مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر کانادا

تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر کانادا

تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر کانادا در آینده شغلی افراد تاثیر مثبتی می گذارد، پس تعجبی ندارد که اخذ پذیرش از آن انقدر رقابتی و دشوار باشد. دانشگاه سایمون فریزر کانادا واقع شده در استان بریتیش کلمبیا می باشد و در 3 شهر این استان یعنی Burnaby، Surrey و Vancouver واقع گردیده است. اگرچه هزینه های زندگی در استان بریتیش کلمبیا، علی الخصوص شهر ونکوور بالا می باشد، اما از آن جایی که دانشگاه مزبور جایگاه علمی خیلی خوبی دارد، دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا حاضر هستند این هزینه ها را تقبل نمایند.

کانادا کشوری فوق العاده توسعه یافته، امن و زیبا است که موقعیت های شغلی زیاد و دانشگاه های مطرح متعددی در سطح جهانی دارد. البته اگرچه علاوه بر تحصیل راه های مهاجرت زیادی برای ورود به کانادا از سوی دولت این کشور در نظر گرفته شده است، در حال حاضر مطمئن ترین روش، تحصیل است. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه گردیده راجع به تحصیل در کانادا به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

  • هزینه های تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر کانادا در سال 2022 چقدر است؟
  • شرایط کار پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه سایمون فریزر کانادا چگونه می باشد؟

درباره دانشگاه سایمون فریزر کانادا

دانشگاه سایمون فریزر کانادا دانشگاهی دولتی و تحقیق محور است. در حال حاضر بیش از 34 هزار نفر دانشجو دارد. دانشگاه سایمون فریزر کانادا در سال 1956 تاسیس شده است. شهریه ای که از دانشجویان بین المللی اخذ می کند به مراتب بالاتر از شهریه دانشجویان کانادایی است. البته این دانشگاه در قیاس با دانشگاه های خصوصی کانادا ارزان قیمت تر است با این حال با توجه به این که رتبه خوبی در سطح جهانی دارد به راحتی نمی توان از آن پذیرش گرفت.

رتبه دانشگاه سایمون فریزر کانادا در رتبه بندی جهانی از جمله QS در سال 2022 در جایگاه 13 با رتبه 323 می باشد. اغلب دانشگاه های کانادا مانند دانشگاه سایمون فریزر به قدری جایگاه خوبی دارند که فارغ التحصیل شدن از آن نه تنها در کانادا امتیاز محسوب می شود، بلکه موجب کاریابی آسان تر در سایر کشورهای توسعه یافته و قدرتمند مثل سوئیس، آمریکا، انگلیس و غیره می شود.

درباره دانشگاه سایمون فریزر کانادا

هزینه های تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر کانادا

همان طور که اشاره شد یکی از عوامل تعیین کننده میزان شهریه اخذ شده از دانشجویان در دانشگاه سایمون فریزر کانادا، تابعیت آنها است. در این دانشگاه همانند اغلب دانشگاه های واقع شده در کشور کانادا، دانشجویانی که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند از دانشجویان دیگر که اصطلاحا دانشجویان بین المللی خوانده می شوند، شهریه های کم تری می پردازند. چنانچه به دنبال اطلاعاتی بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در کانادا می باشید، می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

در نموداری که در ادامه ترسیم شده متوسط شهریه اخذ شده از دانشجویان در دانشگاه سایمون فریزر کانادا طی سال 2022 نشان داده شده است:

متوسط شهریه سالیانه در دانشگاه سایمون فریزر کانادا

البته از دیگر عوامل تعینی کننده میزان شهریه در دانشگاه سایمون فریزر کانادا می توان به مقطع تحصیلی و رشته انتخابی دانشجویان اشاره نمود. به عنوان مثال دانشجویان کانادایی در دانشگاه سایمون فریزر کانادا در مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی که 2 سال به طول می انجامد سالانه 2546€ (یورو) شهریه می پردازند. شهریه دانشگاه سایمون فریزر کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیک نیز همین میزان است و شروع این دوره از سپتامبر 2022 می باشد.

البته برخی دوره های تحصیلی در این دانشگاه پرهزینه تر هستند. به عنوان مثال شهریه دانشگاه سایمون فریزر کانادا برای MBA که 20 ماه به طول می انجامد سالانه مبلغی بالغ بر 14856€ (یورو) است. دوره تحصیلی مزبور البته نیمه وقت به حساب می آید، تاریخ اپلای آن تا ژوئن 2021 است. بدین ترتیب آغاز کلاس ها از سپتامبر 2022 خواهد بود. منتهی دانشجویان بین المللی زمانی را باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا هم در نظر بگیرند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه سایمون فریزر کانادا نوبت به ویزای تحصیلی کانادا می رسد که به مدارک متعددی از جمله موارد ذیل نیازمند است:

  • نامه پذیرش قطعی از دانشگاه به همراه اطلاعات دقیق دانشجو از جمله تاریخ شروع و پایان دوره تحصیلی، برنامه درسی و غیره
  • گواهی تمکن مالی بانکی مبنی بر توانایی پرداخت هزینه های زندگی در کانادا
  • مدرک زبان معتبر با توجه به زبان دوره تحصیلی و حداقل های در نظر گرفته شده از سوی دانشگاه برای رشته مورد نظر
  • اجاره نامه برای اثبات ای که دانشجو محل اقامت مناسبی در کانادا برای زندگی ضمن تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر کانادا فراهم نموده
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و ترجمه رسمی آن به زبان انگلیسی
  • پاسپورت معتبر
  • عکس پاسپورتی
  • گواهی سلامت

کار پس از تحصیل در دانشگاه فریزر کانادا

در حین تحصیل و پس از تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر کانادا امکان کار وجود دارد. البته اجازه کار ضمن تحصیل در این کشور محدود است. دانشجویان غیر کانادایی تنها تا سقف 20 ساعت در هفته اجازه کار در کانادا را خواهند داشت. اما پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود می توانند در صورت تمایل درخواست دهند و ویزای 3 ساله ای اخذ کنند تا در این فاصله فرصت داشته باشند در کانادا شغل مناسبی پیدا نمایند.

از آن جایی که دانشگاه سایمون فریزر کانادا جزء دانشگاه های خوب در سطح کانادا و همچنین در سطح جهانی محسوب می شود، کاریابی برای فارغ التحصیلان آن دشوار نیست. با این وجود فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی و همچنین رشته های مدیریتی از دانشگاه سایمون فریزر کانادا به مراتب سریع تر و راحت تر از دانشجویان رشته هایی مثل تاریخ و ادبیات انگلیسی می توانند شغل خوبی پیدا کرده و اقامت خود را تبدیل به اقامت کاری کانادا نمایند. علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر راجع به تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر کانادا می توانند جهت آگاهی از شرایط با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :