مهاجرت تحصیلی استرالیا

تحصیل در دانشگاه چارلز داروین استرالیا

تحصیل در دانشگاه چارلز داروین استرالیا

تحصیل در دانشگاه چارلز داروین استرالیا راهی برای اخذ اقامت قانونی برای متقاضیان پس از اتمام تحصیل و زندگی در این کشور در نظر گرفته می شود. با توجه به این که مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری بسیار پرهزینه است و اخذ اقامت دائم استرالیا با سابکلس های 189، 190 و 489 بسیار رقابتی و دشوار است. از اینرو علاقمندان به مهاجرت به استرالیا که تمکن مالی نسبتا خوبی دارند، با تحصیل در این کشور اقامت خود را آغاز می نمایند. اگرچه استرالیا دارای نظام تحصیلی رایگان نیست و دانشگاه های آن خصوصا از دانشجویان بین المللی شهریه های بالایی اخذ می نمایند. اما از آن جایی که متوسط درآمد در استرالیا بسیار بالا است، دانشجویان در نهایت پس از فارغ التحصیلی و وارد بازار کار استرالیا شدن می توانند هزینه هایی را که صرف تحصیل کرده اند، سریعا به دست آورند.

ولی همان ابتدا داشتن تمکن مالی لازم جهت پرداخت هزینه های زندگی در استرالیا و پرداخت شهریه دانشگاه مورد نظر در این کشور اهمیت زیادی دارد. چرا که شهریه دانشگاه باید از یک سال جلوتر پرداخت گردد و رسید آن تقدیم سفارت شود. از اینرو هزینه های زندگی در استرالیا نیز تنها با مشغول شدن به کار دانشجویی قابل تامین نمی باشد. البته حداقل درآمد حاصل از کار دانشجویی در استرالیا پیش از کسر مالیات، ساعتی 18.23AUD (دلار استرالیا) می باشد. ولی زندگی در استرالیا خصوصا شهرهای سیدنی و ملبورن ماهانه بین 1400AUD تا 1800AUD (دلار استرالیا) برای یک نفر هزینه به همراه خواهد داشت.

در این مقاله که به وسیله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه گردیده است راجع به تحصیل در استرالیا به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

  • هزینه های تحصیل در دانشگاه چارلز داروین استرالیا چقدر است؟
  • رنکینگ جهانی دانشگاه چارلز داروین استرالیا در سال 2022 چگونه است؟
  • تحصیل در دانشگاه مزبور چه مزایایی برای افراد به دنبال خواهد داشت؟

درباره تحصیل در دانشگاه چارلز داروین استرالیا

دانشگاه داروین استرالیا دانشگاهی دولتی است که اصلی ترین ساختمان آن در شهر داروین واقع گردیده و به اختصار هم CDU یعنی Charles Darwin University خوانده می شود. دانشگاه چارلز داروین عضوی از گروه 7 دانشگاه نوآور در استرالیا می باشد و جزو دانشگاه هایی است که هم دوره های معمولا کوتاه مدت ورود به بازار کار که شامل آموزش مهارت های عملی است را برگزار می نماید. از اینرو هم امکان آموزش تئوری را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم نموده است.

دانشگاه چارلز داروین اگرچه جزء بهترین دانشگاه های استرالیا نیست و در گروه دانشگاه های خوب و معمولی طبقه بندی می شود. در حال حاضر بیش از 20000 دانشجو در دانشگاه مزبور مشغول به تحصیل هستند. چرا که اخذ پذیرش از دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی و سایر 20 دانشگاه برتر این کشور دشوار است. اخذ پذیرش از دانشگاه داروین البته مزایایی هم دارد که از آن جمله می توان به شانس خوب ورود به بازار کار پس از فارغ التحصیلی اشاره نمود. در نتیجه اخذ اقامت استرالیا با تحصیل در دانشگاه داروین می تواند منجر به بالا رفتن سطح درآمد و قدرت خرید افراد کمک کند. جهت اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

درباره تحصیل در دانشگاه چارلز داروین استرالیا

هزینه های تحصیل در دانشگاه چارلز داروین استرالیا

یکی از رشته های تحصیلی محبوب در تمامی دانشگاه های استرالیا از جمله دانشگاه چارلز داروین، رشته تکنولوژی اطلاعات است. برای تحصیل در این رشته دانشجویان باید مدارک لازم را ارائه دهند که از آن جمله می توان به تافل 79، آیلتس 6.5 یا PTE 58 اشاره نمود. دوره کارشناسی ارشد رشته تکنولوژی اطلاعات در دانشگاه چارلز داروین 2 سال طول می کشد و شهریه سالانه آن برای دانشجویان بین المللی 19154€ (یورو) است. از دیگر رشته های محبوب در دانشگاه چارلز داروین می توان به رشته مدیریت محیطی اشاره کرد که کارشناسی ارشد آن 2 سال به طول می انجامد، شهریه آن در سال حدود 20458€ (یورو) می باشد. رشته دیگری که مورد استقبال قرار گرفته رشته سیاست عمومی است که جزء زیر شاخه های حقوق می باشد و شهریه سالانه آن در مقطع کارشناسی ارشد 20701€ (یورو) است.

دانشجویان بین المللی همچنین به گرایش های مهندسی علاقه زیادی نشان می دهند؛ هرچند باید توجه کنند تحصیل کارشناسی ارشد گرایش های مختلف مهندسی در دانشگاه چارلز داروین استرالیا 2 سال به طول می انجامد و شهریه سالانه آن برای خارجی ها سالی 22429€ (یورو) است. جدیدترین دوره کارشناسی ارشد حسابداری حرفه ای در دانشگاه چارلز داروین استرالیا از سپتامبر 2022 شروع می شود. اما دانشجویان تا جولای همین سال فرصت اپلای دارند. مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه چارلز داروین استرالیا برای کارشناسی ارشد حسابداری حرفه ای آیلتس 6.5، تافل 79 یا PTE 58 است. جزییات تحصیل در استرالیا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

شرایط کار پس از تحصیل در استرالیا

بهترین راه برای تمدید اقامت پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه چارلز داروین استرالیا کاریابی در این کشور است. با توجه به نرخ بیکاری در استرالیا که در نمودار ذیل نشان داده شده پیدا کردن شغل مناسب در این کشور دشوار نیست:

نرخ بیکاری در کشور استرالیا

لازم به ذکر است علاوه بر وجود موقعیت های شغلی زیاد، سطح درآمد در استرالیا هم خوب است به طوری که متوسط درآمد سالانه زنان و مردان در استرالیا به ترتیب 88200AUD و 93600AUD (دلار استرالیا) می باشد. یعنی همان طور که مشخص شد متاسفانه زنان به طور متوسط 6% کم تر از مردان در استرالیا حقوق می گیرند. هرچند در برخی مشاغل سطح درآمد زنان بالاتر است. علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در دانشگاه چارلز داروین استرالیا می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :