مهاجرت تحصیلی آمریکا

دوره های وکالت در آمریکا

دوره های وکالت در آمریکا

بسیاری از وکلا و دانشجویان حقوق از سراسر جهان برای گذراندن دوره های وکالت در آمریکا، داوطلب آموزش در این رشته تحصیلی می شوند. تحصیل در رشته حقوق و دوره های وکالت در آمریکا می تواند درهای زیادی را به روی دانشجویان بین المللی بگشاید. رشته حقوق مهارت های لازم را برای تمرین به عنوان یک وکیل یا حرفه ای در زمینه دیگر مانند سیاست، دیپلماسی، اقتصاد، تجارت و یا آموزش و استادی را به افراد می دهد. در تحصیل در رشته حقوق پاداش های بی شماری وجود دارد، اما دوره های وکالت در آمریکا یک فرآیند انفرادی دشوار خواهد بود. بنابراین، تحصیل در رشته حقوق برای دانشجویان یک انتخاب مناسب است. در خصوص اطلاع از شرایط تحصیل و دوره های مختلف وکالت در آمریکا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله پیشرو می باشد. این مقاله به نگارش مقاله نویسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت خواهد بود.

چگونگی دوره های وکالت در آمریکا

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، افراد باید توجه داشته باشند که معمولا یک مدرک J.D از یک دانشکده حقوق ایالات متحده همیشه دانشجویان را برای وکالت در کشور خود آماده نمی کند. به یاد داشته باشید که دانشکده های حقوق ایالات متحده قانون عادی را بر اساس سیستم انگلیس آموزش می دهند. با این حال، موسسات حقوقی در سراسر جهان وجود دارند که وکلا را با مدرک J.D استخدام می کنند. علاوه بر این، مدارس در لوئیزیانا قانون مدنی را تدریس می کنند که ممکن است در برخی کشورها قابل اجرا باشد. دانشجویان خارجی، معمولا علاقه بیشتری به مدارج حقوق در سطح تحصیلات تکمیلی مانندLLM ، MCL یا MCJ نشان می دهند. تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی حقوق به زبان انگلیسی از یک موسسه ایالات متحده، به طور کلی فرصت های شغلی افراد را پس از بازگشت به کشور خود افزایش می دهد.

دانشکده های حقوق در کشور آمریکا بخشی از دانشگاه های دولتی یا خصوصی هستند که مدرک J.D را ارائه می دهند. برنامه J.D برای دانشجویان تمام وقت، 3 سال و برای دانشجویان نیمه وقت، 4 سال طول می کشد. از اینرو به دلیل وجود کلاس های اصلی، امتحانات و روش سقراط، سال اول دانشکده حقوق معمولا دشوارترین دوره، محسوب می شود. روش سقراط روشی است که در بیشتر کلاس های دانشکده حقوق استفاده می شود که در آن استاد، دانشجویان را به بررسی پرونده یا پاسخ دادن به یک سوال مبتنی بر پرونده فرا می خواند. بسیاری از دانشجویان، به ویژه دانشجویان بین المللی ممکن است از سخنرانی در کلاس بترسند، وحشت می اندازد، اما بیشتر آنها با سبک تدریس سریع سازگار می شوند.

مبانی دوره های وکالت در آمریکا

هنگام تحصیل در رشته وکالت در آمریکا می توان انتظار داشت که افراد، به عنوان دانشجوی سال اول رشته حقوق در ایالات متحده، به احتمال زیاد دوره های مربوط به نوشتن حقوقی، قراردادها، تخلفات، قانون کیفری و قانون اساسی و سایر دوره ها را خواهند گذراند. همچنین به عنوان دانشجوی سال دوم احتمالا روی فعالیت های دیگری مانند Law Review ،Moot Court و سایر فعالیت های خارج از برنامه که تمرینات زیادی را ارائه می دهند، تمرکز خواهند کرد. از آنجا که بیشتر دانشجویان باید بین سال های دوم و سوم خود به دنبال کارآموزی حقوقی باشند، بسیار مهم است که آنها در سال دوم خود به همان اندازه که می توانند تجربه عملی داشته باشند. بسیاری از این دوره های کارآموزی پس از فارغ التحصیلی منجر به فرصت های شغلی تمام وقت می شود.

به عنوان یک دانشجوی سال سوم دوره های وکالت در آمریکا، افراد احتمالا موارد انتخابی مانند حقوق بین الملل، قانون مهاجرت، قانون ضد اعتماد، یا قانون مالکیت معنوی را انتخاب خواهند کرد. دانشجویان سال سوم عموما بیشتر وقت خود را معطوف به یافتن شغل و تحصیل در آزمون وکالت می کنند. آزمون وکالت آزمایشی است که برای تعیین صلاحیت یک داوطلب وکالت در حوزه قضایی وجود دارد. اگر فردی تصمیم داشته باشد تا در یک کشور یا ایالت دیگر وکالت کند، ممکن است در یک آزمون وکالت دوم شرکت کند تا یک وکیل دارای صلاحیت دوگانه شود. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در آمریکا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

مبانی دوره های وکالت در آمریکا

مدارک مورد نیاز دوره های وکالت در آمریکا

برای درخواست تحصیل در دانشکده حقوق در ایالات متحده به موارد زیر نیاز است:

  • تکمیل فرم درخواست
  • مدرک کارشناسی یا معادل مدرک دانشگاهی 4 ساله در هر موضوعی
  • امتیازات LSAT
  • توصیه نامه های معلم یا استاد حرفه ای
  • دریافت مدرک مهارت های زبان انگلیسی
  • اسناد مالی نشان دهنده اثبات وجوه برای تحصیل

تحصیل در دوره های وکالت در آمریکا در بسیاری از کشورهای دیگر بسیار متفاوت است. بدین ترتیب در کشورهای مختلف دانش آموزان بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان تحصیلات خود را در رشته حقوق آغاز می کنند. اکثر دانشگاه های کشورهای دیگر برای پذیرش دانشجو در دانشکده های حقوق خود فقط به دیپلم دبیرستان یا معادل آن نیاز دارند. با این حال، در ایالات متحده، قانون گذراندن یک رشته دانشگاهی حرفه ای، معادل یک مدرک تحصیلات تکمیلی در سایر نقاط جهان است. شرایط اعزام دانشجو به آمریکا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

بیشتر ایالات متحده متقاضیان را ملزم به دریافت مدرک J.D از یک دانشکده مجاز می دانند. این دوره 3 ساله تحصیل به دنبال اتمام 4 سال تحصیل در مقطع کارشناسی در هر موضوع است. این سیستم با بسیاری دیگر از کشورها که دانشجویان پس از اتمام دوره متوسطه بلافاصله وارد دانشکده حقوق می شوند، تفاوت چشمگیری دارد. برخی از مدارس همچنین یک دوره حقوق یک ساله (LLM) را ارائه می دهند که فرصت هایی را برای تخصص و همچنین درجه معتبر دکترای دانشگاهی را در رشته وکالت و علوم حقوقی (SJD) ارائه می دهد. قبل از اینکه به انجام فعالیت های وکالتی، اجازه داده شود، اکثر دانشجویان توسط ایالتی که در آن تمرین می کنند مجبور به قبولی در یک آزمون وکالت و نشان دادن استانداردهای حقوقی خود هستند.

شهریه دوره های وکالت در آمریکا

شهریه دوره های وکالت در آمریکا بسته به مدرسه ای که افراد در آن تحصیل می کنند متفاوت است و طبق گزارش ایالات متحده میانگین شهریه موسسه ها در مجموع چیزی بیش از 30000$ (دلار) است. ممکن است هزینه های دوره وکالت در آمریکا از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت باشد. در حالی که ورود به مدرسه حقوق در ایالات متحده به شدت رقابتی است. بدین ترتیب شغل های حقوقی به عنوان مشاغل سودآور نیز محسوب می شوند. جهت اطلاع از سایر شرایط مهاجرت قانونی به آمریکا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری خواهد بود.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که استخدام وکیل در دهه گذشته از بیشتر مشاغل دیگر پیشی گرفته است. از اینرو تعداد زیادی از فارغ التحصیلان حقوق تصمیم می گیرند که به عنوان وکیل کار نکنند، در عوض به دنبال مشاغلی در تجارت، دولت و سایر صنایع باشند. از اینرو برای کسب اطلاعات بیشتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :