مهاجرت به کشور کانادا

دلایل رد شدن ویزای کانادا

دلایل رد شدن ویزای کانادا

دلایل رد شدن ویزای کانادا به چند بخش اصلی تقسیم می شوند که متقاضیان و مهاجران بین المللی بایستی این دلایل و روش ها را به صورت کامل بشناسند. مهاجرت به کشور کانادا با کسب ویزاهای مختلفی امکان پذیر می باشد. هر ساله متقاضیان زیادی با کسب ویزا توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ازدواج و یا سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت می کنند. در برخی از موارد، ویزای متقاضیان از طرف دولت کشور کانادا رد می شود. به همین دلیل، متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه این نوشتار قصد دارند تا هموطنان عزیز را از دلایل رد شدن ویزا و روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا به صورت کامل آگاه سازند. اگر از دلایل رد شدن ویزا و روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا اطلاعات کافی ندارید، می توانید تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

بررسی مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت به کشور کانادا و کسب اقامت در این کشور از راه های گوناگونی امکان پذیر می باشد. متقاضیان برای ورود به خاک کانادا بایستی با در نظر گرفتن شرایط خود، مناسب ترین راه و روش را انتخاب کنند. دولت کانادا هر ساله به تعداد مشخصی از مهاجران مجوز اقامت در کشور کانادا را اهدا می کند. لازم به ذکر است که هر ساله تعداد مشخصی از افراد موفق به کسب شهروندی این کشور می شوند. رایج ترین روش های ورود به خاک کشور کانادا عبارتند از اکسپرس اینتری کانادا، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت جهت سرمایه گذاری، مهاجرت جهت ازدواج، PNP، مهاجرت به کشور کانادا برای والدین و سفر توریستی می باشد.

اقامت در کشور کانادا به 2 صورت اقامت موقت و اقامت بلند مدت انجام می شود. متقاضیانی که قصد دارند کم تر از 6 ماه در کشور کانادا ساکن باشند، می توانند اقامت کوتاه مدت کانادا را که کم تر از 6 ماه اعتبار دارد، کسب کنند. در غیر این صورت، متقاضیان در صورتی که بخواهند بیش از 6 ماه در کشور کانادا ساکن باشند بایستی اقامت بلند مدت کانادا را کسب کنند. معمولا اعتبار کارت اقامت بلند مدت 5 ساله می باشد. بدین ترتیب متقاضیان می توانند با کسب ویزای کاری، ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری و یا اموری که بیش از 6 ماه به طول می انجامد، اقامت بلند مدت کانادا را کسب کنند. همچنین لازم به ذکر می باشد که اقامت کوتاه مدت معمولا به توریست ها و گردشگر های خارجی ارائه می شود.

بررسی دلایل رد شدن ویزای کشور کانادا

یکی از دلایل رد شدن ویزای کانادا می تواند برای متقاضیان نا امید کننده باشد، زیرا می تواند برنامه های سفر، برنامه های کاری یا حتی یک زندگی جدید را خراب کند. نگران نباشید، بعد از رد شدن ویزای کانادا، متقاضیان می توانند با پشت سر گذاشتن چند مرحله، دوباره اقدام به کسب ویزای کشور کانادا کنند. بر خلاف باور عموم، با در نظر گرفتن دلایل رد شدن ویزای کانادا و روش های رفع ریجکتی، اقدام مجدد جهت کسب ویزای کشور کانادا امری طبیعی محسوب می شود. بعد از رد شدن ویزای کشور کانادا، به متقاضیان هیچ گونه اطلاعاتی درباره دلایل رد شدن ویزا ارائه نمی شود.

اما باید در نظر داشته باشید که معمولا ویزای افراد به دلایل زیر رد و ریجکت می شود که در این بخش چند نمونه از دلایل رد شدن ویزای کانادا شرح داده شده است:

  • عدم ارائه اسناد دقیق و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا
  • عدم نمایش منابع مالی کافی برای تأمین هزینه سفر و اقامت خود در کانادا
  • عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی
  • عدم رعایت استانداردهای بهداشتی
  • بررسی های مأمور و یا افسر

ممکن است فاکتورهای دیگری نیز وجود داشته باشد که منجر به امتناع ویزای کانادا شود، اما بسیاری از آنها در پارامترهای موارد ذکر شده قرار می گیرند. اگر درخواست متقاضی رد شود، ممکن است متقاضی واجد شرایط درخواست تجدید نظر در مورد رد یا درخواست مجدد ویزا باشد. در صورت درخواست تجدید نظر، متقاضی نمی تواند انتظار داشته باشد که افسر ویزا یا مقامات سفارتخانه درخواست ویزای موقت را برای دریافت ویزای موقت قبول کنند. شرایط مهاجرت به کانادا به طور کامل در مقاله لینک شده شرح داده شده است.

بررسی دلایل رد شدن ویزای کشور کانادا

جلوگیری از دلایل رد شدن ویزای کانادا

در نامه رد شدن ویزای کانادا متقاضیان سرنخ ها و اطلاعات مهمی در مورد دلیل این که چرا درخواست متقاضیان رد شده است می توان یافت. متقاضیان باید آنها را با دقت بخوانند و به هر گونه اطلاعاتی که می توانند بعدا برای تقویت مورد استفاده مجدد خود استفاده کنند، توجه کنند. همچنین می توانند در هنگام بررسی برنامه خود به یادداشت هایی که افسر ویزا آنها نوشته است درخواست دسترسی کنند. این امر ممکن است به متقاضیان کمک کند تا نگرانی های مربوط به استفاده مجدد خود را برطرف کنند. به یاد داشته باشید که در خصوص بررسی دلایل رد شدن ویزای کانادا و در صورت ارسال درخواست جدید، ممکن است مدارک و پرونده متقاضیان توسط یک افسر دیگر که دید متفاوتی نسبت به مدارک متقاضیان دارد، بررسی شوند.

درخواست تجدید نظر درباره پرونده متقاضی با در نظر گرفتن پرونده و شرایط وی توسط دادگاه فدرال کانادا ایده خوبی به نظر میرسد. البته توجه داشته باشید که این درخواست تجدید نظر فقط در یک بازه زمانی خاص معتبر است و باید سریعا عمل شود. اگر این مورد در مورد متقاضی صدق کند، شاید ایده خوبی باشد برای افزایش شانس تأیید پرونده متقاضی، وی از یک وکیل متخصص در برنامه های ویزای کانادا استفاده کند. پس از رد شدن ویزای کانادا، متقاضیان باید از رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه می شود، آگاه باشند. متقاضیان باید با این مراحل آشنا باشند و حتما آنها را با دقت دنبال کنند تا بار دوم در مشکلی ایجاد نشود. جهت تحصیل در کانادا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

دلایل رد شدن ویزا دانشجویی کشور کانادا

دلایل رد شدن ویزای کانادا در مبحث ویزای دانشجویی معمولا به دلیل عدم اثبات منابع مالی کافی، اثبات قصد ترک پس از پایان برنامه یا اسناد مسافرتی یا هویتی مشکوک صورت می گیرد. از اینرو 2 دلیل امتناع پذیر ویزای دانشجویی این است که سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ممکن است پرونده دانشجویان و متقاضیان را قبول نکند. اگر افسر ویزا که پرونده متقاضی را بررسی کرده است هیچ ارتباطی بین برنامه تحصیلی انتخابی متقاضی و سابقه تحصیلی یا کاری متقاضی نبیند، ممکن است تمایل به رد درخواست متقاضی داشته باشد. برای برطرف کردن این نوع مشکل، متقاضی بایستی در اظهارنامه شخصی خود دلایل انتخاب برنامه خاص مطالعه و تحصیل در کانادا را روشن کند.

دلایل رد شدن ویزا و روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا در بخش ویزای دانشجویی و سایر ویزا ها متفاوت می باشد. اگر درخواست ویزای دانشجویی کرده اید، احتمالا می دانید که برای این کار، باید در یک مرکز آموزشی کانادایی پذیرفته شده باشید. ارائه نامه پذیرش به همراه سایر مدارک مورد نیاز الزامی می باشد. اگر مأمور ویزا شک کند که نامه پذیرش شما معتبر است یا اینکه شما واقعا تمام شرایط برنامه را رعایت کرده اید، ممکن است درخواست شما را رد کند. برای جلوگیری از مسئله ای از این دست در اعمال مجدد خود، مدارک را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه اسناد واضح هستند. همچنین ممکن است بخواهید مستندات حمایتی دیگری ارائه دهید. در این بخش مطالعه مقاله اعزام دانشجو به کانادا خالی از لطف نخواهد بود.

دلایل رد شدن ویزای کاری کشور کانادا

در مورد دلایل رد شدن ویزای کانادا در مبحث ویزای کاری دلایل کلی که در بخش نخست مقاله ذکر شدند، اصلی ترین دلایل رد شدن ویزای کاری می باشند. با این حال، نکته مهمی که باید در رابطه با ویزاهای کاری کانادا ذکر شود، تمایز بین رد شدن و بازگشت است. رد شدن ویزای کاری در نتیجه عدم اثبات مالی، اثبات اهداف، ارائه اسناد مورد نیاز، رعایت استانداردهای پذیرش بهداشتی، امنیتی یا کیفری خواهد بود. از طرف دیگر، بازگشت ممکن است در نتیجه پر شدن سهمیه برنامه یا از اسناد موجود یا از بین بردن مطالب برنامه نادرست باشد. اگر برنامه ای که برای آن درخواست کرده اید قبلا به سهمیه متقاضیان پذیرفته شده خود رسیده باشد، متاسفانه قادر به استفاده مجدد از آن برنامه در آن زمان نخواهید بود.

با این حال، اگر درخواست شما به دلیل از دست رفتن اطلاعات برگردانده شده است، می توانید به راحتی این مشکلات را برطرف کرده و دوباره اقدام کنید. در هر صورت، اگر دلیل رد شدن ویزا صحیح نباشد، متقاضی می تواند با انجام اصلاحات مناسب، مشکل را برطرف کند. بدین ترتیب اطلاعات ارائه شده را بررسی کنید و داده ها یا اسناد و مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. هنگام انجام این کار، متقاضی بایستی اطمینان حاصل کند که چرا این اطلاعات جدید در اولین درخواست آنها داده نشده است. شما عزیزان اگر مایل به کسب ویزای کشور کانادا هستید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و جهت شرکت در جلسات مشاوره، در دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت حاضر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :