مهاجرت به کشور اسپانیا

زندگی در اسپانیا

زندگی در اسپانیا

اطلاع از شرایط زندگی در اسپانیا، برای متقاضیانی که قصد مهاجرت قانونی، کار و یا تحصیل در این کشور را دارند از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. زندگی در کشور اسپانیا با یک سری قوانین همراه می باشد. با وجود اینکه زندگی در کشور اسپانیا هزینه پایینی دارد و آب و هوای آن بسیار مناسب است اما باید از نرخ بیکاری بالای آن آگاه بود. در سال 2008 رکود اقتصادی ضربه سختی به کشور اسپانیا زد. حتی اگر وضعیت کشور اسپانیا رو به بهبود باشد، نرخ بیکاری برای مدتی 13% است که در مقایسه با سایر نقاط اروپا هنوز هم بالا می باشد. دانش زبان اسپانیایی برای برقراری ارتباط بسیار مفید می باشد.

عدم صحبت به زبان اسپانیایی، ارتباطات روزمره شما را سخت می کند. چرا که بسیاری از مردم اسپانیا به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند. هنگام یادگیری زبان باید بدانید که برخی از مناطق کشور اسپانیا مانند کاتالان، باسک و گالیسی زبان مختلفی دارند. سیستم حمل و نقل عمومی کشور اسپانیا بسیار پیشرفته بوده و تمام شهرهای بزرگ را به هم متصل می کند. بدین ترتیب حتی بزرگترین شهرها حتی محدوده حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و خطوط مترو را ارائه می دهند.

سوالاتی که در رابطه با زندگی در اسپانیا پاسخ داده خواهد شد:

  • هزینه زندگی در اسپانیا چقدر است؟
  • معایب و مزایای زندکی در اسپانیا چیست؟

هزینه زندگی در اسپانیا

کشور اسپانیا از نظر هزینه های زندگی یکی از معقول ترین مکان ها برای نقل مکان در قاره اروپا می باشد. درآمد و قیمت مسکن ثابت می باشد. این به معنی این است که هزینه های زندگی در مقایسه با متوسط درآمد زیاد نمی باشد. برای مثال، قیمت اجاره در کشور انگلیس 40% بالاتر از کشور اسپانیا می باشد. اما، هنگام خرید یا اجاره در شهرهای بزرگ کشور اسپانیا در مقایسه با شهرهای کوچکتر، تفاوت های زیادی در هزینه وجود دارد. برای پرداخت اجاره یا رهن برای 2 نفر بسته به سبک زندگی به راحتی می توان با مبلغی بین 20000€ الی 22000€ (یورو) در سال زندگی کنند و به طور منظم بیرون غذا می خورند.

برای ناهار بهتر است که منوی روز را انتخاب کنید. این منو، یک ناهار وعده غذایی بزرگ روز است. در بیشتر رستوران ها، هزینه این منو بین 12€ الی 20€ (یورو) می باشد. حتی غذا در رستوران های درجه یک هزینه آنچنانی ندارد. برای یک زوج، هزینه صورت حساب بین 45€ الی 80€ (یورو) می باشد.

در نمودار زیر توزیع هزینه زندگی در کشور اسپانیا را مشاهده می کنید:

توزیع هزینه زندگی در کشور اسپانیا

مزایای زندگی در اسپانیا

همان طور که قبلا اشاره شد، هزینه پایین زندگی یکی از مزایای اصلی زندگی در اسپانیا می باشد. حتی کلان شهرهایی مانند مادرید و بارسلونا، در مقایسه با شهرهای بزرگ اروپا هزینه زندگی کمتر و کیفیت زندگی بالاتر می باشد. برای داشتن یک زندگی خوب در کشور اسپانیا، با متوسط حقوق سالانه 23000€ (یورو) کافی است. آب و هوای کشور اسپانیا در تمام سال بسیار شگفت انگیز می باشد. حتی در زمستان ها اگر هوا سرد و بارانی باشد، این کشور آب و هوایی معتدل دارد. بعضی مناطق کشور اسپانیا تمام سال آفتابی می باشد. با توجه به آب و هوای شگفت انگیز در این کشور، فعالیت های مختلفی در فضای باز وجود دارد که از گشت و گذار گرفته تا پیاده روی می توانید به آنها بپردازید.

طبیعت و مناظر شگفت انگیز کشور اسپانیا بسیار خیره کننده می باشد. خط ساحلی کشور اسپانیا تقریبا 5000 کیلومتر می باشد که اکثر مردم به آنجا رفته و به شنا یا تفریح آبی می پردازند. افراد غیر مقیم می توانند به راحتی در کشور اسپانیا ملک خریداری کنند، چرا که هیچ محدودیتی در زمین و هیچ شرایط خاصی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات خارجی وجود ندارد. در صورت تصمیم به خرید ملک، ویزای طلایی به شما تعلق خواهد گرفت. پروازها از کشور اسپانیا به مقصد اصلی اروپا ارزان و بسیار کوتاه می باشد. جهت مهاجرت به این کشور از طریق روش تحصیلی ابتدا مقاله نظام آموزشی اسپانیا را مطالعه بفرمائید.

مزایای زندگی در اسپانیا

معایب زندگی در کشور اسپانیا

همان طور که در اول مقاله اشاره شد، نرخ بیکاری در کشور اسپانیا بالا می باشد. رکود اقتصادی 2008 بسیار سخت به اسپانیا ضربه زد. می توان گفت که زبان اسپانیایی دومین زبان مکالمه در جهان و محبوب ترین زبان ها برای یادگیری می باشد. در کشور اسپانیا، فقط لهجه های مختلف وجود دارد. در بعضی مناطق مردم به زبان کاملا متفاوتی مانند باسک، کاتالان یا گالیسی صحبت می کنند. اسپانیایی ها کاغذ بازی را دوست دارند به طوری که برای هز چیزی کوچک سندی وجود دارد که باید پر شود و زمانی که صحبت از بوروکراسی است سرعت آنها زیاد نمی باشد.

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا و EEA می باشید و به کشور اسپانیا نقل مکان می کنید، ثبت نام چند روز طول می کشد و باید چندین دفاتر مختلف ثبت نام کنید. یکی از دلایل جذب مهاجران به کشور اسپانیا، کندی سرعت زندگی می باشد. اما وقتی کارهایی برای انجام وجود دارد، این امر باعث اذیت می شود. به نظر می رسد که در ماه آگوست کل کشور در تعطیلات است و تقریبا کشور اسپانیا متوقف می شود. بسیاری از شهرهای بزرگ بسته می شوند. اگر قصد مهاجرت در کشور اسپانیا دارید، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :