مهاجرت تحصیلی کانادا

رشته های علوم انسانی در کانادا

رشته های علوم انسانی در کانادا

رشته های علوم انسانی در کانادا یکی از پر طرفداراترین رشته ها برای تحصیل در کانادا به صورت قانونی محسوب می شوند. چرا که فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی در کانادا با کسب مهارت های علمی و عملی لازم آماده ورود به بازار کار کانادا می شوند. پس دانشجویان علوم انسانی در کانادا هرگز بیکار نمی مانند.

دانشجویانی که مایل به کار در رشته های وکالت، خدمات اجتماعی، آموزش و سایر می باشند، می توانند با تحصیل در علوم انسانی از امتیازات تحصیل در کانادا برخوردار شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان موسسه حقوقی پیشتاز دارای مجوز رسمی اعزام دانشجو به خارج و نماینده رسمی بیش از 600 کالج و دانشگاه بین المللی از جمله دانشگاه های کانادا آماده ارائه مشاوره های تضمینی و تخصصی به هموطنان عزیز می باشد.

درباره تحصیل علوم انسانی در کانادا

دانشجویان برای تحصیل علوم انسانی در کشور کانادا می توانند در رشته های مختلفی شامل ادبیات، هنر، مذاهب، فلسفه، تاریخ، جغرافیا، علوم اجتماعی، علوم اقتصادی، مطالعات سیاسی، حقوق، مطالعات زنان، باستان شناسی به ادامه تحصیل بپردازند. برنامه تحصیلی علوم انسانی (BHum) در کانادا دارای فضای آموزشی و پژوهشی خاص خود می باشد. محور اصلی برنامه های علوم انسانی BHum در کانادا تحصیل 4 ساله ای از سمینارهای اصلی می باشد که تحصیل موضوعی و رویدادنگاری از کتاب های برتر جهانی را پیشنهاد می کند.

سمینار سال اول BHum به بررسی سنت های مذهبی از تمدن های باستانی می پردازد. سمینار سال دوم فلسفه یونان و دستاوردهای آن را تحلیل می کند. سمینار سال سوم آثار هنری و ادبی برتر دوره های رنسانس و عصر روشنگری را بررسی می کند و سمینار سال چهارم به بررسی ویژگی مدرنیته و انتقادات از مدرنیته اختصاص دارد. هر سمینار توسط 2 استاد تدریس می شود و شامل گروه های بحث کوچک تشکیل شده توسط اساتید می باشد.

مقطع کارشناسی علوم انسانی در کانادا

در مقطع کارشناسی، دانشجویان علوم انسانی دروس علمی و پژوهشی مربوطه را مطالعه کرده و به بررسی نظریات و مبانی هنر، فلسفه، ادبیات، موسیقی، تاریخ، مذاهب و جامعه شناسی می پردازند. دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا به منابع و امکانات گسترده تحصیلی و تحقیقاتی دسترسی دارند که اینها شامل انواع کتابخانه ها و بایگانی ها، موزه تاریخ و کتابخانه ملی کانادا، انواع مراکز تحقیقاتی و انیستیتوها می باشد.

شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی بایستی علاوه بر ارائه مدرک دیپلم متوسطه و ریزنمرات آن، نمره مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی را نیز به دانشگاه منتخب خود ارائه دهید. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های علوم انسانی در کانادا 4 سال می باشد. اطلاع از شرایط کلی در خصوص تحصیل در کانادا به صورت کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

کارشناسی ارشد علوم انسانی در کانادا

مدرک کارشناسی ارشد رشته علوم انسانی در کشور کانادا مدرکی است که به دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های کانادایی اعطاء می شود. اعتبار این مدرک در سطح ملی و بین المللی بسیار بالاست. شما با اخذ این مدرک به راحتی می توانید در داخل و خارج از کانادا ادامه تحصیل و یا وارد بازار کار شوید. معمولا، مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال می باشد.

دانشجویان برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد، علاوه بر قبولی در آزمون های پایان ترم بایستی از پایان نامه پژوهشی خود دفاع کنند. در صورت اخذ نمره الف، صلاحیت اخذ مدرک پایان دوره را پیدا می کنند. لازم به ذکر است که شما پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد، شانس خوبی برای کاریابی و اشتغال در کانادا دارید. اخذ ویزای تحصیلی کانادا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

مقطع دکتری رشته های علوم انسانی در کانادا

مدت تحصیل برنامه دکتری علوم انسانی در کشور کانادا 4 سال می باشد. فرمت تحصیلی این مقطع شامل کارکلاسی و ارائه رساله پژوهشی می باشد. دانشجویان در مقطع دکتری علوم انسانی بایستی در آزمون جامع شفاهی و کتبی 2 سال اول تحصیلی، قبول شوند. مرحله اول تحصیل در این مقطع حتی قبل از اخذ پذیرش، انتخاب استاد مشاور می باشد.

اما چرا انتخاب استاد مشاور در مقطع دکتری علوم انسانی کانادا اهمیت بالایی دارد؟ چون که شما با انتخاب استاد مشاور در واقع طرح پژوهشی Proposal خود را شامل موضوع رساله، محتوای تحقیقاتی و سایر را سازماندهی می نمایید. به دلیل ماهیت برنامه PhD در کانادا، ارائه رساله مذکور پیش نیاز اصلی برای اخذ مدرک دکتری در رشته علوم انسانی کانادا محسوب می شود.

مقطع دکتری رشته های علوم انسانی در کانادا

بهترین دانشگاه های علوم انسانی در کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان، مقصد بسیار معروف دانشجویان خارجی محسوب می شود. کانادا یکی از پیشگامان آموزش عالی در جهان می باشد. جهت مهاجرت به کانادا و شروع تحصیل در این کشور بایستی بدانید یکی از کشورهای برتر در نظام آموزشی است. یکی از رشته های تحصیلی پرطرفدار در این کشور، رشته های علوم انسانی در کانادا می باشد. دانشگاه های کانادایی علاوه بر علوم پزشکی و مهندسی، در ارائه برنامه های تحصیلی رشته های علوم انسانی در سطح بین المللی نیز شهرت فراوانی دارند.

بهترین دانشگاه های کانادا در زمینه رشته های علوم انسانی به ترتیب رتبه جهانی در جدول زیر شرح داده شده است:

امتیاز رشتهرتبه ملی در رشته های علوم انسانیرتبه جهانی در رشته های علوم انسانیمحلنام دانشگاه
83.11 18تورنتواونتاریو دانشگاه تورنتو
69.2251مونترالکبک دانشگاه مک گیل
66.83135بریتیش کلمبیادانشگاه بریتیش کلمبیا
45.64176ادمونتوندانشگاه آلبرتا
445408تورنتو، اونتاریودانشگاه یورک
43.76 643مونترال، کبکدانشگاه کنکوردیا

شرایط پذیرش رشته های علوم انسانی در کانادا

فرآیند پذیرش دانشگاه های کانادا در رشته های علوم انسانی مشابه رشته های هنر می باشد. با این حال جهت پذیرش سریع و راحت، ارائه معدل بالای تحصیلی (70% به بالا) در زبان انگلیسی و دروس دبیرستانی شامل علوم اجتماعی به داوطلبین توصیه می شود. به منظور اخذ پذیرش تحصیلی، متقاضیان تحصیل رشته های علوم انسانی در کانادا باید مدارکی را همراه با فرم درخواست تحویل دانشگاه مربوطه (DLI) دهند.

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا عبارتند از:

  • فرم درخواست پذیرش تکمیل شده
  • مقاله یا نمونه نوشته
  • انگیزه نامه SOP
  • توصیه نامه از اساتید قبلی
  • مدرک نمره رسمی از آزمون های SAT/TOEFL/GRE/GMAT
  • صورت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی جهت اقامت و تحصیل در کانادا
  • آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات مربوطه
  • گواهی پزشکی
  • گواهی سوء سابقه کیفری
  • بیمه سلامت

شهریه رشته های علوم انسانی در کانادا

اگر شما هم مایل به تحصیل علوم انسانی در کانادا می باشید، خبرهای خوش این است که هزینه تحصیلی شما پایین تر از بقیه دانشجویان در رشته های پزشکی و مهندسی می باشد. با این وجود، هیچ شاخص هزینه تحصیلی واحدی در کلیه دانشگاه های کانادا وجود ندارد. بر طبق گزارش Statistics Canada، میانگین هزینه تحصیلی سالانه دانشجویان خارجی در کانادا 2022 بسته به رشته تحصیلی در حدود CAD27159 (دلار کانادا) می باشد.

متوسط شهریه سالانه رشته های علوم انسانی به این شرح می باشد: دوره های مدیریت و بازرگانی در حدود CAD26395 (دلار کانادا)، دوره های حقوق در حدود CAD29756 (دلار کانادا)، دوره های علوم اجتماعی در حدود CAD20000 (دلار کانادا) و دوره های ادبیات CAD20600 (دلار کانادا) می باشد. علاوه بر این، شما برای تحصیل در کانادا بایستی هزینه های دیگری را نیز به عنوان هزینه های زندگی در کانادا پرداخت نمائید. میانگین سالانه هزینه زندگی دانشجوی در کانادا CAD800 الی CAD600 (دلار کانادا) می باشد.

فرصت های شغلی دانشجویان علوم انسانی در کانادا

دانشجویان رشته های علوم انسانی در کانادا با مهارت های پژوهشی، نوشتاری و ارتباطی بالایی از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند. از امتیازات دانشجویان علوم انسانی در کانادا که فقط خاص دانشکده های علوم انسانی کانادا می باشد این است که دانشجویان علوم انسانی می توانند درخواست همکاری با استاد داده و بتوانند قبل از فارغ التحصیلی، تجربه کاری کسب نمایند. فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی می توانند با ورود به مشاغلی همانند وکالت، تحلیلگر سیاسی، اجتماعی، تدریس، کار بیزینس، روابط بین الملل، نویسندگی و پژوهشگری و از درآمد بالایی در کانادا برخوردار شوند.

علاوه بر امکان کار در کانادا با ویزای تحصیلی درصد بالایی از فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی در کانادا به سراغ کار در رشته های تحصیلی یا در برنامه حرفه ای مثل حقوق، تجارت یا آموزش می روند. فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی در کانادا برای طیف وسیعی از مشاغلی مناسب هستند که نیازمند کارمندانی با مهارت های ارتباطی و آنالیزی بالا می باشند. در پایان، در صورت تمایل به تحصیل علوم انسانی در کشور کانادا با کارشناسان و وکلای حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :