مهاجرت تحصیلی یونان

تحصیل پزشکی در یونان

تحصیل پزشکی در یونان

آگاهی از شرایط تحصیل پزشکی در یونان، برای علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی و پیراپزشکی می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار آنها قرار دهد. کشور یونان با داشتن سابقه طولانی در اخلاق پزشکی از دوران باستان، به مکانی جالب و جذاب برای تحصیل پزشکی تبدیل شده است که همزمان با دوره مدرن و جدید ترکیب می شود. دانشجو در این کشور، نه تنها در گهواره تمدن غربی قرار خواهد گرفت، بلکه فرصت کشف بسیاری از مقاصد مهم گردشگری خواهد بود.

به طور کلی، تحصیل پزشکی در کشور یونان یک روش مقرون به صرفه برای تحقق شرایط آموزشی برای تبدیل شدن به یک پزشک می باشد. هزینه های زندگی حتی در شهرهای بزرگ پایین می باشد و بسته به تابعیت دانشجو، شهریه ها کم و حتی رایگان می باشد. یک شبکه به هم پیوسته عالی با سایر دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی اروپا نیز وجود دارد که می توانید از آنها به عنوان دانشجوی یا مقیم استفاده کنید.

سوالاتی که با خواندن این مقاله در رابطه با تحصیل پزشکی در یونان توسط مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخ داده خواهد شد:

 • مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در یونان چیست؟
 • هزینه تحصیل در یونان چقدر است؟
 • دانشگاه هایی که رشته پزشکی را در کشور یونان ارائه می دهند کدامند؟
 • دوره پزشکی در کشور یونان چقدر است؟

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه های یونان

مدرک پزشکی را می توان در مدت 6 سال دریافت کرد، با این وجود دانشجویان تحصیلات خود را فراتر از حداقل شرایط ادامه می دهند. پس از گذشت 6 سال، دانشجو مدرک کارشناسی دریافت می کند. دانشگاه هایی که در کشور یونان رشته پزشکی را ارائه می دهند در لیست زیر آمده است:

 • دانشگاه ملی و کاپودیسترین آتن
 • دانشگاه ارسطو تسالونیکی
 • دانشگاه کرت
 • دانشکده علوم بهداشت دانشگاه پاترا
 • دانشگاه هاروکوپیو آتن
 • دانشگاه یوانینا

رشته پزشکی انسانی با هدف بهبود وضعیت رفاه بیماران، پزشکان آینده را برای تشخیص، معالجه و پیشگیری از بیماری ها آموزش می دهند. رشته پزشکی انسانی از مدارس پزشکی بین المللی تخصص های ژنتیک، ایمنی شناسی، علوم اعصاب، سم شناسی، علوم تغذیه، آناتومی و سایر موارد را ارائه می دهد. برای تمرین به عنوان پزشک پس از فارغ التحصیلی از مدرک پزشکی، باید دوره اقامت خود را سپری کنید.

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه های یونان به گونه ای است که با مطالعه بدن انسان و شرایط سلامتی آن انجام می شود، به طوری که بیماری ها به درستی قابل درمان و پیشگیری می باشند. رشته پزشکی، علمی است که مسیر تحقیق پزشکی را دنبال می کند و به علاوه به درمان ها، بخش های بینی، علوم انسانی پزشکی، مراقبت های فوری، داروسازی، اخلاق پزشکی و سایر زمینه ها متصل می باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه های یونان

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در یونان

اولین و مهم ترین قدم این است که دانشجویان بین المللی باید بتوانند هزینه های تحصیل در یونان را تامین کنند. دانشجو باید این مورد را به صورت پیشرفته برنامه ریزی کند.بهترین راه برای تامین هزینه دریافت بورسیه های تحصیلی می باشد و البته گزینه های دیگری مانند کار پاره وقت در طول ترم نیز وجود دارد. قدم دوم، آماده کردن خود برای درخواست در دانشگاه های یونان می باشد. معیارهای پذیرش از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت می باشد ولی برخی از قوانین کلی برخوردار است.

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در یونان در لیست زیر آمده است:

 • آخرین مدرک تحصیلی
 • مستندات معدل
 • تایید والدین دانشجو (که نشان دهد والدین او یونانی نمی باشند.)
 • 2 قطعه عکس
 • فتوکپی گذرنامه
 • در سال های قبل توسط هیچ دانشکده یا بخش آموزش عالیدر یونان پذیرفته نشده باشد.
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی (برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی)

دانشجو باید این مدارک را با استفاده از الزامات دوره ای می خواهید در آن تحصیل کند، به دانشگاه ارسال نماید و اگر دانشگاه درخواست او را قبول کرد باید برای ویزای دانشجویی اقدام نماید. توجه داشته باشید که الزامات درخواست برای همه برنامه ها هر ساله توسط آموزش و پرورش و دانشگاه نیز به روز می شود. در نتیجه، قبل از ثبت درخواست، برای تهیه کلیه اسناد و مدارک لازم، یک تحقیق کامل لازم می باشد.

توجه داشته باشید که دانشجویانی که متقاضی دوره کارشناسی می باشند، تدریس به زبان یونانی می باشد. اگر متقاضی به زبان یونانی تسلط ندارد، دانستن زبان و گذراندن دوره های اضافی زبان جدا از دوره های درسی، اجباری می باشد. این کشور معتقد است که یادگیری زبان مادری آنها برای دانشجویان ضروری می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در ایتالیا نیز می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

هزینه تحصیل پزشکی در یونان

هزینه تحصیل در کشور یونان بسته به این دارد که شهروند کدام کشور باشید، اگر دانشجو شهروند اتحادیه اروپا باشد، دارای مزیت می باشد. آنها برای دروه های کارشناسی موظف به پرداخت شهریه نخواهند بود اما برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد باید شهریه پرداخت کنند. دانشجویانی که شهروند غیر اتحادیه اروپا می باشند سالانه موظف به پرداخت بین 1000€ الی 9000€ (یورو) می باشند که این میزان هزینه تحصیل و مطالبات آموزشی مانند کتاب های درسی نیز می شود. هزینه های روزانه در کشور یونان در مقایسه با نقاط دیگر اروپا ارزان می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی به عواملی مانند محل اقامت، نیازهای غذایی، گزینه های حمل و نقل و عادات سرگرمی و سبک زندگی دانشجو بستگی دارد که به طور متوسط ماهانه دانشجو باید مبلغی بین 450€ الی 800€ (یورو) را برای هزینه زندگی خود در نظر بگیرد. به طور کلی، تحصیل و اعزام دانشجو به یونان یک انتخاب عالی برای علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور می باشد. اگر قصد تحصیل پزشکی در یونان را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت مشاوره تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :