مهاجرت تحصیلی نیوزلند

تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند

تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند

تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند علاقمندان زیادی دارد چرا که جزء 10 دانشگاه برتر این کشور برای آموزش و تحصیل عالی شناخته شده است. لازم به ذکر است دانشگاه مسی نیوزلند مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران هم می باشد. پس فارغ التحصیلان تمامی رشته ها از جمله دندانپزشکی، پزشکی، مهندسی برق، مدیریت و سایر می توانند از مدرک خود در ایران هم استفاده نمایند. البته از آن جایی که نیوزلند نه تنها نظام تحصیلی رایگان ندارد، بلکه چه از نظر شهریه های تحصیلی و چه از نظر هزینه های زندگی جزء کشورهای گران دنیا طبقه بندی می شود.

البته نیوزلند اگرچه هزینه های زندگی بالایی به دنبال دارد، اما میزان آن از استرالیا، انگلیس، ایسلند، نروژ و سوئیس پایین تر است. کسانی که از دانشگاه مسی یا سایر دانشگاه های نیوزلند فارغ التحصیل شوند اگر بخواهند می توانند درخواست دهند و ویزایی اخذ کنند که به آنها تا سقف 3 سال اجازه اقامت در این کشور را می دهد. به این ترتیب فرصت خواهند داشت تا با کاریابی، ویزای کاری نیوزلند و در نهایت اقامت دائم و پاسپورت این کشور را به دست آورند. این در حالی است که امکان اخذ پاسپورت در برخی کشورهای دنیا یا اصلا وجود ندارد یا با گذشت مدت زمان طولانی مثلا بالای 30 سال اقامت است که از آن جمله می توان به کویت اشاره نمود.

در این مقاله که به وسیله تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به تحصیل در نیوزلند به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

  • هزینه های تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند در سال تحصیلی 2022 چقدر است؟
  • جایگاه علمی دانشگاه مسی نیوزلند چگونه است؟
  • آیا امکان کار ضمن تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند وجود دارد یا خیر؟

درباره تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند

اولین نکته ای که بایستی درباره تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند بدانید این است که این دانشگاه به زبان مائوری Te Kunenga ki Pūrehuroa نامیده می شود و یکی از بهترین دانشگاه های نیوزلند و جهان است که در Palmerston North واقع گردیده است. این دانشگاه همچنین در شهرهای Albany و Wellington هم ساختمان دارد و تعداد دانشجویان آن بیش از 30 هزار نفر است. لازم به ذکر است از نظر تعداد دانشجویان بین المللی که در دانشگاه مسی نیوزلند مشغول به تحصیل هستند این دانشگاه را می توان دومین دانشگاه بزرگ نیوزلند معرفی کرد. چرا که بیش از 3 هزار دانشجوی بین المللی در حال حاضر از 100 کشور دنیا مشغول تحصیل و پژوهش در این دانشگاه هستند.

برای شناخت بهتر دانشگاه مسی نیوزلند در جدولی که در ادامه ترسیم گشته است رتبه کلی این دانشگاه، نه فقط دانشکده ای خاص، در سطح جهانی از دید رنکینگ های بین المللی مختلف طی سال 2022 بیان گردیده است:

طبقه بندی های بین المللیدانشگاه مسی نیوزلند
THE Ranking 2022601
QS Ranking 2022272
USN Ranking 2022557

درباره تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند

هزینه های مهم در دانشگاه مسی نیوزلند

دانشگاه مسی در شهر Palmerston North نیوزلند قرار گرفته که در قیاس با شهرهایی مثل اوکلند ارزان تر است. زندگی دانشجویی در این شهر با توجه به سبک زندگی هر فردی معمولا ماهانه بین 950NZD الی 1200NZD (دلار نیوزلند) هزینه به دنبال دارد. البته اگر دانشجویی به جای اجاره آپارتمان اشتراکی با یک یا چند دانشجوی دیگر یا تهیه خوابگاه، به اجاره آپارتمان مستقل بپردازد، هزینه های زندگی ماهانه حدود 2000NZD (دلار نیوزلند) خواهد بود. بخش دیگر هزینه های تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند مربوط به شهریه این دانشگاه است که برای رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف با توجه به این که دانشجویان تابعیت نیوزلند را دارند یا سایر کشورهای دنیا، متفاوت خواهد بود. در خصوص اطلاع از شرایط تحصیل در دیگر دانشگاه های این کشور مطالعه مقاله تحصیل در دانشگاه وایکاتو نیوزلند خالی از لطف نخواهد بود.

شهریه تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند

از جمله رشته های تحصیلی محبوب در دانشگاه مسی نیوزلند می توان به رشته پرستاری اشاره نمود. با توجه به این که بازار کار این رشته در تمامی شهرهای نیوزلند خوب است افراد زیادی علاقمند به تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه مسی نیوزلند هستند که باید ابتدا در آزمون ورودی قبول شوند. بدین ترتیب کارشناسی ارشد پرستاری در دانشگاه مسی نیوزلند 2 سال به طول می انجامد و جدیدترین دوره آن نیز از فوریه 2022 آغاز می گردد. یکی دیگر از رشته های محبوب رشته هنر است که کارشناسی ارشد آن در این دانشگاه یک سال و 6 ماه زمان می برد و تا اکتبر 2022 فرصت اخذ پذیرش دارد.

از دیگر رشته های دانشگاه مسی نیوزلند می توان به رشته طراحی اشاره نمود که کارشناسی ارشد آن یک ساله به اتمام می رسد. شهریه این دوره در دانشگاه مزبور 16351NZD (دلار نیوزلند) است و علاقمندان زیادی دارد. کارشناسی ارشد رشته هنرهای تجسمی مائوری در دانشگاه مسی یک ساله است و شهریه آن 16323NZD (دلار نیوزلند) می باشد. در این مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راجع به تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند و هزینه های آن توضیحاتی ارائه نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :