مهاجرت تحصیلی شیلی

تحصیل داروسازی در شیلی

تحصیل داروسازی در شیلی

تحصیل داروسازی در شیلی که یکی از مناطق منحصر به فرد جهان است یک فرصت عالی برای جستجوی آینده شغلی محسوب می گردد. دانشجویان در سراسر جهان رویای یک روز تحصیل در خارج از کشور را در سر می پرورانند. با این اوصاف هر دانشجو هنگام انتخاب محل اخذ مدرک، اولویت های خاصی همچون هزینه زندگی، کیفیت آموزش، سازگازی فرهنگی را در نظر می گیرد.

جمهوری شیلی طولانی ترین کشور جهان با 6000 کیلومتر از شمال به جنوب امتداد دارد که دارای طیف وسیعی از مناظر، فرهنگ و موسسات است که دانشجویان داروسازی می توانند از بین آنها انتخاب کنند. اگر می خواهید در میان ترکیبی هیجان انگیز از دانشجویان و هنرمندان دنیایی زندگی کنید شیلی بهترین مقصد برای تحصیل است. ما در این مقاله قصد داریم به کمک موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالب مهمی را در مورد تحصیل داروسازی در شیلی به شما ارائه دهیم.

دلایل تحصیل در شیلی

به غیر از چشم انداز های زیبای این کشور، اهالی شیلی به کیفیت بالای زندگی و دسترسی به آموزش افتخار می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان بین المللی به این کشور هجوم آورده اند. در بسیاری از محیط های شهری یا روستایی کمبودی از دانشگاه های درجه یک پیدا نمی کنید. دلایل بی شماری برای تحصیل در خارج از کشور در شیلی وجود دارد. از محیط دانشگاهی گرفته تا صرفا برای سرگرمی و ماجراجویی. تحصیل در این کشور باعث می شود که مهارت های زبان اسپانیایی خود را بهبود ببخشید.

دلایل دیگری که باعث می شود شما تحصیل در شیلی را برگزینید به شرح زیر است:

توضیحاتدلایل تحصیل در شیلی
شیلی به داشتن یکی از بهترین سیستم های آموزشی عالی در آمریکای لاتین معروف است.در یک محیط آکادمیک پیشرفته بیاموزید.
برای صدها سال، شیلی شهرهای پر رونقی داشته و مسافرانی از سراسر جهان در آنجا اقامت می کنند.یک فرهنگ و تاریخ پویا را تجربه کنید.
اگر تجربه کلاس اسپانیایی داشته اید مطمئنا با زندگی در اینجا پیشرفت خواهید کرد.در یکی از سخت ترین گویش های آمریکای جنوبی غوطه ور شوید.
بیشتر غذاهای این کشور بر اساس منطقه و نوع آب و هوا دیکته می شود.غذاهای منحصر به فرد و خوش طعم

نحوه تحصیل داروسازی در شیلی

در شیلی برای یک داروساز باید یک برنامه تحصیلی 10 تا 11 ترم را تکمیل کرد. در حال حاضر در این کشور 17 دانشگاه داروسازی وجود دارد. سطح علمی مدرک داروسازی در شیلی اگر با استانداردهای بین المللی مقایسه شود در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد است. بیش از 50% از این برنامه ها که در دانشگاه آموزش داده می شود شامل آموزش علوم پایه مانند شیمی و زیست شناسی است. موضوعات مرتبط با سلامت کمیاب هستند و کمتر از 10% برنامه را در دانشگاه ها تشکیل می دهند. علاوه بر این اکثر دانشگاه های داروسازی آموزش مهارت های مصاحبه را ارائه نمی دهند. به همین دلیل داروسازان معمولا فاقد توانایی و تجربه لازم برای ارائه مشاوره به بیماران هستند. علاوه بر رشته داروسازی در خصوص اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در شیلی نیز می توانید مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

نحوه تحصیل داروسازی در شیلی

تحصیل داروسازی در شیلی به روش بالینی

به عنوان پاسخی به نیاز داروسازان با مهارت های بالینی در سیستم مراقبت های بهداشتی بیمارستانی این کشور. وزارت بهداشت برنامه داروساز بالینی متخصص را در سال 2020 میلادی در شیلی تصویب کرد. همچنین تشخیص داد که برای این سطح از مراقبت به آموزش های اضافی نیاز است. این یک برنامه 2 سال است و تنها توسط 2 دانشگاه داروسازی در سال 2021 با سهمیه کمتر از 10 فارغ التحصیل در هر سال ارائه می شود.

از سال 2022 این وزارتخانه به یک برنامه 3 ساله نیاز دارد. در سال های اخیر همچنان کمتر از 100 متخصص داروسازی بالینی در شیلی مشغول به کار هستند. با این وجود استخدام این متخصصان فقط برای مراقبت های بیمارستانی تامین می شود. برخی از دانشگاه ها نیز دوره های تحصیلات تکمیلی اضافی را برای داروسازان بالینی سرپایی ایجاد کرده اند.

انجمن داروسازان شیلی

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، داروساز می تواند هزینه ماهانه برای پیوستن به انجمن داروسازان شیلی بپردازد. نقش انجمن داروسازان شیلی در درجه اول وکالت سیاسی است و بودجه ای از دولت دریافت نمی کند. حدود 10% از داروسازان در شیلی متعلق به انجمن داروسازان هستند. انجمن داروسازان شیلی نماینده داروسازان در کمیته دولتی است و معمولا به عنوان یک ذینفع از آن دعوت می شود.

با این حال از آنجایی که اکثر داروسازان بخشی از انجمن داروسازان نیستند، تاثیر محدودی دارد. تعدادی سازمان مستقل کوچکتر وجود دارد که بر بخش هایی مانند صنعت داروسازی، داروخانه های محلی و مراقبت های اولیه متمرکز هستند. برنامه های داروسازی نیز باید برای تقویت مهارت های بالینی از سال های اولیه کارشناسی اصلاح شود زیرا این شایستگی ها باید در طول زمان توسعه یابند. کلیات و جزییات تحصیل در شیلی به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

تحصیل و هزینه داروسازی در شیلی

شیلی دارای برخی از معتبرترین دانشگاه های آمریکای لاتین است. به همین دلیل دانشجویان بسیاری برای تحصیل در رشته داروسازی به این کشور مهاجرت می کنند. مقصد تحصیلی نسبتا مقرون به صرفه است و یک انتخاب ایده آل برای دوستداران فضای باز است. همه دانشگاه های شیلی اعم از دولتی و خصوصی هزینه های تحصیل خود را تعیین می کنند. برای ثبت نام اولیه در دانشگاه های شیلی باید مبلغ 1200CLP (پزو شیلی) به دانشگاه پرداخت کنید.

برای آشنایی بهتر با هزینه دانشگاه ها به جدول زیر دقت فرمایید:

شهریه به پزو شیلیانواع دانشگاه
3900CLPدانشگاه دولتی
5500CLPدانشگاه خصوصی

برای اینکه انتخاب دقیقی برای آینده تحصیلی خود در کشور شیلی داشته باشید با مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :