مهاجرت به کشور سوئد

زندگی در سوئد

زندگی در سوئد

با توجه به کیفیت بالای زندگی در سوئد و خدمات اجتماعی بالای ارائه شده در این کشور، مهاجرت به سوئد مورد توجه بسیاری از مهاجرین قرار گرفته است. درخواست برای مهاجرت به سوئد بیش از پیش شده است. به طور کلی سوئد یکی از کشورهای پیشرفته اروپا است. با توجه به اینکه این کشور عضو اتحادیه اروپا است ویزای آن نیز شنگن می باشد.

پاسپورت این کشور یکی از ارزشمندترین پاسپورت های جهان است. با توجه به تقاضاء زیاد مهاجرت و زندگی در سوئد شرایط اخذ ویزای این کشور سخت می باشد. اما به کمک مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امر ممکن خواهد بود. زندگی در سوئد همچنین دارای مزایا و معایبی نیز می باشد که در این مقاله به آن پرداخته و زندگی در سوئد را بررسی نموده ایم.

درباره زندگی در سوئد

سوئد مکانی عالی برای زندگی با مردم مهربان، خدمات عالی و فرهنگ سازمانی است که مردم را به داشتن تعادل کاری و زندگی خوب ترغیب می کند. جای تعجب نیست که بسیاری از مردم تصمیم می گیرند برای لذت بردن از همه چیزهایی که سوئد ارائه می دهد به بزرگترین کشور اسکاندیناوی مهاجرت کنند. با این وجود برای زندگی در سوئد، موارد مهمی وجود دارد که باید قبل از عزیمت به سوئد آنها را بدانید. به عنوان مثال سوئد یکی از بالاترین درآمدهای مالیاتی در جهان را دارد. مردم سوئد حدود 30% از درآمد خود را مالیات پرداخت می کنند. همچنین سرعت اینترنت در سوئد بسیار بالاست. بسیاری از خدمات فناوری در این کشور به بهترین شکل ارائه می شود.

یکی دیگر از نکاتی که مهاجرین بایستی به آن توجه کنند بحث اقامت، یافتن و اجاره خانه است. بازار خانه در سوئد بسیار رقابتی و پرتقاضا است. معمولا مهاجرین، سخت خانه های بلند مدت برای خود پیدا می کنند. اجاره ها کوتاه مدت است. مهاجرین در این مورد بایستی آگاه باشند و خود را آماده کنند. یکی دیگر از موارد پر اهمیت شوک فرهنگیست که ممکن است مهاجرین با آن روبرو شوند. سوئدی ها بسیار محافظه کار هستند. همچنین درصد مجردین در سوئد بسیار بالاست. البته برابری جنسیتی، قومی و مذهبی در کشور موج می زند و به صورت قانون درآمده است. سوئد اولین کشور فمنیستی در اروپاست و حقوق زن و مرد برابر است.

مزایای زندگی در سوئد

علاوه بر نکات منفی و معایبی که بعضا می توان برای زندگی در سوئد یافت با همه این موارد زندگی در سوئد بسیار خواهان دارد و مزایای آن بسیار زیاد است. سوئد یکی از سبزترین کشورهای جهان می باشد. یک سوم این کشور از فضای سبز پر شده و گفته می شود. هر نفر در سوئد کم تر از 5 کیلومتر با فضای سبز و پارک فاصله دارد. همچنین سوئد یکی از پاک ترین و تمیز ترین کشورهای جهان است. همواره آب و هوای سوئد عالی بوده و مردم از آن بهره می برند. یکی از مزایای قابل توجه برای زندگی در سوئد می توان به برابری در سوئد اشاره کرد.

سوئد یکی از کشورهای پیشرو در زمینه برابری و مساوات بین نژادها، جنسیت و دین و عقیده هر فرد است. هیچ فردی نمی تواند به دلیل موارد گفته شده تفاوتی قائل شود. در مدارس سوئد هیچ فرقی بین دختر و پسر وجود ندارد. با هر 2 به یک نوع رفتار می شود. همچنین نیمی از پارلمان سوئد را بانوان تشکیل داده اند و زنان در سوئد جایگاه ویژه ای دارند.

از جمله دیگر مزایای زندگی در این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت بالای زندگی در سوئد
 • فضای سبز بسیار و آب و هوای تمیز
 • برابری و مساوات بین مردم مختلف در سوئد
 • تعادل بالای زندگی و کار در سوئد
 • حمایت قوانین در سوئد از خانواده به خصوص کودکان
 • کیفیت بسیار بالای دانشگاه ها و موسسات آموزشی
 • اقتصادی پیشرفته در عین حفظ محیط زیست
 • اعتبار بالای پاسپورت سوئد

معایب زندگی در سوئد

یکی از مواردی که مهاجرین به سوئد بایستی به آن توجه نمایند معایب زندگی در سوئد است. علاوه بر مزایای بسیار در این کشور مهاجرین ممکن است با مواردی روبرو باشند که غیرقابل تحمل یا اذیت کننده باشد. لذا در اینجا مهم ترین معایب زندگی در این کشور را اشاره می کنیم. یکی از این معایب هزینه زندگی در سوئد می باشد. علاوه بر هزینه ها، همانطور که در قبل اشاره کردیم یافتن محل اقامت در سوئد به خصوص اقامت دائم بسیار سخت بوده است. قراردادهای اجاره خانه معمولا کوتاه مدت است.

به طور خلاصه معایب زندگی در این کشور عبارتست از:

 • هزینه بالای زندگی
 • آب و هوای نسبتا سرد
 • تفاوت فرهنگ مردم سوئد
 • سختی زبان سوئدی

معیب زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد

همانطور که گفتیم هزینه زندگی در سوئد نسبتا بالاست. از این رو درک درست از هزینه زندگی و مهاجرت به سوئد می تواند برای تصمیم گیری درست درباره مهاجرت به سوئد و زندگی در مکان های مختلف سوئد تعیین کننده باشد. استکهلم (Stockholm) پایتخت سوئد گران ترین شهر برای زندگی در سوئد است. پس از استکهلم شهرهای گوتنبرگ (Gothenburg) و اوپسالا (Uppsala) به ترتیب شهرهای گران بعدی سوئد هستند. ارزان ترین شهرهای سوئد برای زندگی نیکوارن (Nykvarn) و سودرتالی (Sodertalje) می باشند. به طور کلی سوئدی ها تمایل دارند که در خانه غذا بخورند و پخت و پز با هم به عنوان یک فعالیت اجتماعی تلقی می شود.

هزینه غذا در بیرون به عنوان‌ فست فود حدود 100SEK (کرون) برای یک وعده غذایی ارزان و حدود 200SEK (کرون) برای یک وعده غذای متوسط در نظر گرفت. به طور کلی هزینه زندگی در استکهلم برای یک نفر حدود 13000SEK (کرون) و برای یک خانواده 4 نفره حدود 23000SEK (کرون) و برای زندگی یک نفر در شهر گوتنبرگ حدود 11000SEK(کرون) و برای یک خانواده 4 نفره حدود 21000SEK (کرون) است. این در حالی است که هزینه زندگی در شهر اوپسالا برای یک نفر حدود 9000SEK (کرون) و برای یک خانواده 4 نفره حدود 21000SEK (کرون) می باشد.

نکاتی درباره سوئد

بسیاری از افرادی که به کشور سوئد مهاجرت می کنند، سرمای این کشور را در نظر نمی گیرند. از این رو اولین زمستان برای متقاضیان سفت و سخت باشد. زیرا هوا خیلی زود تاریک می شود و بسیار سرد و برفی می شود. در ابتدا، این می تواند زیبا باشد. اما 2 هفته درجه حرارت از 10- درجه سانتیگراد و داشتن برف در همه جا می تواند خسته کننده باشد.

ممکن است احساس تنهایی زیادی کنید. سوئد را می توان یکی از سخت ترین مکان ها برای یافتن دوست دانست. مخصوصا استکهلم از نظر دوست یابی امتیاز پایینی دارد. اما راه حل های زیادی وجود دارد. سوئدی ها می دانند ملاقات با یکدیگر دشوار است. بنابراین معمولا باشگاه ها و تیم های ورزشی برای پیوستن به جایی که می توانید با افراد دیگر ملاقات کنید وجود دارد. می توانید باشگاه های ورزشی، تیم های هاکی روی یخ و موارد دیگر را پیدا کنید که همیشه مکان های خوبی برای دیدار با افراد جدید با علایق مشابه هستند.

هر کس در سوئد دارای یک شماره خاص صادر شده توسط دولت است که به نام شخص ثبتی شناخته می شود. این همان چیزی است که به شما امکان می دهد برای حساب بانکی یا قرارداد تلفنی درخواست کنید و اغلب از آن استفاده خواهید کرد. این روند بسیار آسان است. اما همچنین می تواند مدتی طول بکشد، بنابراین اهمیت دارد هنگام ورود به سوئد آن را در صدر لیست کارهای خود قرار دهید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی درباره سوئد و زندگی در این کشور را به دست آورده باشید. چنانچه سوالات بی پاسخ در ذهن دارید و خواستار مهاجرت، تحصیل یا کار در سوئد هستید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تکیه تماس بگیرید و از مشاورین ما در این مجموعه مشاوره دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :