مهاجرت تحصیلی فرانسه

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

متقاضیان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی، باید هنگام ثبت نام به وجود اساتید انگلیسی زبان در موسسه مورد نظر خود دقت فرمایند. این کشور دارای امکانات آموزشی در سطح بالای جهانی است، به طوری که می تواند برای بسیاری از متقاضیان رضایت بخش باشد. تحصیل در کشور فرانسه می تواند در ادامه حتی منجر به اخذ اقامت دائم آن شود.

همچنین این کشور جزء کشورهای عضو شنگن است و اقامت در آن می تواند سهولت رفت و آمد بین کشورها دیگر عضو شنگن را به ارمغان آورد. از مزایای دیگر تحصیل در فرانسه می توان به آشنایی با فرهنگ فرانسوی و تجربه حضور در یک کشور پیشرفته اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

شرایط تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

فرانسه یکی از کشورهای دارای دانشگاه ها سطح بالا در جهان است. به عبارتی این کشور دارای امکانات آموزشی و اساتید خبره می باشد. متقاضیان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی مستلزم ارائه گواهی معتبر زبان انگلیسی می باشند. این گواهی می تواند یکی از 2 مدارک آیلتس و یا تافل باشد. هر کدام از دانشگاه ها فرانسوی، نمره مورد نظر خود را برای حداقل نمره زبان، جهت ورود تعیین می کنند. به عبارتی حداقل نمره زبان برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی، در هر دانشگاه متفاوت از دانشگاه های دیگر است.

همچنین دانشجویان بایستی برای ارتباط با جامعه فرانسوی، زبان فرانسوی را نیز فرا گیرند. به این معنی که در صورت تحصیل به زبان انگلیسی دانشجویان برای فراگیری زبان فرانسوی برای خود فرصت بیشتری فراهم می کنند تا بتوانند همچنان با تمام توان خود با جامعه فرانسه ارتباط برقرار کرده و امور تحصیلی خود را پیش ببرند. اهمیت فراگیری زبان فرانسوی برای دانشجویان بین المللی در فرانسه بسیار بیشتر از زبان انگلیسی که زبان بین المللی محسوب می شود. در طول تحصیل در فرانسه ممکن است دانشجویان در شهرهای دانشجویی فرانسه با افرادی مواجه شوند که به طور کامل به زبان انگلیسی تسلط ندارند.

شرایط تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

دانشگاه های معتبر فرانسه برای تحصیل به زبان انگلیسی

کشور فرانسه دارای دانشگاه های متعددی است که به نقل از QS در سال 2022 اسامی تعداد 31 دانشگاه از فرانسه در بین 1000 دانشگاه برتر جهان به چشم می خورد. این مسئله خود بیانگر وجود دانشگاه های معتبر و علمی متعدد در این کشور است که سطح مطلوبی از تحصیلات را به دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می کنند. از دانشگاه های معتبر فرانسوی با قابلیت تحصیل به زبان انگلیسی می توان به دانشگاه ساینس پو که یکی از معتبرترین دانشگاه های علوم اجتماعی در فرانسه است اشاره کرد. این دانشگاه دارای 7 پردیس جداگانه در فرانسه می باشد.

یکی دیگر از دانشگاه های معتبر فرانسه دانشگاه ناننت می باشد که در سال 1460 میلادی توسط یک دوک بریتانیایی بنا شده است. به نقل از موسسه تایم، این دانشگاه در رتبه 801 در بین دانشگاه های برتر جهان شناخته شده است. این مسئله بیانگر وجود یک دانشگاه معتبر و علمی و همچنین رقابت برای به دست آوردن پذیرش در آن است. همچنین تحصیل در این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه های فرانسه محسوب می شود نیازمند سوابق تحصیلی و علمی درخشانی ست که پذیرش متقاضی را سهولت بخشد.

برخی از برترین رشته ها عبارت اند از:

  • هیدرو دینامیک
  • رشته های مربوط به مدیریت پروژه
  • رشته های علوم و زمین شناسی
  • نانو
  • برخی رشته های حوزه مهندسی

هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه به زبان انگلیسی

به طور کلی هزینه تحصیل در فرانسه، شامل هزینه زندگی و هزینه دانشگاه می شود. در خصوص هزینه های دانشگاه می توان گفت با توجه به ملیت، طول دوره و نوع موسسه ای که در آن تحصیل صورت می گیرد، هزینه ها متفاوت خواهند بود. به عبارتی عوامل بسیاری وجود دارند که بر هزینه های متقاضیان تاثیر مستقیم می گذارند. معمولا دانشگاه های فرانسه برای دانشجویان اتحادیه اروپا هزینه ناچیزی دارند که حدودا بین €200 الی €400 (یورو) خواهد بود.

اگر متقاضیان وارد دانشگاه ها دولتی فرانسوی زبان شوند، هزینه آنها به شدت کاهش یافته و به صورت متوسط به €500 الی €600 (یورو) در سال خواهد رسید. به عبارتی ارتقاء دانش ها و مهارت متقاضیان، در مدیریت هزینه های سنگین به کمک آنها خواهد آمد. چرا که برای تحصیل در دانشگاه ها فرانسوی زبان، دانشجو مستلزم فراگیری زبان فرانسوی است. در غیر این صورت اگر دانشگاه مورد نظر انگلیسی زبان و خصوصی باشد، متقاضی بایستی هزینه بالایی بالغ بر €10000 الی €30000 (یورو) در سال پرداخت نماید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، یکی از برجسته ترین و معتبر ترین موسسه های حقوقی جهت اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی می باشد. متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور می توانند از کارشناسان باتجربه این موسسه مشاوره دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :