسپانیا و آمریکای لاتین می دهد.

مدارس پزشکی اسپانیا در سطح بین المللی دارای ارزش و اعتبار هستند. اسپانیا دارای سابقه فوق العاده طولانی و غنی در زمینه آموزش و تاسیس دانشگاه دارد. در واقع، اولین دانشگاه در این کشور، دانشگاه سالامانکا، در سال 1218 تاسیس شد. امروزه اسپانیا 78 دانشگاه را در خود جای داده است که 51 دانشگاه با اعتبارات دولتی تأمین می شوند. نه تنها تعداد زیادی از دانشگاه ها، کالج های پزشکی در کشور اسپانیا وجود دارد، بلکه آنها رتبه بالایی را در مقیاس بین المللی حفظ می کنند. حدود 11 دانشگاه اسپانیا در 500 دانشگاه برتر جهانی قرار می گیرند و 23 دانشگاه در رتبه بندی جهانی QS قرار دارند. اسپانیا رتبه شانزدهم از نظر بزرگترین جمعیت دانشجویی بین المللی است که بیشتر این جمعیت در شهرهای بزرگی مانند بارسلونا، مادرید، سویا یا والنسیا متمرکز شده اند.

مزایا و شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا

برخی از شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا

برنامه های پیش پزشکی در اسپانیا با تاکید بر مطالعه پیش بالینی به مدت 2 سال است و پس از آن حدود 6 سال طول می کشد. پس از اتمام آموزش اولیه، شما مطالعات بالینی را در بیمارستان های آموزشی تحت نظارت پزشکان معتبر آغاز خواهید کرد. بدین ترتیب تا زمانی که برنامه 6 ساله را به پایان برسانید، می توانید با آموزش های اضافی به سمت تخصصی تر بروید. اگر اهل کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید، باید گواهی دبیرستان شما شناخته شده باشد. این گواهی به منزله تأیید اعتبار دیپلم شما مطابق با شرایط اسپانیا است. به راحتی می توانید مدرک تحصیلی خود را در سفارت اسپانیا در کشور خود تأیید کنید. علاوه بر این، باید در یک آزمون ورودی قبول شوید.

برای تحصیل پزشکی در کشور اسپانیا، هزینه های تحصیل در کشور اروپایی اسپانیا شامل دانشگاه های دولتی و خصوصی می شوند. دانشگاه های دولتی بسیار ارزان تر هستند و هزینه های آنها از €500 الی €1500 (یورو) در سال است. موسسات خصوصی شهرت بهتری دارند، بنابراین شهریه این دانشگاه ها می تواند کمی بیشتر باشد. اگر دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا هستید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه بیشتری باشید. شرایط ورود به دوره کارشناسی و مقطع ارشد به دانشگاه و رشته تحصیلی بستگی دارد. در اکثر موارد، مهم ترین اسناد رایج که شامل مدارک هویتی و تحصیلی و مالی است. کسب اطلاعات بیشتر درباره نظام آموزشی اسپانیا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

آزمون ورودی در کشور اسپانیا شامل موارد زیر است:

  • درک و تحلیل متن به اسپانیایی
  • سوالاتی درباره تاریخ یا فلسفه اسپانیا
  • آزمون زبان خارجی
  • آزمون تخصصی که از مطالب دوره پیش پزشکی می باشد.

در نمودار زیر به بررسی درصد پذیرش شاخه های پزشکی پرطرفدار در اسپانیا خواهیم پرداخت:

شاخه های پزشکی پرطرفدار در اسپانیا

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در اسپانیا

شما می توانید برای به دست آوردن بورسیه تحصیلی در برنامه آموزشی پزشکی هم در جهت کاهش هزینه خود تلاش کنید. در کشور اسپانیا تحصیل در رشته های پزشکی عموما 6 سال به طول می انجامد که هزینه آن به طور میانگین حدود 20000€ (یورو) می باشد. همچنین رشته دندانپزشکی هم حدود 5 سال طول خواهد کشید که به طور متوسط هزینه تحصیل در این رشته هم مانند رشته پزشکی است. رشته داروسازی در پرتغال به مدت هم 5 سال طول خواهد کشید، اما هزینه تحصیل در این رشته در اسپانیا 12000€ (یورو) اعلام شده است. دوره های پرستاری در کشور اسپانیا به مدت 4 سال بوده و حدود 12000€ (یورو) هزینه خواهد داشت. رشته دامپزشکی نیز 5 سال طول می کشد و هزینه آن 14000€ (یورو) می باشد. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات جزئی تر، مشورت و اخذ مشاوره با مشاوران متبحر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :