مهاجرت تحصیلی ترکیه

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی به دلیل بالا بودن سطح آموزش در دانشگاه ها و اعتبار مدارک تحصیلی این کشور مورد توجه ایرانیان است. تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی مسئله مهم بسیاری از دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در این کشور که مسلط به زبان انگلیسی و ناآگاه با زبان ترکی هستند می باشد.

ترکیه چند دانشگاه بسیار معتبر دارد که در رنکینگ جهانی برترین دانشگاه‌ها رتبه های 2 رقمی دارند. این موضوع به تنهایی می تواند ملاک مهاجرت تحصیلی به ترکیه باشد. بسیاری از دانشگاه های دولتی کشور ترکیه با آزمون ورودی اقدام به پذیرش دانشجو برای تحصیل رایگان می‌ کنند. اما تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیاز به اثبات مهارت در زبان انگلیسی دارد. این مقاله توسط کارشناسان متخصص و با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه تهیه و تنظیم شده است.

مزایای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

ترکیه کشوری اوراسیایی می باشد که در مرز بین قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است. از 3 طرف به دریای سیاه و دریای مدیترانه و دریای اژه راه دارد. این کشور از سمت جنوب با عراق و سوریه و از شرق با ایران و ارمنستان هم مرز است. اما از نظر فرهنگی بسیار با کشورهای همسایه خود تفاوت دارد. بدون شک در سال های گذشته کشور ترکیه با تکیه بر مدیریت صحیح توانسته است به استانداردهای اروپا در زمینه سیستم آموزشی بسیار نزدیک شود.

فرهنگ و اجتماع این کشور بسیار متاثر از فرهنگ اروپا شده است. دانشگاه های این کشور از نظام آموزشی دانشگاه های معتبر اروپا تاثیر مثبت پذیرفته‌‌ اند‌. با هدف افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در دانشگاه های ترکیه دولت این کشور تصمیم گرفت امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان خارجی فراهم کند. اکثر رشته های برتر تحصیلی در دانشگاه های معتبر کشور ترکیه ارائه می شوند و نکته قابل توجه این است که مدارک دانشگاه های این کشور توسط وزارت علوم ایران مورد قبول می‌باشد.

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی از اهمیت آموختن زبان ترکی برای برقراری ارتباط با سایر دانشجویان و محیط اجتماعی در این کشور پیشرفته کم نخواهد کرد. مدارک تحصیلی دانشگاه های ترکیه ارزش بین المللی بالایی دارد. بهترین دانشگاه های این کشور در شهرهای آنکارا و استانبول قرار گرفته‌اند.

مزایای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های انگلیسی ترکیه

کشور ترکیه 175 دانشگاه معتبر دارد که از این تعداد 71 دانشگاه به صورت خصوصی و 104 دانشگاه به صورت دولتی اداره می شوند. نکته قابل توجه این است که در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه امکان دریافت بورسیه تحصیلی و معافیت از پرداخت هزینه تحصیل برای دانشجویان مستعد وجود دارد.

در لیست زیر چند نمونه از برترین دانشگاه های کشور ترکیه را برای راهنمایی بهتر شما همراهان گرامی و علاقه‌مندان تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی معرفی خواهیم کرد:

  • دانشگاه بغازیچی

یک مرکز آموزشی عالی دانشگاهی و دولتی معتبر که 4 پردیس دانشکده دارد. 2 مرکز خصوصی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا رشته های علوم پایه، رشته ادبیات، رشته اقتصاد، انواع رشته های مهندسی و تربیت معلم و استاد را به دانشجویان متقاضی ادامه نحصیل در ترکیه ارائه می‌دهد.

  • دانشگاه کوچ

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی در دانشگاه کوچ که در شهر استانبول واقع شده است. لازم به ذکر است که این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های ترکیه می باشد. این دانشگاه در رشته های مهندسی، پزشکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و اقتصاد کادر اساتید مجرب دارد. اکثر رشته های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کند.

  • دانشگاه مرمره

یکی از دانشگاه های تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی، دانشگاه مرمره استانبول می باشد که دومین دانشگاه ترکیه از نظر مساحت محسوب می شود. دانشگاه مرمره استانبول 11 انستیتو کارشناسی ارشد و 13 دانشکده به همراه 32 مرکز تحقیقاتی دارد که از جمله ویژگی های منحصر به فرد این دانشگاه محسوب می شود. اکثر دانشجویان این دانشگاه از کشورهای خارجی وارد این مجموعه شده اند. همچنین به زبان‌های انگلیسی آلمانی و فرانسوی صحبت می کنند.

اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه

گام اول در دریافت ویزای تحصیلی ترکیه اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور و مراجعه به سفارت ترکیه در ایران همراه با نامه پذیرش و مدارک لازم می‌باشد. از ثبت درخواست ویزای تحصیلی تا اعلام نتیجه حدود 2 ماه زمان خواهد برد که اگر نقص مدرک نداشته باشید و پرونده کامل باشد بعد از این مدت ویزای تحصیلی ترکیه صادر می‌شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور عبارتست از:

  • گذرنامه معتبر با حداقل 2 ماه اعتبار
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی
  • پرداخت هزینه سفارت برای بررسی درخواست ویزا
  • اثبات تمکن مالی از طریق گواهی گردش حساب بانکی
  • 2 قطعه عکس پاسپورتی با زمینه سفید
  • اخذ بیمه درمانی معتبر در ترکیه و بیمه مسافرتی

بعد از ورود به کشور ترکیه باید ظرف مدت 30 روز برای اقامت بیش از 3 ماه در این کشور درخواست اقامت دانشجویی را در اداره مهاجرت ترکیه ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به ترکیه با کارشناسان مجرب و متخصصان امور مهاجرتی در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :