مهاجرت به کشور ترکیه

زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه

متقاضیان مهاجرت به ترکیه بایستی از کیفیت زندگی در ترکیه مطلع باشند، زیرا امروزه تحصیل و کسب و کار به اولویت شماره یک مهاجران بدل شده است. اما اگر این مهاجرت توام با آگاهی همه جانبه از شرایط زندگی در این کشور باشد، می تواند به مهاجرتی موفق منتهی گردد. ترکیه از جمله کشورهایی ست که در طی چهل سال گذشته به پیشرفت چشمگیری دست یافته است. از این رو سرعت پیشرفت در زمینه های خاصی همانند گردشگری و امور مالی خیلی شگفت انگیز می باشد.

سیستم حمل و نقل ترکیه و زیر ساخت های مربوط به آن نقطه قوت و زیربنای پیشرفت ترکیه محسوب می شود. مسافرت داخلی و بین المللی در ترکیه با بیش از 50 فرودگاه، شبکه گسترده بزرگراهی، شبکه راه آهن قطارهای سریع السیر و نیز سیستم حمل و نقل دریایی پیشرفته بسیار راحت می باشد. حالا، شما با مطالعه این مقاله و نیز کسب اطلاعات تکمیلی از کارشناسان ارشد مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با اطمینان می توانید درباره مهاجرت به ترکیه تصمیم گیری کنید.

جغرافیای کشور ترکیه

ترکیه کشوری قاره ای می باشد که اساسا در غرب آسیا واقع شده است. اما با بخش کوچکتری در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا، جزء قاره اروپا نیز محسوب می شود. ترکیه با کشورهای یونان و بلغارستان در شمال غربی، گرجستان در شمال شرقی، ارمنستان، نخجوان و ایران در شرق و عراق و سوریه در جنوب هم مرز می باشد. با وجود اینکه استانبول بزرگترین شهر ترکیه می باشد. پایتخت ترکیه شهر آنکارا می باشد.

تقریبا 70% تا 80% از شهروندان ترکیه از نژاد ترک می باشند. کوردها بزرگترین اقلیت این کشور را تشکیل می دهند. زبان رسمی کشور ترکیه زبان ترکی می باشد. کل مساحت کشور ترکیه معادل 783356 کیلومتر مربع می باشد که از این مقدار 1.3% را پهنه های آبی تشکیل می دهند. بر طبق آخرین آمار سال 2022، جمعیت کشور ترکیه در حدود 82003882 نفر بوده است. در سال های اخیر کشور ترکیه از راه صادرات محصولات تولید داخلی و نیز جذب گردشگران خارجی توانسته است به رونق اقتصادی خوبی دست یابد. درآمد حاصل از تولید ناخالص داخلی ترکیه (GDP) در سال 2022 معادل $2.274 تریلیون (دلار) بوده است.

سیستم آموزشی در خصوص زندگی در ترکیه

در کشور ترکیه، آموزش ابتدایی برای کودکان سنین 6 تا 14 ساله اجباری می باشد. دانش آموزان برای حضور در مدارس ابتدایی ترکیه، ملزم به پوشیدن لباس های متحدی هستند. به عنوان بخشی از اصلاحات سیستم آموزشی در سال 1997، تحصیل اجباری از 5 تا 8 سالگی معین شده است. در این روش، کودکان 3 سال آموزش اجباری بیشتری را در مدارس دولتی دریافت می کنند. مدارس ابتدایی دولتی در ترکیه برای کلیه کودکان ترک رایگان می باشد. پس از اتمام دوره ابتدایی 8 ساله، دانش آموزان مدرک پایان دوره خود را دریافت می نمایند. سپس، برای حضور در مدرسه متوسطه آماده می شوند. در ترکیه، انواع مختلف مدارس متوسطه وجود دارد. به طور کلی شرایط تحصیل در ترکیه در مقاله مذکور شرح داده شده است.

دانش آموزان بنابر علاقه و خواست خود می توانند در آنها ادامه تحصیل دهند:

  • مدارس عمومی با گرایشی متمرکز بر روی علوم اجتماعی یا علوم طبیعی
  • مدارس متوسطه با تمرکز بر روی تربیت بدنی
  • هنرستان ها

پس از اتمام دوره دبیرستان، اکثر دانش آموزان یا وارد دانشگاه شده و ادامه تحصیل می دهند. بر اساس حرفه ای که کارآموزی کرده اند، وارد بازار کار می شوند. در حدود 200 دانشگاه در ترکیه وجود دارد که اغلب آنها نیز در هر 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ارائه برنامه های آموزشی می پردازند.

سیستم آموزشی در خصوص زندگی در ترکیه

سیستم بهداشتی جهت زندگی در ترکیه

بهداشت در ترکیه بخشی از سیستم تامین اجتماعی محسوب می شود. شما در قالب این سیستم با پرداخت وجه معینی متوجه خواهید شد که تحت پوشش درمان بیماری ها، سوانح و بازنشستگی قرار می گیرید. در ترکیه، SGK ( موسسه تامین اجتماعی) و وزارت بهداشت متولی امور بهداشتی و درمانی این کشور می باشند. در سال های اخیر، سیستم بهداشتی ترکیه شاهد پیشرفت های بزرگی بوده است. بیمارستان ها، کیلینک ها و مطب های مختلف در ترکیه انواع امکانات درمانی را به بیماران ارائه می دهند.

سیستم بهداشتی ترکیه شامل بیمارستان ها، مطب های خصوصی، و مراکز درمانی مختلف می باشد. در بین مراکز درمانی بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی مراکز درمانی خصوصی می باشند. بر طبق قوانین تامین اجتماعی ترکیه ، شما بایستی در حدود 20% از هزینه های درمانی خود را پرداخت نمایید. بازنشستگان فقط مشمول پرداخت 10% هزینه ها می باشند.

هزینه ویزیت دکتر در ترکیه معمولا از حول و حوش 140TRY (لیر) شروع می شود. هزینه ویزیت دندانپزشک در ترکیه معمولا 40TRY (لیر) یا بیشتر می باشد. این قیمت بسته به نوع و کیفیت درمان دریافتی و نیز شهری که در آن شهر زندگی می کنید، می تواند متفاوت باشد. از این رو شرایط و آگاهی از مهاجرت به ترکیه از طریق مطالعه مقاله مذکور نیز امکان پذیر خواهد بود.

سیستم حمل و نقل در ترکیه

همواره یکی از دغدغه های اکثر مسافران به کشورهای خارجی، نحوه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی آن کشور می باشد. در این بخش از مقاله، ما به شرح کاملی از سیستم حمل و نقل ترکیه می پردازیم. کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود و نیز وجود جاذبه های طبیعی و گردشگری متنوع همواره مورد توجه اکثر گردشگران خارجی بوده است. این موقعیت ویژه سبب آن شده است که سیستم حمل و نقل زمینی و دریایی مختلفی در طی زمان در این کشور ایجاد شود تا از یک طرف پاسخگوی نیاز حمل و نقلی مسافرین خارجی و داخلی شده و از طرف دیگر، ارتباط 2 قاره آسیا و اروپا را نیز بدین وسیله ممکن سازد.

در ترکیه، سیستم حمل و نقل عمومی بزرگی شامل اتوبوس های محلی، تاکسی، مینی بوس ها، تراموا و مترو وجود دارد. بنابراین، گزینه شما برای مسافرت در ترکیه زیاد می باشد. در حقیقت، یکی از امتیازات زندگی در ترکیه برای مهاجران خارجی وجود فهرستی از گزینه های حمل و نقلی در ترکیه می باشد که نه تنها دسترسی محلی بلکه دسترسی بین المللی را نیز تسهیل می نماید. شما با استفاده از شارژ کارت های حمل و نقل شهری همانند استانبول کارت یا آکبیل به راحتی می توانید از این خدمات شهری بهره مند شوید.

شاخص کیفیت زندگی در ترکیه

برای زندگی در ترکیه، اطلاع از هزینه زندگی در این کشور از جمله ضروریات می باشد. شما با اطلاع از هزینه زندگی به راحتی می توانید درباره مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت در این کشور تصمیم بگیرید. طبیعتا، هزینه زندگی در ترکیه به شهر محل سکونت، سبک زندگی، میانگین درآمد ماهانه و سایر بستگی دارد. هزینه زندگی در ترکیه نسبتا ارزان و مقرون به صرفه می باشد. میانگین هزینه ماهانه زندگی در ترکیه در حدود $500 الی $600 (دلار) می باشد. در حال حاضر، شاخص هزینه زندگی در ترکیه، در حدود 31.12 می باشد.

هزینه زندگی در ترکیه 26.62% پایین تر از ایران می باشد. اجاره بها در ترکیه 58.56% پایین تر از ایران می باشد. در پایان، با توجه به تحلیل انجام شده درباره زندگی در ترکیه می توان چنین نتیجه گرفت که با توجه به 2 شاخص اصلی تحلیلی یعنی، هزینه زندگی و شاخص کیفیت زندگی، کیفیت زندگی در ترکیه بالا می باشد. اگر شما هم علاقه مند به اخذ اقامت تحصیلی در ترکیه یا کار در این کشور می باشید، برای اطلاع از آخرین قوانین و جزییات مهاجرتی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :