مهاجرت سرمایه گذاری در مالتا

سرمایه گذاری در مالتا

سرمایه گذاری در مالتا

سرمایه گذاری در مالتا با توجه به این که کشوری توسعه یافته و عضو اتحادیه اروپا است، مزایای زیادی برای متقاضیان به همراه خواهد داشت. چرا که کشور مالتا به سرمایه گذاران تحت شرایطی اجازه اقامت یا حتی تابعیت می دهد. همچنین هر چند ایرانی ها، افغان ها و تابعین کره شمالی به لحاظ قانونی امکان اخذ پاسپورت مالتا را ندارند. مالتا کشوری جزیره ای و کوچک است که تنها حدود 515000 نفر جمعیت دارد. اما در سال های اخیر مقصد سرمایه گذارانی بوده است، خصوصا کسانی که می خواهند به دلایل مختلف تابعیت اتحادیه اروپا را به دست آورند. مالتا کشوری توریستی است اما علاوه بر گردشگران، برای دانشجویان و حتی سرمایه گذاران هم جذابیت های زیادی دارد.

به عنوان مثال متقاضیانی که در کشور مالتا سرمایه گذاری می کنند امکان اخذ اقامت یا پاسپورت این کشور را پیدا می کنند. بدین ترتیب فرد اقامت اتحادیه اروپا را پیدا کرده و محدودیت هایی که کشورهای مختلف برای غیر اروپایی ها وضع نموده اند را نخواهند داشت. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در خصوص سرمایه گذاری در مالتا در سال 2022 به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

  • حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در مالتا و اخذ اقامت کشور مالتا چقدر است؟
  • قوانین مهمی که برای سرمایه گذاری در مالتا حاکم است کدام اند؟

هزینه های سرمایه گذاری در مالتا

سرمایه گذاری در مالتا هزینه های خیلی زیادی در پی دارد از جمله سرمایه اولیه ای که باید به دولت مالتا داده شود، هزینه وکیل مهاجرتی، ترجمه مدارک، پرداخت مالیات، خرید بلیت هواپیما، هزینه های زندگی در مالتا و سایر موارد بایستی بررسی شوند.

اما در سال 2022 کلی ترین مواردی که باید برای سرمایه گذاری در مالتا به آنها توجه شده است در جدول ذیل بیان شده اند:

ردیفانواع هزینه هامیزان هزینه به یورو
1حداقل سرمایه گذاری در مالتا برای متقاضی اصلی اقامت€650000
2حداقل سرمایه به ازای هر همراه یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال€25000
3حداقل سرمایه به ازای هر همراه یعنی فرزندان 18 تا 26 سال€50000

متقاضی اصلی همچنین بابت بررسی شدن پرونده خود بایستی حدود 7500€ (یورو) برای خود و حدود 5000€ (یورو) برای همسر در نظر بگیرد. جالب است بدانید برای فرزاندان 13 تا 18 سال حدود 3000€ (یورو) و برای فرزندان 18 تا 26 سال بایستی حدود 5000€ (یورو) پرداخت کند. هزینه اخذ پاسپورت مالتا هم برای هر نفر 500€ (یورو) و هزینه ای که بانک اخذ می کند نفری 200€ (یورو) می باشد.

در نمودار ذیل متوسط هزینه زندگی در مالتا و چند کشور اروپایی دیگر با هم مقایسه شده است:

متوسط هزینه زندگی در مالتا

سرمایه گذاری در مالتا و اخذ تابعیت

به جزء ملیت های گفته شده در مقدمه مقاله، سایر افراد قادر به اخذ تابعیت مالتا به واسطه سرمایه گذاری خواهند بود. این متقاضیان به این منظور باید حداقل 650000€ (یورو) در بخش های تعیین شده از سوی دولت مالتا سرمایه گذاری کنند و در نهایت اثبات نمایند 36 ماه در مالتا اقامت داشته اند. البته اگر میزان سرمایه گذاری نفر اصلی 750000€ (یورو) باشد، تعداد ماه هایی که باید در مالتا اقامت داشته باشد تا بتواند پاسپورت این کشور را بگیرد به 12 ماه تقلیل پیدا می کند. علاوه بر سرمایه گفته شده که بایستی در زمینه های گفته شده از سوی دولت مالتا استفاده شود، متقاضیان بایستی حدودا 700000€ (یورو) هم در بخش املاک غیر منقول مالتا سرمایه گذاری نمایند. لازم به ذکر مبلغ 650000€ (یورو) سرمایه گذاری گفته شده در مالتا غیر قابل بازگشت است.

البته متقاضیان می توانند قرارداد اجاره ای با حداقل ارزش 16000€ (یورو) هم در مالتا منعقد نمایند که بایستی به مدت 5 سال تمدید گردد. همچنین اهدای مبلغی حدود 10000€ (یورو) که امکان پس گرفتن آن وجود ندارد هم در بخش های مختلف ورزشی، فرهنگی، هنری و سایر در مالتا ضروری خواهد بود. با این سرمایه گذاری در مالتا افراد بین یک تا 3 سال می توانند پاسپورت مالتا را به عنوان تابعیت دوم خود اخذ کنند. همچنین بایستی جالب است بدانید که کشور مالتا تک تابعیتی نیست. همچنین این کشور با اخذ پاسپورت مالتا نیز امکان تحصیل، کار و زندگی در سرتاسر اتحادیه اروپا (EU) وجود خواهد داشت. در خصوص مهاجرت به مالتا از طریق تحصیل پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

سرمایه گذاری در مالتا و اخذ تابعیت

زمینه های رد درخواست سرمایه گذاری در مالتا

مالتا برای صدور ویزا در خصوص سرمایه گذاری در مالتا سختگیری های خیلی زیادی ندارد. اما کسانی که یکی از شرایط ذیل را داشته باشند عملا ریسک ویزا سرمایه گذاری در مالتا را خواهند داشت:

  • احتمال ایجاد اختلال در مالتا از سوی فرد
  • رد شدن درخواست فرد برای اخذ ویزای هر کشوری در گذشته
  • اثبات این که اطلاعاتی که فرد به دولت مالتا ارائه نموده اشتباه بوده است.
  • داشتن سابقه محکومیت کیفری
  • احتمال خطر بالقوه با توجه به کشوری که متقاضی تابعیت آن را دارد.

با این وجود نکات مثبتی در خصوص سرمایه گذاری در مالتا وجود دارد. به عنوان مثال این که علاوه بر همسر، فرزندان زیر 18 سال و بین 18 تا 26 سال، با این روش امکان اخذ اقامت برای والدین فرد که بیش از 55 سال دارند هم وجود دارد. البته به شرطی که به ازای هر کدام از آنها مبلغ 50000€ (یورو) به دولت مالتا پرداخت گردد. همچنین شرایط اجاره خانه در مالتا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در خصوص سرمایه گذاری در مالتا، حداقل سرمایه و سایر هزینه های مربوطه توضیحاتی ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :