مهاجرت به کشور آمریکا

تاریخچه آمریکا

تاریخچه آمریکا

تاریخچه آمریکا و اقتصاد این کشور سال هاست که بر اریکه اقتصاد اول جهانی تکیه زده است و به لحاظ مساحتی و جمعیتی نیز رکوردار جهانی می باشد. به طوری که آمریکا با 3.8 میلیون مایل مربع چهارمین کشور بزرگ دنیا و با 328 میلیون نفر نیز سومین کشور پرجمعیت جهان به شمار می رود. همان طور که مستحضرید پایتخت این کشور شهر واشنگتن و بزرگترین شهر آن نیویورک سیتی می باشد. کلا آمریکا از 50 ایالت یا استیت مختلف و یک بخش فدرال و پنج قلمرو خود گردان تشکیل شده است. هم اکنون این کشور از لحاظ (آموزش، کار، سرمایه گذاری و کارآفرینی ) کشور ایده آل مهاجران خارجی است. در مقاله پیشرو کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شرح کامل کشور آمریکا می پردازند.

تاریخچه پیدایش کشور آمریکا

گفتنی است که کشور آمریکا در وهله اول ریشه ای اروپایی دارد، بدین صورت که تقریبا همزمان با عصر مدرنیزه و شکوفایی صنعتی در اروپا گروهی از تجاران اروپایی که برای اکتشاف سفر می کردند توانستند با کشف قاره آمریکا یکی از بزرگترین تحولات زمان خود را در جهان رقم بزنند. این کشف باعث شد تا سرمایه گذارن زیادی برای اکتشاف بیشتر به این سرزمین قدم بگذارند. مهاجرانی که از کشورهای مختلف اروپایی بودند. این مهاجرت قومی در قرن 17 میلادی اتفاق افتاد. در آن برهه حدود 500000 نفر به این سرزمین مهاجرت کردند. به صورت کلی می توان گفت 5/9% انگلیسی ها، 5/3% را ولزی ها، 5/8% اولستر اسکاتلندی 3/4% اسکاتلندی، 7/4% ایرلند جنوبی، 2/7% آلمانی ها، 7/2% هلندی ها، 7/1% فرانسوی ها و 2% سوئدی ها جمعیت مهاجران به این سرزمین را تشکیل می دادند.

مهاجران با ورود یه این سرزمین با مشکلات زیادی روبرو بودند، مشکلاتی که می توان گفت از هجوم آنها به این سرزمین شروع شده بود. بله درست است این مهاجران برای ساکنان اصلی این سرزمین یعنی سرخ پوست ها یک دشمن به حساب می آمدند. از این رو بومی هایی که سال های سال در این سرزمین سکونت داشتند و این قاره متعلق به آنها بود. باید شنیده باشید که سال های زیادی بین مهاجران و بومی ها جنگ های زیادی در می گرفت. بدین ترتیب باعث قربانی شدن هزاران انسان شده بود. در این میان توافق و صلح های بسیاری صورت می گرفت. ولی در نهایت با عهد شکنی این صلح به پایان می رسید.

تاثیر اکتشاف طلا در تاریخچه کشور آمریکا

تاریخچه کشور آمریکا با اکتشافات معادن طلا در این کشور گره زده شده است. گویا بعد از کشف این حقیقت که این سرزمین مملو از معادن طلا می باشد، سرمایه گذاران بیشتری به همراهی کارگران زیاد به این سرزمین هجوم آوردند. با گذشت زمان و با احداث خط آهن و برپایی معادن های طلا توانستد ثروت فراوانی را برای خود به جیب بزنند. این آغازی بود برای مردم اروپا بر اهدافی بلندتر و قدمی برای اکتشاف، ساخت و ساز در این سرزمین پهناور و کارآفرینی در آمریکا. در حقیقت پس از این اکتشاف بزرگ زمینه برای توسعه و پیشرفت صنایع مختلف و رشد بخش خدماتی و مالی در آمریکا فراهم شد. در خصوص پرداختن به مسائلی که بعد از کشف این قاره و مهاجرات تعداد زیادی از مردم کشورهای مختلف و کشف طلا و احداث خط آهن میتوان به طور جداگانه ای تحلیلی انجام داد.

تاریخچه استقلال کشور آمریکا از انگلستان

با توجه به اینکه در گذشته کشور انگلیس به عنوان قدرت برتر اروپا نام داشت. در این کشف بزرگ نیز کشور انگلیس با برتری نفراتی و محموله های که فرستاده بود بخش اعظم درآمد به دست آمده از هر آنچه که از ابتدای کشف قاره آمریکا به دست آمده بود را از آن خود می کرد. بعد از گذشت مدت ها و شکل گیری گروه های سیاسی مختلف ساکنان جدید این سرزمین تصمیم گرفتند که با اعلام استقلال خود دیگر زیر استعمار امپراطوری بریتانیا نباشند. بدین ترتیب استقلال کشور آمریکا شمالی را اعلام نمایند. اما این امر لازمه مقدمه چینی و تمهیداتی بود برای همین گروهی از رهبران سیاسی آمریکا بودند. در سال 1776 معاهده ای را با عنوان استقلال آمریکا امضاء کردند. در واقع راهی را برای انقلاب در راستای آزادی سازی آمریکا از استعمار امپراطوری بریتانیا باز کردند .

گفتنی است که این تغییرات زیر نظر 7 نفر با اسامی بنجامین فرانکلین، جرج واشینگن، جان آدامز، جیمز مدیسون، جان جی، الکساندر همیلتون و توماس جفرسون شکل گرفت. در بین تمامی این اسامی به جرج واشینگتن اشاره می کنیم که فرماندهی کل قوا نیروهای بین قاره ای را بر عهده داشت. ژنرال لافابت هم در این جنگ از تجهیز و آماده سازی نیرو ها پشتیبانی می کرد. در نهایت این درگیری در سال 1783 با پیروزی جدایی طلبان به پایان رسید. زمینه اصلی استقلال کشور آمریکا را از بریتانیای کبیر فراهم ساخت.

تاریخچه استقلال کشور آمریکا از انگلستان

تاریخچه جنگ های کشور آمریکا

بعد از آزادی و استقلال عمل آمریکای شمالی از بریتانیا، بزرگترین مشکلی که گریبان گیر دولت آمریکا بود درگیری در بین نیروهای آمریکای جنوبی و شمالی بود. دلیل آن هم برده داری در آمریکا جنوبی و مخالفت رئیس جمهور وقت آمریکا آبراهام لینکن با این موضوع بود. این جنگ که موسوم به جنگ داخلی یا Civil War بوده از خونین ترین درگیری های طول تاریخ آمریکا می باشد. در نهایت با پیروزی نیروهای شمالی به رهبری آبراهام لینکن پایان یافت.

اما در جنگ های جهانی اول و دوم آمریکا کشوری بود که به صورت غیر مستقیم وارد جنگ می شد. در جنگ جهانی اول با شکست آلمان جنگ پایان یافت. در جنگ جهانی دوم نیز آمریکا در ابتدا نقشی در جنگ نداشت. با حمله متحد رایش سوم یعنی ژاپن به پایگاه پاول هاور و کشته شدن افراد زیاد و خسارات وارد شده شدید به آنها، آمریکا در این جنگ به متفقین ملحق شد. در نهایت با پیروزی متفقین این جنگ نیز در تاریخ 2 سپتامبر سال 1945 به اتمام رسید. جهت مهاجرت به آمریکا و کسب اطلاعات جامع مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

قانون اساسی و تاثیر آن در تاریخچه کشور آمریکا

اولین قانون اساسی و در واقع آخرین قانون اساسی که در ساختار سیاسی کشور آمریکا نوشته شد. در سال 1789 بعد اتمام جنگ استقلال آمریکا نوشته شد و به تصویب رسید. بسیار جالب است بدانید که این مصوبه بعد از گذشت 220 سال به قوت خود باقی است. همچنین گفتنی است که هیچکدام از بندهای این قرار داد تا به حال تغییر نکرده است. تنها در بخش هایی از آن اصلاحی صورت گرفته است. قانون اساسی این کشور به عنوان یک میراث برای مردم ایالات متحده ثبت شده، قانون اساسی کشور آمریکا از 7 فصل کلی تشکیل شده است. هر فصل آن به بخش های مختلفی تقسیم شده است. جهت تحصیل در آمریکا و کسب اطلاعات مفید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

ولی به طور کل در آخر به 3 بند تشریح می شود:

  • تفکیک قوا در کشور آمریکا
  • نظام انتخاباتی در کشور آمریکا
  • نظام شورای کشور آمریکا

تاثیر پدیده مهاجرت برروی تاریخچه آمریکا

جدا از مباحث فوق، نمی توان از کنار تاثیر پدیده مهاجرت بر روی تشکیل و پایه گذاری کشوری مثل آمریکا به طور ساده ای رد شد. چراکه اصلا یکی از ارکان رشد و توسعه کشور آمریکا مهاجرت دسته های مختلف متخصصان و دانشمندان خارجی به این کشور بوده است. جالب است بدانید که ایالات متحده از نظر جمعیت مهاجران خارجی جزء کشورهایی است که بیشترین جمعیت مهاجران را در سطح کشورهای جهان دارد. به طوری که در جمعیت شناسی آمریکا هم اکنون 19.1% از جمعیت این کشور را مهاجران خارجی تشکیل می دهند.

جدول زیر نشانگر انواع ویزای مهاجرت به آمریکا در سال 2022 می باشد:

نوع ویزا زیردسته ها
ویزای توریستیویزای B1 با هدف تجاری یا بیزینس
ویزای B2 با هدف گردشگری
ویزاهای دانشجوییویزای F1 برای دانشجویان تمام وقت
ویزای F2 بستگان دارندگان ویزای F1
ویزای M1 برای اهداف کارآموزی
ویزاهای ویزیتور تبادلیویزای J1
ویزای Q
ویزاهای کار موقتیویزای H1B ( مخصوص متخصصان دانشگاهی با تخصص بالا)
ویزای H1B1 ( ویژه شهروندان شیلی و سنگاپور)
ویزای H-2A ( ویژه کارگران کشاورزی موقتی)
ویزای H-2B ( مخصوص کارگران فصلی)
ویزای H-3 ( ویژه کارآموزان)
ویزای L1 ( مختص مدیران بین شرکتی)
ویزاهای O ( ویژه نخبگان علمی و هنری و بستگان)
ویزاهای P خاص ورزشکاران
ویزاهای TN/TD مختص اتباع مکزیکی یا کانادایی
ویزاهای E3 ویژه شهروندان استرالیایی
ویزای I خاص کارکنان رسانه های خارجی و روزنامه نگاران
ویزای سرمایه گذاریE1 و E2
ویزاهای دیپلماتیکA1 و A2
ویزا برای قربانیان جنایت و خشونت انسانیT و U
ویزاهای ترانزیتC و D
ویزاهای خانوادگی F2A ، F2B ، IR-2 ، IR5 ، F1 ، F3 ،F4 ،K3 ، IR1 و CR1

در صورتی که شما عزیزان خواهان کسب اطلاعات بیشتر درمورد مهاجرت به آمریکا و شرایط این کشور هستید با تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با همکاران ما از اطلاعات بیشتری بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :