مهاجرت به کشور اروگوئه

درباره اروگوئه

درباره اروگوئه

اگر بخواهیم پیرامون یکی از مهمترین کشورهای مهاجرپذیر آمریکای لاتین صحبت کنیم، بی شک ابتدا بایستی درباره اروگوئه صحبت نمود. کشوری که حدود 3.44 میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مونته ویدئو است. اروگوئه با مساحتی حدود 176000 کیلومتر مربع از نظر جغرافیایی دومین کشور کوچک آمریکای جنوبی است و از نظر دموکراسی، صلح، درجه پایین از فساد، دولت الکترونیک در آمریکای لاتین رتبه اول را دارد و از نظر آزادی مطبوعات، اندازه طبقه متوسط ​​و رفاه در آمریکای جنوبی رتبه اول را دارد. این کشور بیش از هر کشور دیگری در آمریکای جنوبی احساس اروپایی دارد. احتمالا یک جایگزین خوب برای قبرس هنگام در نظر گرفتن یک مکان دریایی است. شما با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید مطالب گوناگونی را در حوزه های مختلف درباره اروگوئه بخوانید.

درباره اقامت در اروگوئه

برای اینکه بتوانید اقامت دائم قانونی داشته باشید، در واقع باید در این کشور زندگی کنید. از سوی دیگر، اروگوئه از شما می خواهد که به طور فیزیکی در این کشور اقامت داشته باشید. اگر به دنبال اقامت دوم، بدون نیاز به زندگی در یک مکان خارجی هستید، اروگوئه کشوری برای شما نیست. تقریبا 6 تا 12 ماه طول می کشد تا اقامت این کشور را دریافت کنید. در این زمان، باید قصد خود را برای زندگی در اروگوئه نشان دهید، به این معنی که در واقع باید بیشتر زمان را در آنجا بگذرانید. البته، شما مجاز به سفر هستید، اما اگر کمی بیش از نیمی از زمان درخواست را در اروگوئه سپری کنید، باید ثابت کنید که قصد دارید در این کشور با وسایل اضافی و روابط قوی تر زندگی کنید.

بنابراین، بهتر است بیشتر وقت خود را در اروگوئه بگذرانید، زیرا منتظر تایید اقامت خود هستید. به این ترتیب از عوارض و تاخیرهای احتمالی جلوگیری خواهید کرد. زمانی که اقامت دائم خود را دریافت کردید، شرایط آسان تر می شود. چراکه دیگر نیازی به گذراندن وقت در این کشور نخواهید داشت. تنها در صورتی که بیش از 3 سال در خارج از کشور سپری کنید، وضعیت اقامت خود را از دست خواهید داد. اگر به دنبال اخذ تابعیت هستید، در صورت ازدواج 3 سال و اگر مجرد باشید 5 سال طول می کشد. زمان از تاریخی که برای اقامت خود درخواست داده اید محاسبه می شود. شما باید حداقل 6 ماه در سال برای این دوره (3 یا 5 سال) در اروگوئه بگذرانید. توجه به این نکته مهم است که مقامات از شما می خواهند که روابط خود را با کشور ثابت کنید.

درباره مالیات در اروگوئه

اکثر مهاجرانی که تصمیم به نقل مکان به اروگوئه دارند، به دلیل مزایای مالیاتی این کشور این کار را انجام می دهند. اگر مقیم مالیاتی این کشور شوید، می توانید از مزایای مالیاتی اروگوئه بهره مند شوید. برای اینکه بتوانید مقیم مالیاتی شوید، باید بیش از 183 روز در سال را در اروگوئه بگذرانید. اگر این کار را انجام دهید، یک تعطیلی مالیاتی 5 ساله خواهید داشت که در طی آن هیچ گونه مالیاتی برای هیچ نوع درآمد خارجی پرداخت نخواهید کرد. پس از پایان این دوره 5 ساله و شما همچنان مقیم مالیات هستید، 12% مالیات بر 2 نوع درآمد خارجی پرداخت خواهید کرد:

  • بهره
  • سود سهام

هر نوع درآمد دیگری مشمول مالیات نیست. این موارد عبارتند از:

  • بازنشستگی
  • سود سرمایه
  • درآمد اجاره

درباره مالیات در اروگوئه

درباره مزایای زندگی در اروگوئه

این کشور با بالاترین تولید ناخالص داخلی سرانه در آمریکای لاتین است. دارای یک طبقه متوسط ​​گسترده، زیرساخت مدرن و موسسات مستحکم است. سرمایه گذاران خارجی و داخلی از رفتار مساوی برخوردارند، مالکیت خصوصی به شدت مورد احترام است و هیچ محدودیتی برای جابجایی سرمایه در داخل و خارج از کشور وجود ندارد. سازمان شفافیت بین ‌الملل همواره اروگوئه را به ‌عنوان کم‌ فسادترین کشور در آمریکای لاتین در طول سال‌ ها ارزیابی کرده است. واحد اطلاعات اکونومیست، اروگوئه را به عنوان دموکراتیک ترین کشور قاره ارزیابی می کند. پروژه عدالت جهانی این کشور را از نظر حاکمیت قانون در صدر فهرست قرار می دهد.

از سوی دیگر این کشور دارای یک سیستم حقوقی محکم و قابل پیش بینی، ثبات سیاسی و اقتصادی و ثبات اجتماعی به لطف وجود طبقه متوسط، سطح نسبتا پایین فقر و پایین ترین نسبت اختلاف درآمد در آمریکای لاتین است. علاوه بر این یک اقتصاد باز، با جریان آزاد سرمایه (داخلی و بیرونی) و قابلیت تبدیل آزاد ارز را دارد که رفتار برابر با سرمایه گذاران داخلی و خارجی، توسط قانون تضمین شده است. برای سرمایه گذاران یک سیستم بانکی قوی و مشوق های مالیاتی سخاوتمندانه برای پروژه های سرمایه گذاری، بزرگ و کوچک وجود دارد و ده ها منطقه آزاد تجاری که صدها شرکت جهانی از آنها با مشتریان خارج از کشور فعالیت می کنند، بدون مالیات.

در جدول زیر به سایر مزایای زندگی در اروگوئه اشاره شده است:

  • پوشش بیمه ای مناسب بیماران
  • دستیابی آسان به خانه و امکان خرید املاک
  • کیفیت زندگی مطلوب و در حال توسعه
  • جاذبه های گردشگری با مسافت های نزدیک
  • قیمت پایین غذا و اقلام خوراکی

درباره مهاجرت به اروگوئه

اروگوئه دارای یک سیاست باز برای استقبال از اتباع خارجی است که مایل به زندگی در این کشور هستند و هیچ سهمیه ای برای مهاجرت وجود ندارد و مقامات مهاجرتی اروگوئه نیز درخواست ها را رد نمی کنند. همچنین الزامی نیست که متقاضی در کشور سرمایه گذاری کند. تا زمانی که متقاضی برخی از شرایط ساده را برآورده کند، وضعیت اقامت دائم همیشه اعطاء می شود.

از سوی دیگر اروگوئه اجازه تابعیت دوگانه و سه گانه را می دهد و پاسپورت این کشور گذرنامه بسیار معتبری است. بنابراین، اگر پس از اقامت، فرد همچنین مایل به دریافت شهروندی اروگوئه (و پاسپورت دوم) باشد، متقاضی باید 3 سال (در صورت ازدواج) یا 5 سال (اگر مجرد) صبر کند. شرایط رسمی برای اخذ تابعیت ساده است: دو شاهد که می توانند ارتباط متقاضی با کشور را تایید کنند و مدارکی که نشان دهنده فعالیت در کشور باشد (مانند مراجعه به پزشک یا دندانپزشک، پرداخت مالیات تامین اجتماعی برای یک کارمند، قرارداد کار یا مالکیت یک تجارت).

درباره هزینه زندگی در اروگوئه

در آمریکای لاتین کشوری با غذای بد پیدا نخواهید کرد. بنابراین اگر به اروگوئه سفر می کنید، نباید بهترین رستوران هایی را که ارائه می دهد از دست بدهید. می توانید یک وعده غذایی مناسب را در یک رستوران ارزان در اروگوئه صرف کنید و فقط حدود 12$ (دلار) بپردازید. در مورد قیمت کالاها ابتدا باید گفت که اروگوئه اکثر کالاهای مصرفی را به صورت محلی تولید نمی کند و در نتیجه، بیشتر کالاها در اروگوئه به اندازه استرالیا، کانادا یا اروپا قیمت دارند و قطعا بسیار گرانتر از ایالات متحده آمریکا هستند. با این حال، بازارهای عمومی بسیاری وجود دارد که می توانید صد نوع گوشت تهیه کنید و بسیاری در واقع می گویند که در این کشور گوشتی با بالاترین کیفیت می خورید. اتومبیل ها در مقایسه با ایالات متحده بسیار گران هستند.

خوشبختانه کشور اروگوئه یک سیستم اتوبوس داخلی گسترده دارد که اتوبوس ها مکرر، امن و راحت هستند. تاکسی ها در اروگوئه وجود دارند، و ایمن و نسبتا مقرون به صرفه هستند و هزینه ای در حدود 2$ (دلار) در هر کیلومتر دارند. تمام تاکسی های اروگوئه از متر استفاده می کنند و هزینه های ثابتی دارند. خدمات آب و برق در اروگوئه کمی گران است، اگرچه به اندازه آپارتمان شما بستگی دارد. برای یک آپارتمان حدودا 85 متری، خدمات اولیه برق، گرمایش، سرمایش، آب و گاز 120$ (دلار) خواهد بود. اینترنت در مقایسه با آن نسبتا ارزان است، حدود 30$ (دلار) در ماه.

در تصویر زیر به سایر هزینه ها در اروگوئه اشاره شده است:

سایر هزینه ها در اروگوئه

همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده هستند تا به متقاضیان علاقه مند مهاجرت به اروگوئه در زمینه هایی چون اخذ ویزا، هزینه تحصیل و سایر موارد مرتبط مشاوره های حضوری و تلفنی ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :