مهاجرت تحصیلی مالتا

رشته موسیقی در مالتا

رشته موسیقی در مالتا

رشته موسیقی در مالتا بازار کار ایده آلی ندارد مگر اینکه متقاضیان بتواند از کمپانی های بین المللی یا سایر کشورهای اروپایی پیشنهاد شغلی بگیرد. در واقع مالتا کشوری کوچک و کم جمعیت است که به تبع این موضوع دانشگاه ها و فرصت های شغلی کم تری هم دارد. البته با توجه به توریستی بودن مالتا و علاقه ای که سرمایه گذاران و ثروتمندان از اروپا و سایر قاره های دنیا، به این کشور دارند، بازار کار رشته هایی مثل هتلداری، مدیریت بازرگانی، گردشگری و سایر در مالتا خیلی خوب است. نکته منفی دیگر راجع به مالتا این است که قوانین این کشور صدور پاسپورت را برای ایرانی ها اجازه نمی دهد. در نتیجه دانشجویان ایرانی در نهایت می توانند اقامت دائم این کشور را بگیرند.

در حالی که در کشور سوئیس پس از 10 سال اقامت قانونی، در اتریش پس از 8 سال اقامت و در بسیاری از کشورهای دیگر امکان اخذ پاسپورت را خواهند داشت. البته انتخاب مالتا برای تحصیل در رشته موسیقی مزایایی هم دارد که از آن جمله می توان به پایین بودن شهریه دانشگاه های دولتی آن اشاره نمود. هر چند این دانشگاه ها در غالب رشته ها برای دانشجویان اتحادیه اروپا و حوزه اقتصادی اروپا رایگان هستند. از دیگر مزایای تحصیل در رشته موسیقی در مالتا می توان به امکان مشغول شدن به کار ضمن تحصیل در این کشور اشاره نمود.

به همین دلیل در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در خصوص مالتا به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

 • هزینه تحصیل در رشته موسیقی در مالتا چقدر است؟
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا کدام اند؟

شهریه رشته موسیقی در مالتا

در مالتا مهم ترین هزینه ای که دانشجویان باید به آن توجه داشته باشند هزینه های زندگی است، چرا که مالتا کشوری توریستی و نسبتا گران قیمت می باشد. به عبارت دقیق تر زندگی در مالتا با توجه به شهر محل اقامت و سبک زندگی افراد ماهانه بین 1600€ الی 1800€ (یورو) هزینه دربردارد که البته با یکسری صرفه جویی ها می توان آن را به ماهانه 1000€ (یورو) هم کاهش داد. از جمله عواملی که هزینه زندگی در مالتا را کاهش می دهد، تهیه خوابگاه های دانشجویی به جای تهیه آپارتمان های مستقل و لوکس است.

در نمودار ذیل مشخص شده که هر کدام از بخش های تشکیل دهنده هزینه زندگی در مالتا به چه مواردی اختصاص می یابد:

توزیع هزینه زندگی در کشور مالتا

بخش دیگر هزینه های تحصیل در مالتا مربوط به پرداخت شهریه دانشگاه است که در هر کدام از گرایش های موسیقی با توجه به مقطع تحصیلی افراد متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال تحصیل در رشته موسیقی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مالتا (University of Malta) برای کل دوره 2 ساله 7400€ (یورو) است. یعنی هر سال تحصیل در مالتا در رشته موسیقی برای غیر اروپایی ها به طور متوسط 3700€ (یورو) شهریه دربردارد. هرچند شهریه دانشگاه های خصوصی مالتا بالای سالی 10000€ (یورو) است. در ضمن در حال حاضر بهترین دانشگاه در مالتا برای تحصیل در رشته موسیقی است که علاوه بر شهریه گفته شده، سالانه 400€ (یورو) از تمامی دانشجویان، صرف نظر از تابعیت آنها، برای انجام ثبت نام اخذ می نماید.

مدارک لازم برای تحصیل در رشته موسیقی در مالتا

کسانی که علاقه مند به تحصیل در رشته موسیقی در مالتا یا سایر کشورهای اروپایی مثل اتریش، سوئیس و سایر هستند باید حتما سابقه تحصیل و کار مرتبط با این رشته داشته باشند. در نهایت علاوه بر این مدارک از دانشجویان خواسته می شود به صورت آنلاین یا حضوری چند قطعه موسیقی را بنوازند یا فیلم های خود را در این رابطه برای دانشکده مورد نظر خود در مالتا ارسال نمایند. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در مالتا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

در مجموع می توان کلیات مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته موسیقی در مالتا برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مالتا در رشته موسیقی در سال تحصیلی 2022 را به شرح ذیل خلاصه نمود:

 • مدرک تحصیلی مرتبط در رشته موسیقی، به عنوان مثال اخذ پذیرش از مقطع کارشناسی ارشد موسیقی نیازمند مدرک کارشناسی موسیقی و ترجمه رسمی آن به زبان انگلیسی است.
 • قبولی در مصاحبه دانشکده موسیقی دانشگاه مورد نظر
 • ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع تحصیلی پیشین به زبان انگلیسی
 • مدرک زبان انگلیسی یا مالتایی با توجه به زبان تدریس دانشگاه مورد نظر
 • توصیه نامه از 2 تا 3 تن از اساتید مقطع پیشین
 • انگیزه نامه
 • ویدیوهای اجرا
 • سابقه کار در گروه های موسیقی در سطح ملی یا جهانی
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک (application fee) که در هر کدام از دانشگاه های مالتا متفاوت است.

لازم به ذکر است دانشجویان یکی از گرایش های موسیقی مثل پیانو که می خواهند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد گرایش دیگری مثل ویالون را انتخاب نمایند اما هیچ زمینه و دانشی در این خصوص ندارند، ابتدا باید دوره پیش تحصیلی را در دانشگاه مورد نظر خود بگذرانند تا مهارت کسب کنند. در این دوره پیش آمادگی متقاضی باید حداقل 55% یا بالاتر از متوسط نمرات به دست آورد تا بتواند اجازه تغییر گرایش تحصیلی خود از یکی از سازهای موسیقی به ساز دیگری را اخذ نماید.

مدارک لازم برای تحصیل در رشته موسیقی در مالتا

اخذ ویزای تحصیلی مالتا

پس از این که فرد موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از رشته موسیقی شود، نوبت به اخذ ویزای تحصیلی مالتا می رسد. به این منظور ابتدا باید مبلغ 60€ (یورو) به حساب سفارت مالتا برای بررسی مدارک واریز شود. به علاوه ارائه مدارکی از جمله پاسپورت معتبر، 2 قطعه عکس پاسپورتی، بیمه درمانی با حداقل پوشش 30000€ (یورو)، مدرکی دال بر تهیه محل اقامت در مالتا، نامه پذیرش قطعی دانشگاه، گواهی تمکن مالی و سایر موارد می باشد.

به علاوه کسانی که می خواهند برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا اقدام نمایند بهتر است شهریه سال اول دانشگاه را نیز پرداخت نموده و رسید آن را تحویل سفارت دهند. در این مقاله راجع به تحصیل در رشته موسیقی در مالتا در سال 2022 توضیحاتی ارائه شد و علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته موسیقی در مالتا می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :