مهاجرت تحصیلی پرتغال

رشته حسابداری در پرتغال

رشته حسابداری در پرتغال

رشته حسابداری در پرتغال آموزش های پلی تکنیک و دانشگاهی را ارائه می دهد که توسط دانشگاه های خصوصی یا دولتی، موسسات دانشگاهی یا پلی تکنیک ارائه می شود. بدین ترتیب دانشگاه هایی که توسط دولت اداره می شوند، از طریق یک سیستم رقابتی به نام numerus clausus دانشجو می پذیرند. همچنین دانشجویان باید امتحاناتی را بگذرانند که آنها را با موضوعات خاص امتحان کند. معیارهای پذیرش برای بسیاری از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد که در دانشگاه های دولتی تدریس می شود، معمولا گزینشی تر از معیارهای مورد انتظار توسط پلی تکنیک ها یا دانشگاه های خصوصی است.

سیستم آموزش عالی پرتغالی به طور استثنایی تحقیق محور است اما پلی تکنیک ها این فرصت را به دانش آموزان می دهند تا در رشته های حرفه ای مانند روانشناسی، حقوق، اقتصاد، پزشکی و علوم طبیعی مدرک کسب کنند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی های لازم در خصوص انتخاب رشته حسابداری در پرتغال را در اختیار شما قرار خواهند داد.

درباره رشته حسابداری در پرتغال

درباره رشته حسابداری در پرتغال و فرآیند برقراری ارتباط اطلاعات مالی بایستی بدانید که این موضوع مربوط به یک نهاد تجاری با کاربران یا نهادهای مرتبط مانند سهامداران بالقوه، طلبکاران (از جمله بانک ها یا فروشندگان)، تحلیل گران مالی، اقتصاد دانان و سازمان های دولتی است. حسابداری را می توان به 2 زمینه عمده، حسابداری مدیریت و حسابداری مالی، تقسیم کرد. حسابداری مدیریت بر گزارش دهی به افراد در نهاد تجاری متمرکز است و اطلاعات را به کارمندان، مدیران، مالکان و حسابرسان ارائه می دهد. هدف اصلی فراهم آوردن مبنای مدیریت برای اتخاذ تصمیمات عمده مربوط به مدیریت و عملیات است. کارشناسی ارشد حسابداری و امور مالی برای توسعه مهارت ها و صلاحیت های حرفه ای در حسابداری و امور مالی شرکت ها طراحی شده است.

شغل حسابداری مستلزم داشتن استعداد ریاضیات و توانایی تجزیه و تحلیل، مقایسه و تفسیر سریع ارقام است. یک مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در حسابداری، دانشجویان را با مهارت هایی مانند تفکر عددی و منطقی، توجه به جزئیات و تفکر تحلیلی مورد نیاز برای سازماندهی میزان قابل توجهی از داده های مالی، آشنا می کند. فارغ التحصیلان رشته های حسابداری گزینه های شغلی مانند حسابدار، کارمند حقوق و دستمزد، اقتصاد دان، مشاور مالیاتی، مشاور مدیریت، بانکدار خرده فروشی، حسابرسی، تحلیلگر خزانه داری، برآوردگر هزینه، متخصص مبارزه با پولشویی، مدیر ارشد مالی را انتخاب می کنند.

همچنین تعریف برنامه درسی و توزیع واحد های مربوطه توسط دوره ها در رشته حسابداری و مالی با آموزش عمومی علمی از قرار زیر است:

 • حسابدار
 • مشاوره مالیاتی
 • مدیریت مالی
 • حسابرسی داخلی
 • حسابرسی خارجی
 • بازرسی مالیاتی

درباره رشته حسابداری در پرتغال

مبانی رشته حسابداری در پرتغال

در پایان دوره، کارشناسی ارشد حسابداری و امور مالی دانشجو باید بتواند مواد زیر را ارائه دهد:

 • شناسایی تکنیک ها، ابزارها و روش های حوزه حسابداری و مالی را که توسط سازمان های بازرگانی به تصویب رسیده است.
 • انجام فعالیت های حرفه ای به عنوان متخصص در تهیه و تفسیر اطلاعات اقتصادی و مالی، به منظور پاسخگویی و حمایت از برنامه ریزی، تصمیم گیری و کنترل مدیریت، نهادهای خصوصی و دولتی
 • مدیریت مالیات مشاغل، به نفع شرکت ها، کاملا منطبق بر قانون
 • دانستن فعالیت علمی و مرتبط با خطوط تحقیقاتی در زمینه حسابداری و مالی
 • هدایت پروژه های تحقیقاتی کاربردی و پروژه های تحقیقاتی در مورد مسائل خاص حسابداری و امور مالی

مبانی رشته حسابداری در پرتغال در دکترای حسابداری مقطعی است که نحوه تهیه، کار با نرم افزار رایانه، مدیریت، تحقیق و تجزیه و تحلیل کلیه داده های حسابداری را به منظور ارائه اطلاعات کمی در مورد عملکرد، وضعیت مالی، پرداخت بدهی، نقدینگی و جریان های نقدی کسب و کار را ارائه می دهد. در مقطع دکتری وظایف حسابداری شامل مدیریت کلیه عملیات حسابداری بر اساس اصول حسابداری، بررسی صورت حساب ها برای اطمینان از صحت، انتشار به موقع صورت های مالی، تهیه گزارش های دوره ای برای مدیریت، همگام بودن با سیاست های مالی، مقررات و قوانین، بهبود کارایی مشاغل در مورد مسائل مالی است. چنانچه این کشور را در خصوص آموزش عالی انتخاب می کنید پیشنهاد می شود مقاله تحصیل در پرتغال را مطالعه بفرمائید.

اشتغال در رشته حسابداری در پرتغال

آموزش و اشتغال در رشته حسابداری در پرتغال برای ایجاد مهارت های شخصی و قابل انتقال به منظور آماده سازی فارغ التحصیلان برای ادغام کامل نیروی کار، طراحی شده است. همچنین توجه ویژه به ظرفیت های توسعه پروژه ها در امور مالی، به ویژه موارد مورد نیاز در هنگام ایجاد مقایسه های جدید، می شود و مطالب حسابداری با دیدگاه کارآفرینی آموزش داده می شود. این برنامه همچنین به دانشجویان امکان می دهد در دوره های کارآموزی شرکت کنند که دسترسی به پنل حسابداران مجاز را فراهم می کند. در پرتغال، وضعیت دانشجویی بین المللی تعداد مشخصی از ظرفیت های خالی در مقاطع کارشناسی و همچنین امکان درخواست مستقیم را به دانشجویان خارجی خارج از اتحادیه اروپا اعطاء می کند.

با شروع سال تحصیلی جدید، دانشجویان سال آخر دوره های کارشناسی مدیریت، اقتصاد و دارایی و حسابداری دانشکده بازرگانی، می توانند در بازارهای سرمایه و عملیات اوراق بهادار تخصص داشته باشند. پس از نتیجه گیری، دانشجویانی که متقاضی هستند، بدون نیاز به انجام آزمایش های معمول قبل از انتخاب، در یک فرآیند استخدام ساده پذیرفته می شوند. برخی از مشاغل و آموزش های موضوعی، مانند کارگاه های آموزشی، آماده سازی مصاحبه، آزمون های توانایی، پویایی گروهی و مربیگری نیز در طول سال برگزار می شود. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در باب کار در پرتغال و مشاوره های تلفنی رایگان با کارشناسان دلسوز موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل بفرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :