مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان

تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان

تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان افتخار بزرگی محسوب می شود چرا که این دانشگاه در کل دنیا جزء بهترین دانشگاه ها محسوب می گردد. البته اگرچه تحصیل در دانشگاه های مطرحی همانند دانشگاه لندن انگلستان مزایای زیادی از جمله سهولت استخدام شدن حین و پس از تحصیل به دنبال دارد اما بسیار دشوار است. در واقع تنها دانشجویان ممتاز و نخبه قادر به اخذ پذیرش از دانشگاه های برتری مثل دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه لندن و سایر می باشند. لازم به ذکر است وقتی فردی بتواند از چنین دانشگاه هایی در انگلستان پذیرش بگیرد، خود به خود شانس خود را برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور افزایش داده و حتی شانس خوبی برای به دست آوردن بورسیه های تحصیلی که از سوی برخی موسسات انگلستان ارائه می شوند، پیدا می کند.

پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه لندن انگلستان هم شانس کاریابی و تمدید اقامت در کشور انگلستان زیاد است. در واقع دانشجویان بین المللی که در انگلستان تحصیل می کنند یا باید شغلی در این کشور پیدا کنند، یا به میزان حداقل 200000£ (پوند) تحت شرایط مشخصی سرمایه گذاری نمایند یا با یکی از شهروندان انگلستان ازدواج کنند. در غیر این صورت با انقضای مدت ویزای تحصیلی انگلستان که به ویزای Tier 4 شهرت دارد، باید خاک انگلستان را ترک گویند. با توجه به پرهزینه بودن روش سرمایه گذاری و احتمال پایین ازدواج با فردی انگلیسی، دانشجویان بهتر است تمرکز خود را روی کاریابی در این کشور باشد. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص تحصیل در انگلستان در این مقاله به سوالات ذیل پاسخ می دهند:

  • جایگاه علمی دانشگاه لندن انگلستان چگونه است؟
  • هزینه های تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان چقدر است؟

درباره تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان

درباره تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان (University of London) بایستی بدانید که این دانشگاه و  فدرال است که تحقیق محور می باشد و در پایتخت انگلستان یعنی شهر لندن واقع گردیده است. این دانشگاه در سایر 1836 تاسیس شده و اگرچه جزو دانشگاه های کهن انگلیس به حساب می آید. اما قدمت کم تری در قیاس با دانشگاه هایی مثل دانشگاه آکسفورد دارد. در واقع دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان دنیا  دومین دانشگاه کهن در کل دنیا می باشد که در سال 2022 هم در رنکینگ های مختلف همواره رتبه یک تا 5 جهانی را به خود اختصاص داده است. دانشگاه لندن انگلستان اگرچه سطح علمی خیلی خوبی دارد، در قیاس با دانشگاه های کمبریج و آکسفورد، اخذ پذیرش از آن کمی ساده تر است. چرا که هم دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در آکسفورد و کمبریج هستند و هم خود این 2 دانشگاه حداقل های سختگیرانه ای برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته اند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان

یکی از عمده ترین هزینه هایی که دانشجویان در کشورهای گرانی مثل انگلستان، استرالیا، آمریکا، سوئیس، نروژ و سایر با آن روبرو هستند، هزینه های زندگی است. مثلا در حالی که زندگی در کشوری مثل مجارستان که از سال 2007 هم عضوی از شنگن شده است برای یک نفر ماهانه حدود 450€ الی 600€ (یورو) است، دانشجویان در سوئیس ماهی 2000€ الی 2500€ (یورو) فقط بابت هزینه های زندگی خود می پردازند. در انگلستان هزینه های زندگی اگرچه از کشورهایی مثل ایسلند و سوئیس پایین تر است. اما در سطح جهانی انگلستان را می توان جزء کشورهای گران طبقه بندی نمود.

هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان را می توان با تهیه خوابگاه های دانشجویی و صرفه جویی تا ماهی 800£ (پوند) هم کاهش داد. اما به طور کلی معمولا ماهی 1000£ الی 1400£ (پوند) در ماه است. از اینرو هزینه های تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان با توجه به نوع رشته انتخابی و ملیت متقاضی متفاوت می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به بریتانیا مقاله تحصیل پزشکی در انگلستان را مطالعه بفرمائید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان

شهریه رشته های تحصیلی در دانشگاه لندن انگلستان

در دانشگاه لندن انگلستان هر رشته تحصیلی شهریه متفاوتی از دانشجویان اخذ می نماید که به عواملی از جمله مقطع تحصیلی و تابعیت آنها نیز بستگی دارد. مثلا شهریه کارشناسی ارشد رشته دیپلماسی جهانی که در دانشگاه لندن انگلستان به مدت 2 سال به طول می انجامد که سالانه 13940€ (یورو) است. این در حالی است که دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه لندن در مقطع کارشناسی ارشد رشته مطالعات مهاجرت اجباری و محافظت از پناهندگان که 2 سال طول می کشد سالانه تنها 4998€ (یورو) شهریه پرداخت می نمایند. در واقع دانشگاه لندن انگلستان در قیاس با برخی دیگر از دانشگاه های انگلستان نسبتا ارزان قیمت تر است.

یکی از رشته های تحصیلی فوق العاده پرطرفدار که بازار کار خیلی خوبی در انگلستان دارد رشته مدیریت منابع انسانی است. کسانی که علاقمند به تحصیل مدیریت منابع انسانی در دانشگاه لندن باشند برای این دوره یک ساله باید 16138€ (یورو) شهریه پرداخت نمایند. البته همانطور که اشاره شد به این رقم باید هزینه های زندگی حین تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان را نیز افزود. جهت مقایسه شهریه تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان مقاله تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان را مطالعه بفرمائید.

ویزای تحصیلی انگلستان

بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه لندن انگلستان نوبت به ویزای تحصیلی این کشور (Tier 4) ویزا می رسد. به این منظور دانشجویان باید مدارکی از جمله نامه تمکن مالی بانکی مبنی بر توانایی پرداخت هزینه های زندگی در انگلستان، رسید پرداخت شهریه دانشگاه حداقل برای سال اول، نامه پذیرش قطعی دانشگاه لندن انگلستان، مدرک زبان معتبر و سایر را تقدیم سفارت کنند. در غالب دانشگاه های انگلیسی با داشتن آیلتس 6.5 می توان در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش گرفت، در دانشگاه های آکسفورد و کمبریج این حداقل آیلتس 7.5 یا تافل 110 است. البته همانطور که اشاره شد دانشگاه لندن انگلستان هم دانشگاه خوبی است و سومین دانشگاه قدیمی در کشور انگلستان می باشد. علاقمندان به تحصیل در دانشگاه لندن انگلستان یا سایر دانشگاه های این کشور می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :