مهاجرت تحصیلی موناکو

تحصیل داروسازی در موناکو

تحصیل داروسازی در موناکو

تحصیل داروسازی در موناکو فرصت های بی شماری را برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند ارائه می دهد. به دلیل شبکه های بیمارستانی قوی، تحصیل داروسازی در موناکو به یکی از جذاب ترین انتخاب های دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. داروسازان در موناکو، مسئول بررسی نسخه ها هستند، اما آنها مجاز به تعیین دوز یا قطع درمان بدون مشورت با پزشک تجویز کننده نیستند. مراقبت های بهداشتی خانگی در موناکو به دلیل پیری جمعیت در حال افزایش است. همچنین با توجه به توزیع داروخانه ها در موناکو، داروسازان آماده هستند تا نقش مهمی در این حوزه ایفا کنند.

از سوی دیگر فعالیت های تحقیقاتی در داروسازی توسط تیم های بیمارستانی مستقر در مراکز بیمارستانی دانشگاهی در موناکو انجام می شود. به طور کلی کمبود داروساز در موناکو وجود دارد و ایده انتقال صلاحیت های داروسازی به سایر داروسازان مورد بحث است. هدف کلی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از ارائه این مقاله آشنایی بیشتر شما عزیزان با شرایط تحصیل داروسازی در موناکو می باشد. همچنین این کشور داروسازان خود را برای حداقل 6 سال آموزش می دهند.

شرایط پذیرش دانشگاه ها برای تحصیل داروسازی در موناکو

از مهمترین شرایط پذیرش دانشجویان برای تحصیل داروساز در موناکو، ارائه نمره قبولی از دبیرستان مربوطه در کشور مبداء می باشد. علاوه بر این دانشجویان داروسازی می توانند بدون در نظر گرفتن نوع مدرک کارشناسی و نمرات آنها به عنوان مدرک کارشناسی در دانشگاه های داروسازی موناکو ثبت نام کنند. از سوی دیگر دانشجویان حق دارند یک سال تحصیلی را بدون تایید دانشکده تکرار کنند.

همچنین دانشگاه های پرستاری موناکو جهت پذیرش دانشجویان بین المللی آزمون ورودی را برگزار می کند. این آزمون ورودی بر اساس سوالاتی است که به پاسخ های ساده، سوالات چند گزینه ای و سوالات باز یا کوتاه نیاز دارند. از سوی دیگر، معیارهای قبولی در سال اول با سال های بعد متفاوت است. زیرا دانش آموزان زمانی در آزمون ورودی قبول می شوند که رتبه آنها بالاتر از سهمیه تعیین شده هر سال باشد. همچنین زمانی که رتبه آنها زیر آن باشد مردود می شوند.

برنامه های درسی رشته داروسازی در موناکو

متقاضیانی که مایل به فارغ التحصیلی در رشته داروسازی در این کشور هستند باید با برنامه های درسی داروسازی در موناکو آشنا شوند. مطالعات و برنامه های درسی در داروسازی  و تحصیل در موناکو به 3 دسته تقسیم می شود که عبارت اند از:

 • دوره اول شام سال اول و دوم است. در طول دوره اول دانشجویان دانش پایه علمی در زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات، فیزیولوژی و بهداشت عمومی را کسب می کنند.
 • دوره دوم شامل سال سوم و چهارم می شود. که برنامه های درسی مبتنی بر آموزش هماهنگ، شامل چندین رشته و خود آموزی است. همچنین دوره هایی که در سال های سوم و چهارم تدریس می شوند یک آموزش اولیه دارویی را تشکیل می دهند. از سوی دیگر، این دوره آموزشی باید دانشجویان را قادر سازد تا مهارت های ارتباطی را به دست آورند.
 • دوره سوم نیز شامل سال های پنجم و ششم است. در طول سال پنجم، همه دانشجویان دانش خود را تکمیل می کنند که طی آن آموزش های آکادمیک و آموزش بیمارستانی دریافت کنند.

هدف از تحصیل داروسازی در موناکو

دانشجویان بین المللی با هدف های گوناگون، به تحصیل داروسازی در موناکو می پردازند. از مهمترین اهداف آنها می توان به استخدام به عنوان داروساز در داروخانه های موناکو حتی سایر نقاط جهان اشاره کرد.

از مهمترین اهداف و دستاوردهای داروسازی در موناکو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسب دانش گسترده در مورد داروها و تجهیزات پزشکی و امکان ارزیابی عینی اسناد و پرونده های علمی
 • ارزش بالینی آنالیزهای بیولوژیکی اصلی را به دست می آورد.
 • توانایی نوشتن یک اعلان دارویی را کسب می کند.
 • قادر به برقراری ارتباط با تجویز کننده دارو می باشد.
 • داروساز می تواند به عنوان بخشی از یک شبکه مراقبت های بهداشتی عمل کند و به طور فعال با سایر متخصصان بهداشتی همکاری کند.
 • ایجاد روابط حرفه ای با اعضای تیم مراقبت های بهداشتی در موناکو
 • مشارکت در وظایف مختلف مورد نیاز داروسازان بیمارستانی در موناکو

هدف از تحصیل داروسازی در موناکو

تحصیل در رشته های مختلف داروسازی در موناکو

دانشجویان داروسازی می توانند در دانشگاه های موناکو در رشته های مختلف داروسازی ادامه تحصیل بدهند. داروسازی در موناکو به رشته های مختلفی تقسیم می شود که در جدول زیر می توانید با آنها آشنا شوید:

انواع رشته هاخصوصیات
فارماکولوژیفارماکولوژی در موناکو شامل مطالعه عملکرد اجزای فعال بیلوژیکی داروها بر روی بدن انسان است. این رشته داروسازی در موناکو عمدتا بر روشی که داروها از طریق اصلاح فرآیندهای بیماری، اثر خود را در انسان اعمال می کند تمرکز دارد.
علوم داروییکارشناسی ارشد علوم دارویی در موناکو، به شما این امکان را می دهد بین 3 رشته دانشگاهی در علوم دارویی یکی را انتخاب کنید. همچنین کارشناسی ارشد علوم دارویی به شما یک تخصص آموزشی می دهد که مکمل سایر متخصصان در این زمینه است.
سم شناسیسم شناسی در موناکو شامل مطالعه جداسازی و تجزیه و تحلیل داروها که ممکن است بر روی افراد تاثیر بگذارد می باشد.
داروسازی IASکلاس ها در این رشته تحصیلی در قالب سخنرانی، تمرین عملی، سفرهای میدانی، سمینار و کارگاه های موضوعی می باشد.

کار حین تحصیل داروسازی در موناکو

دولت موناکو برای دانشجویانی که بضاعت مالی مناسبی جهت تحصیل داروسازی در این کشور ندارند، مشاغل متنوعی را به آنها ارائه کرده است. کار در موناکو در حین تحصیل باعث می شود که هزینه های زندگی و تحصیل خود را در این کشور کنترل کنید.

از جمله این مشاغل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرستار بچه: در هر کجای دنیا که به دنبال شغل پاره وقت هستید، همیشه کودکانی وجود خواهند داشت. پس بنابراین پرستاری بچه در تمامی کشورهای جهان مورد استقبال قرار می گیرد.
 • آموزش زبان انگلیسی: آموزش زبان انگلیسی یکی از پر مخاطب ترین مشاغل در موناکو می باشد.
 • راهنمای تور: کارهای راهنمای تور در موناکو به دلیل ورود انبوه توریست به این کشور به دانشجویان توصیه می شود.
 • کار در هتل: وجود تعداد بسیاری هتل های با کلاس جهانی در موناکو، کار در هتل را به یکی از جذاب ترین مشاغل دانشجویی تبدیل کرده است.

برای دانشجویانی که اطلاع کافی از شرایط تحصیل در موناکو را ندارند انتخاب این کشور به عنوان مقصد تحصیلی در رشته داروسازی می تواند به مشکلی بزرگ تبدیل شود. برای پیشگیری از این مسئله، شما عزیزان می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از تجربیات متخصصان در خصوص تحصیل داروسازی در موناکو بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :