مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس

با آنکه شرایط تحصیل در سوئیس کمی دشوارتر از سایر کشورهای اروپایی است، اما تجربه تحصیل در این کشور برای متقاضیان جذاب خواهد بود. این کشور دارای مناظر دیدنی مانند رشته کوه های دیدنی آلپ با آب های تمیز و شفاف و نیز دریاچه ژنو است. اما شهرت این کشور در زمینه آموزش به دلیل استانداردهای بالا و تحقیقات پیشگامانه آن است. به همین دلایل، برنامه های MBA و PhD سوئیس در سراسر جهان مشهور و مورد استقبال دانشجویان کشورهای مختلف قرار دارد.

جوانان اروپایی نه تنها آرزوی تحصیل در این کشور را به عنوان یک قطب تجاری در جهان دارند، بلکه بسیاری از آنها آمادگی دارند تا بعد از فارغ التحصیلی با شروع حرفه ای اقدام به مهاجرت به سوئیس کنند. جهت مهاجرت به کشور سوئیس از طریق روش تحصیلی می توانید با مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

برترین دانشگاه ها به لحاظ شرایط تحصیل در سوئیس

9 دانشگاه برتر سوییس در سال 2022در لیست 650 دانشگاه برتر دنیا جای گرفته اند، دانشگاه های ETH و EPFL، هر 2 در میان 30 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این کشور همچنین در زمینه درصد اعضای هیات علمی بین المللی با دانشگاه های کشورهای برتر رقابت دارد.

در میان دانشگاه های برتر سوئیس 3 دانشگاه زیر رتبه های اول تا سوم را دارند:

  • دانشگاه ETH در جایگاه برترین دانشگاه های سوئیس قرار دارد. در سال جاری رتبه هفتم جهان را به خود اختصاص داده است. تنها دانشگاه اروپایی غیر انگلیسی زبان است که در میان 10 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 1855 تاسیس شد. به عنوان طلایه دار دانش در زمینه های علمی و فنی شناخته و 20 برنده جایزه نوبل را به دنیا معرفی کرد. امروزه، تقریبا 21400 دانشجو در این دانشگاه در 2 شعبه آن و بیشتر به زبان آلمانی تحصیل می کنند.
  • دانشگاه پلی تکنیک لوزان (EPFL) دومین موسسه فناوری دولتی سوئیسی می باشد که کمی زودتر از ETH، در سال 1853 تأسیس شد. رتبه 22 را در میان دانشگاه های جهان در اختیار دارد. از آنجا که موسسه لوزان در بخش فرانسوی زبان سوئیس واقع شده، بیشتر رشته های ارائه شده در آن به زبان فرانسه هستند، البته برخی برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی نیز در آن وجود دارد. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 11100 دانشجو دارد.
  • دانشگاه زوریخ که بزرگترین دانشگاه سوئیس است دارای حدود 25500 دانشجو می باشد. بیشترین برنامه های تحصیلی در این کشور را ارائه می کند. در حال حاضر رتبه 78 را در جهان دارد. آموزش و تحقیق را در طیف وسیع تری نسبت به ETH و لوزان با امکانات گسترده تر ارائه می دهد.

برترین دانشگاه ها به لحاظ شرایط تحصیل در سوئیس

بهترین شهرهای سوئیس برای ادامه تحصیل

سوئیس کشوری نسبتا کوچک و محصور در خشکی در مرکز اروپاست که به خاطر شهرهای مدرن و طبیعت زیبایش شهرت جهانی دارد. با 4 زبان رسمی ملی، دانشجویان با تحصیل در کشور سوئیس می توانند چند زبانی و چند فرهنگی را در زندگی روزمره خود حس کنند. از شهرهای مهم دانشجویی سوئیس می توان به مواردی چون زوریخ اشاره کرد که بزرگترین شهر این کشور بوده است. به عنوان یکی از مراکز مهم مالی جهان شناخته می شود. شهر زوریخ محل چهارمین بورس سهام بزرگ دنیا و مقر بسیاری از شرکت های بین المللی است. زبان اصلی در این قسمت از سوئیس آلمانی می باشد. لوزان که در منطقه فرانسوی زبان سوئیس قرار دارد. شهری غنی از نظر فرهنگی بوده است.

شهر ژنو در مرز سوئیس و فرانسه واقع شده است. به عنوان یکی از مراکز اصلی دیپلماسی جهان شناخته می شود. محل استقرار دومین پایگاه بزرگ سازمان ملل و تعداد قابل توجهی از NGO ها می باشد. مانند دیگر شهرهای سوئیس، ژنو در بین مقاصد گران قیمت تحصیلی قرار دارد. اما در عوض امکانات تحصیلی فوق العاده بالایی را به دانشجویان ارائه می دهد. بازل در شمال کشور سوئیس و در نزدیکی مرزهای فرانسه و آلمان، شاید بهترین شهر برای کسانی باشد که مایلند در طول اقامت خود چندین کشور اروپایی دیگر را نیز ببینند. این شهر، سومین شهر پرجمعیت سوئیس و مرکز صنایع شیمیایی و دارویی این کشور است. مهاجرت به سوئیس را از طریق لینک مذکور مطالعه بفرمائید.

مهمترین شرایط تحصیل در سوئیس

مانند بسیاری دیگر از کشورها دریافت ویزای تحصیلی سوئیس برای دانشجویان بین المللی اولین گام پس از اخذ پذیرش است. دانشجویان غیر اروپایی ابتدا باید از سفارت سوئیس در محل زندگی برای ویزای اقامت طولانی مدت چندگانه درخواست نمایند. نکته حائز اهمیت این است که فرآیند دریافت ویزای سوئیس حدود 3 ماه طول می کشد. باید توسط متقاضی مهاجرت تحصیلی به سوئیس در نظر گرفته شود. سفارت به طور خاص به متقاضی می گوید که برای دریافت ویزا باید چه مواردی را ارائه دهد. دانشجو پس از اتمام دوره تحصیلی، 6 ماه مجاز به یافتن کار در سوئیس خواهد بود. در صورت موفقیت می تواند ویزای کار این کشور را دریافت کند. دانشجویان ظرف 14 روز از تاریخ ورود باید برای اجازه اقامت اقدام کرده و مدارک لازم را ارائه دهند.

سوئیس کشوری ارزان برای زندگی نیست. هزینه های زندگی دانشجویان به طور میانگین حدود 25000$ (دلار) در سال تخمین زده می شود. با این حال، این موضوع با شهریه های نسبتا پایین این کشور متعادل می گردد. در اکثر موارد، دانشجویان بین المللی بیش از دانشجویان محلی هزینه نمی کنند. با اینکه مبلغ شهریه ها متفاوت است. اما در اکثر دانشگاه های برجسته سوییس هزینه ها برای دانشجویان بین المللی به طور میانگین حدود سالانه 1200$ (دلار) می باشد. برخی از بورس های تحصیلی نیز از سوی دولت سوئیس و دانشگاه های جداگانه به دانشجویان منتخب داده می شود

در مقاله ای که مطالعه کردید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی داشت به بررسی شرایط تحصیل در سوئیس بپردازد. اگر شما در رابطه با پذیرش از دانشگاه های سوئیس و کار در سوئیس پس از تحصیل نیاز به راهنمایی و مشورت دارید می توانید با مشاوران ما در تماس باشید و مشاوره های رایگان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :