مهاجرت سرمایه گذاری در شیلی

ثبت شرکت در شیلی

ثبت شرکت در شیلی

اگر چه ثبت شرکت در شیلی و راه اندازی کسب و کار ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما در واقع راه های مختلفی برای ثبت شرکت وجود دارد. مانند بسیاری از اقتصادهای نوظهور شرایط ثبت شرکت در شیلی می تواند به طور قابل توجهی با سایر کشورها متفاوت باشد. از ماه می 2020 شیلی به یکی از آسانترین مکان ها در جهان برای راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت تبدیل شده است.

جمهوری شیلی یکی از با ثبات ترین و مرفه ترین کشورهای آمریکای جنوبی است. دولت شیلی از جنبه هایی مانند سطح توسعه، رقابت، درآمد، آزادی های اقتصادی، سطح پایین فساد و سایر موارد به عنوان رهبر در قاره شناخته می شود. شیلی اولین ایالت در آمریکای جنوبی بود که در سال 2010 به عضویت سازمان همکاری اقتصادی و توسعه درآمد. به هر حال یک کسب و کار موفق با مشورت صحیح شروع می شود. بنابراین ما در این مقاله با کمک موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین راه کارها را برای ثبت شرکت در شیلی به شما عزیزان ارائه می دهیم.

دلایل ثبت شرکت در شیلی

شیلی مکانی عالی برای ثبت شرکت برای مشتریانی است که مایل به گسترش به آمریکای لاتین هستند. زیرا ثبت شرکت در شیلی می تواند در عرض 9 هفته انجام شود. علاوه بر این از متقاضیان درخواست نمی شود که برای تکمیل مراحل اداری به شیلی سفر کنند. کارآفرینان خارجی می توانند در تمام بخش های اقتصاد، به جز هیدرو کربن ها ثبت نام کنند. همچنین شیلی هفتمین اقتصاد آزاد جهان بر اساس شاخص آزادی اقتصادی 2022 است.

بر اساس شاخص فساد 2022 توسط سازمان شفافیت بین الملل، شیلی دومین کشور کم فساد آمریکای لاتین است. در نتیجه شرکت های خارجی می توانند از سیستم حقوقی شیلی برای حل و فصل اختلافات تجاری استفاده کنند. کارآفرینان می توانند به راحتی ارز خارجی را به (پزو شیلی) تبدیل کنند زیرا هیچ کنترل مبادله ای در کشور اعمال نمی شود. از این رو مشتریانی که یک شرکت جدید در شیلی ثبت می کنند، به راحتی می توانند ارز خانگی خود را به (پزو) مبادله کنند.

الزامات قانونی برای ثبت شرکت در شیلی

قانون اساسی در شیلی قانون مدنی است. شما برای ثبت شرکت در شیلی با ساختاری منظم و هدفمند، ملزم به رعایت قوانینی هستید که به شرح زیر می باشد:

 • اگر شرکت در شیلی فعالیت می کند، مدیر اجرایی باید ساکن شیلی باشد.
 • حداقل سرمایه مورد نیاز وجود ندارد. یا این حال، ثبت شرکت در شیلی با سرمایه مجاز بسیار اندک توصیه نمی شود. زیرا این واقعیت می تواند مشکاتی را در هنگام افتتاح حساب شرکت ایجاد کند.
 • داشتن آدرس حقوقی ثبت شده شرکت در شیلی ضروری است.
 • به منظور انجام فعالیت های تجاری، شرکت در شیلی باید حق اختراع شهرداری را دریافت کند. در غیر این صورت مجازات سنگینی در نظر گرفته می شود. هرگونه فعالیتی که در قانون پیش بینی شده باشد مجاز است.
 • گذارش ماهانه حسابداری و حقوق
 • اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده ماهانه
 • ترازنامه و گزارش سالانه برای دوره 1 تا 30 آوریل

جهت اطلاع از شرایط اقامت شیلی، مقاله مشخص شده را مطالعه بفرمائید.

الزامات قانونی برای ثبت شرکت در شیلی

مالیات بر تجارت و ثبت شرکت در شیلی

ثبت شرکت در شیلی تضمین موفقیت و قانونی تجارت بین الملل است. با وجود مزایا فراوانی که برای ثبت شرکت در شیلی وجود دارد، مالیاتی را نیز بر تجارت شما در این کشور اعمال می کنند که به شرح زیر می باشد:

 • شعب شرکت های خارجی فقط مالیات بر درآمد را بر سود دریافتی از منابع داخلی پرداخت می کنند.
 • مالیات بر درآمد بین 10% تا 20% سود است. در عین حال مبلغ مالیات پرداخت شده برای سال مالی گذشته توسط خدمات مالیاتی شیلی در نیمه اول سال بازپرداخت می شود.
 • مالیات بر درآمد برای اشخاص حقیقی با نرخ شناور پرداخت می شود. (نرخ واقعی مالیات شرکت %0 است)
 • مالیات با حداقل نرخ ثابت برای شرکت های کشاورزی، حمل و نقل و معدن در نظر گرفته شده است.
 • نرخ مالیات بر ارزش افزوده 19% است.
 • مالیات املاک معادل 5% سود است و در سطح شهرداری اخذ می شود.
 • مالیات بر عایدی سرمایه دریافت نمی شود.

جزییات کار در شیلی به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

مراحل ثبت شرکت در شیلی

با توجه به راهنمای تجارت بانک جهانی، اقداماتی که باید برای تشکیل رسمی یک شرکت در شیلی انجام شود، که می تواند ظرف 1 تا 2 روز منعقد شود به شرح زیر است.

 • ثبت شرکت آنلاین و دریافت شماره احراز هویت
 • اساسنامه شرکت را محضری کنید و به امضای دیجیتالی توسط سردفتر بسپارید.
 • با ثبت نام در خدمات داخلی یک شماره RUT دریافت کنید (به زبان اسپانیایی SII)
 • چاپ رسید / فاکتور در یک شرکت چاپ مجاز
 • دفاتر حسابداری و سایر اسناد را با IRS مهر و موم کنید.
 • مجوز کار (شهرداری ثبت اختراع) را از شهرداری دریافت کنید.
 • ثبت نام برای بیمه حوادث ناشی از کار

همچنین باید نوع درستی از ساختار شرکت را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. در قسمت پایین ما خلاصه ای از انواع مختلف شرکت هایی که می توانید در شیلی ایجاد کنید شناسایی و ارائه کرده ایم. روال قانونی مهاجرت به اتریش در مقاله مشخص شده شرح داده شده است.

ثبت شرکت در شیلی با مسئولیت محدود انفرادی

اگر تنها صاحب کسب و کاری هستید که به دنبال تشکیل یک شرکت در شیلی هستید این بهترین گزینه برای شماست. یک نهاد حقوقی تجاری است که به طور جداگانه برای مالک آن وجود دارد و می تواند در تمام فعالیت های مدنی و تجاری شرکت کند. استثنا در این مورد، آن دسته از فعالیت هایی است که توسط قانون برای شرکت ها محفوظ است. مالک شرکت تا میزان سرمایه مشارکتی مسئول است و شرکت به طور کامل نسبت به ارزش کلیه دارایی های خود مسئول است.

نام شرکت نیز باید فعالیت های آن را مشخص کند یا نام مالک آن را درج کند. اما بر عکس شرکت های انفرادی، شرکت هایی نیز وجود دارد که می توانند توسط 2 تا 50 سهامدار تشکیل شود. همچنین نام آن نیز باید مجددا شامل نام یک یا چند نفر از شرکا یا فعالیت آن باشد. هیچ شرط حداقل سرمایه ای وجود ندارد و فعالیت ها و اداره شرکت می تواند آزادانه توسط شرکا تعیین شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در شیلی با مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :