مهاجرت تحصیلی مکزیک

تحصیل پزشکی در مکزیک

تحصیل پزشکی در مکزیک در دانشگاه های بین المللی همراه با هزینه تحصیل مقرون به صرفه، بهترین گزینه برای آینده تحصیلی دانشجویان می باشد. مکزیک بزرگترین کشور اسپانیایی است که دارای فرهنگی غنی و متنوع با میراث تاریخی بی شماری است. که بسیاری از آنها جزو میراث جهانی یونسکو هستند. مکزیک یکی از پربازدید ترین مکان های جهان است که سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند.

از سوی دیگر، مکزیک تنها یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی جهان نیست. بلکه به لطف وجود موسسات آموزشی با کیفیت جهانی به یکی از مقاصد بزرگ تحصیل در دنیا تبدیل شده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت بهترین گزینه برای شما عزیزان جهت اخذ مشاوره دقیق در مورد تحصیل پزشکی در مکزیک می باشد. علاوه بر این مکزیک با بیش از 1200 موسسه آموزش عالی برنامه های متنوعی را برای انتخاب دانشجویان ارائه می دهد.

اخذ ویزای دانشجویی جهت تحصیل پزشکی در مکزیک

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی مکزیک را دارند، جالب است بدانند که بیش از 180 روز در مکزیک را دارند باید برای ویزای دانشجویی مکزیک اقدام کنند. 2 نوع ویزای دانشجویی مکزیک وجود دارد که عبارت اند از:

 • ویزای دانشجویی مقیم موقت: که این نوع ویزای برای دانشجویانی است که دوره ای بیش از 180 روز را می گذرانند.
 • ویزای دانشجویی ویزیتور: که برای دانشجویانی است که دوره ای کوتاه تر از 180 روز را در این کشور می گذرانند.

از سوی دیگر روند درخواست ویزای دانشجویی مکزیک جهت تحصیل پزشکی به شرح زیر می باشد.

 • برای تعیین وقت با سفارت مکزیک تماس بگیرید.
 • فرم درخواست ویزای دانشجویی مکزیک را تکمیل کنید.
 • مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.
 • درخواست را ارسال کنید و هزینه ویزا را پرداخت کنید.
 • صبور باشید تا ویزای دانشجویی شما پردازش شود.
 • به مکزیک سفر کنید و ویزای دانشجویی خود را به کارت اقامت مکزیک به صورت موقت تبدیل کنید.

انواع موسسات آموزشی در خصوص تحصیل پزشکی در مکزیک در تصویر زیر شرح داده شده است:

انواع موسسات آموزشی در خصوص تحصیل پزشکی در مکزیک

مدت زمان پردازش و هزینه ویزای دانشجویی مکزیک

مدت زمان ویزای دانشجویی مکزیک به سفارتی که در آن درخواست می دهید بستگی دارد. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که از یک هفته تا یک ماه صبر کنید. به همین جهت همواره توصیه می شود حداقل یک ماه قبل از سفر به مکزیک برای ویزای دانشجویی این کشور اقدام کنید. از سوی دیگر هزینه ویزای دانشجویی مکزیک حدود 130MXN (پزو مکزیک) می باشد. اما هزینه بسته به کشوری که درخواست خود را ارسال می کنید ممکن است متغیر باشد. به این نکته نیز توجه فرمایید که، روش پرداخت نیز متفاوت است. زیرا برخی از کنسولگری ها ممکن است از شما بخواهند که هزینه را از طریق حواله بانکی پرداخت کنید در حالی که برخی از آنها از شما می خواهند تا به صورت نقدی پرداخت کنید. همچنین شما باید هزینه ای را برای اخذ کارت موقت مکزیک جهت تحصیل در این کشور بپردازید. که این هزینه از 2000MXN تا 6000MXN (پزو مکزیک) متغیر است.

سیستم آموزش عالی در مکزیک

سیستم آموزش عالی مکزیک تا حد زیادی از مدل آمریکایی پیروی می کند. همچنین رشد عظیم تقاضا منجر به گسترش گزینه های برنامه، مدرک و همچنین افزایش ثبت نام شده است. از سوی دیگر بیشتر رشد در موسسات خصوصی رخ داده است جایی که حداقل هزینه های تحصیل حفظ می شود.

آموزش عالی در انواع مختلفی از موسسات زیر صورت می گیرد:

علاوه بر این 6 نوع موسسه رسمی که در مکزیک فعالیت می کنند عبارت اند از:

 • دانشگاه های مستقل دولتی
 • موسسات دولتی
 • موسسات وابسته به دولت فدرال
 • موسسات مستقل خصوصی
 • موسسات خصوصی با اعتبار رسمی

از سوی دیگر، هر ایالت مکزیک دارای یک دانشگاه دولتی و یک کالج تربیت معلم است که پس از فارغ التحصیلی دانشجویان مدرک دانشگاهی اعطا می کند. در آخر اینکه برای فارغ التحصیلی در دانشگاه های مکزیک به پایان نامه نیاز است.

برترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مکزیک

مکزیک دارای قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های پزشکی قاره آمریکا و حتی جهان می باشد. که این دانشگاه ها سالانه پذیرای صدها دانشجو از کشورهای مختلف می باشند. در جدول زیر می توانید برترین دانشگاه های پزشکی در مکزیک را ملاحظه فرمایید:

اسامی دانشگاه های پزشکی در مکزیک رتبه جهانی خصوصیات
دانشگاه پزشکی گوادالاخارا 102 این دانشگاه اولین تیپ پزشکی بود که مراقبت های پزشکی را به مناطق روستایی در مکزیک ارائه کرد. دانشجویان در این دانشگاه روزانه بر اساس فرآیند صدور گواهینامه مبتنی بر چهار سطح، ارتباطات، مهارت های بالینی و معاینه فیزیکی می پردازند.
دانشگاه لئون 195 مهمترین دانشگاه دولتی در شمال شرقی مکزیک می باشد. علاوه بر این دانشگاه بزرگترین پیشنهاد علمی را از اروپا دارد.
دانشگاه مونتری 299 این دانشگاه انگیزه رشد حرفه ای، شخصی و تحصیلی دانشجویان را فراهم می کند. هدف اصلی این دانشگاه ارائه ابزارهای عاطفی، انضباطی و حرفه ای به دانش آموزان است.
دانشگاه نیو مکزیکو 155 دانشکده پزشکی در دانشگاه نیومکزیکو برای برنامه درسی به طور مداوم در حال رشد خود قدردانی ملی و بین المللی به دست آورده است.

دلایل تحصیل پزشکی در مکزیک

مکزیک همواره دلایل بسیاری را برای جذب دانشجویان بین المللی پزشکی از کشورهای مختلف ارائه کرده است. از مهمترین این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه های پزشکی مکزیک همواره یک برنامه مطالعه انعطاف پذیر ارائه می دهند که در آن دانشجویان می توانند یک برنامه تحصیلی پاره وقت یا دوره هایی را که در عصر یا شب ارائه می شوند اتخاذ کنند.
 • برنامه درسی آنها برای انتقال دانش، بر اساس تحقیق و تمرین و حفظ تعامل مفید با دانشجویان طراحی شده است.
 • سیستم آموزش عالی در مکزیک، شبیه به آنچه در دانشگاه های اروپا و ایالات متحده ارائه می شود، دارای دانشکده های پزشکی خوب و رقابتی است.
 • هزینه تحصیل پزشکی در مکزیک به نسب اغلب کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است.

علاوه بر این مکزیک به خاطر مهمانی های پر جنب و جوش و غذاهای تندش در جهان شناخته شده است. تحصیل در خارج از کشور یک رویای بزرگ برای دانشجویان سراسر جهان است. همچنین تصمیم گیری در مورد مقصد ایده آل، چالش برانگیز ترین مرحله می باشد. در نتیجه شما عزیزان می توانید برای جلوگیری از مشکلات به وجود آمده در مسیر تحصیل پزشکی در مکزیک، با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی خود اتخاذ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :