مهاجرت تحصیلی نروژ

بهترین دانشگاه های نروژ

بهترین دانشگاه های نروژ

نروژ یکی از بهترین کشورهای جهان به حساب می آید زیرا بهترین دانشگاه های نروژ از جمله دانشگاه های صاحب رتبه در جهان برای تحصیل نیز هستند. نروژ مقصد مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد که قصد تحصیل در دانشگاه هایی با امکانات مطلوب که مدارک معتبر جهانی را صادر می کنند دارند. همچنین متقاضیانی که به دنبال کشوری با سطح رفاه بالا برای تحصیل و همچنین زندگی هستند، نروژ کشوری ایده آل به شمار می آید.

تحصیل در نروژ رایگان است و تفاوتی بین مهاجران و شهروندان اصلی این کشور وجود ندارد. اما علاوه بر خدمات رایگان تحصیل در این کشور شایان ذکر است که هزینه زندگی در نروژ بسیار بالا می باشد. علاوه بر زندگی در نروژ، تحصیل در مراکز خصوصی و یا شرکت در دوره زبان نروژی دانشگاه دارای هزینه خواهد بود. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص تحصیل در این کشور شما را راهنمایی خواهند نمود.

دانشگاه اسلو از بهترین دانشگاه های نروژ

یکی از برترین دانشگاه های کشور نروژ دانشگاه اسلو است که دارای رتبه 131 در جهان و همچنین رتبه 58 در اروپا می باشد. این دانشگاه از جمله دانشگاه هایی است که دارای امکانات فراوان بوده و منجر به تسهیل تحصیلات برای دانشجویان داخلی و خارجی می شود. این دانشگاه در سال 1811 میلادی تاسیس شد و علاوه بر قدمت بسیار تا سال 2016 بزرگترین دانشگاه منطقه بوده است.

دانشگاه اسلو در نروژ دارای دانشکده هایی همچون ریاضیات، پزشکی، علوم انسانی و سایر دانشکده ها دیگر می باشد. این دانشگاه شامل کلیسای نروژ نیز هست. همچنین دانشکده پزشکی آن بین چند بیمارستان دانشگاهی بنا شده است.

همچنین رشته ها اصلی ارائه شده در این دانشگاه عبارتند از:

 • حقوق
 • دارو سازی
 • علوم انسانی
 • دندانپزشکی

دانشگاه برگن از بهترین دانشگاه های نروژ

دانشگاه برگن دانشگاهی است که در سال 1946 بازگشایی شد. از این رو در زمان حال به یکی از مناسب ترین مقصدها برای مهاجرت تحصیلی به نروژ تبدیل شده است و توانسته رضایت دانشجویان را جلب نماید. سر انجام در سال 2017 در دانشگاه برگن دانشکده های جدیدی اعم از موسیقی و طراحی ساخته شد که تاکنون پیشرفت مطلوبی داشته اند و بیش از پیش رضایت دانشجویان را جلب نموده اند.

معماری زیبای این دانشگاه، به انگیزه تحصیلی دانشجویان می افزاید. همچنین کتاب خانه و موزه زیبا این دانشگاه همانند خود دانشگاه از معماری با شکوهی برخوردار است. وجود محیط تحصیلی مناسب، امری ضروری برای ارتقاء سطح کیفی یادگیری دانشجویان است که در این دانشگاه به چشم می خورد. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در نروژ مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

دانشگاه برگن از بهترین دانشگاه های نروژ

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ

امکان اخذ پذیرش در دانشگاه ها و کالج های دولتی نروژ برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. لذا مشکل اخذ پذیرش، شرایط حاکم بر آن است که دانشجو بایستی تمام شرایط ضروری جهت اخذ پذیرش را در دستور کار خود قرار دهد. پذیرش در دانشگاه اسلو در نروژ می تواند مستلزم شرایط و مدارک متفاوتی در رشته یا مقاطع مختلف باشد.

به صورت کلی مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در این دانشگاه می تواند شامل مواردی همچون:

 • مدرک دیپلم متقاضی
 • مدرک تحصیلی دوره و مقطع قبلی
 • ریز نمرات مربوط به مدارک تحصیلی مورد نیاز (مدارک تحصیلی و گواهی ها اعلام شده از طرف دانشگاه)
 • حداقل مدرک زبان خواسته شده که از طرف سفارت کشور نروژ اعلام می شود.
 • کپی از پاسپورت یا کارت شناسایی جهت تطبیق مدارک ارسالی برای اخذ پذیرش

شرایط تحصیل دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در نروژ

متقاضیانی که ملیت آنها متعلق به خارج از اتحادیه اروپا است، بایستی مدارک خاصی را جهت اخذ پذیرش ارائه دهند. به عبارتی متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا مستلزم رعایت شرایط خاصی برای اخذ پذیرش در دانشگاه برگن نروژ هستند. همچنین شایان ذکر است که این دانشگاه دوره های زبان نروژی را برای متقاضیان پذیرش شده برگزار می کند. به عبارتی تا حدودی نگرانی متقاضیان از بابت فراگیری زبان نروژی را برطرف کرده است. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی نروژ به صورت کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

مدارک مورد نیاز برای متقاضیانی که در خارج از اتحادیه اروپا اقامت دارند و قصد تحصیل در دانشگاه برگن نروژ را دارند عبارتند از:

 • گواهی ها و مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات
 • در صورت وجود، گواهی دوره آموزشی
 • گواهی تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی با سطح اعلام شده از طرف دانشگاه
 • انگیزه نامه
 • کپی از پاسپورت یا کارت شناسایی

دانشگاه علوم فناوری نروژ و شرایط اخذ پذیرش در آن

یکی دیگر از برترین دانشگاه های نروژ، دانشگاه علوم فناوری نروژ می باشد که حاصل ادغام 6 موسسه آموزش عالی و تحقیقاتی است. این دانشگاه پس از ادغام این 6 موسسه تحقیقاتی و آموزش عالی در سال 1996 در تروندهایم از شهرهای دانشجویی نروژ تشکیل شد. متقاضیان می توانند از طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه بهره مند شوند.

اما پیش از آن بایستی برای اخذ پذیرش این دانشگاه آمادگی لازم را دارا باشند. دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش در این دانشگاه شده اند بایستی جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه علوم و فناوری نروژ به صورت کلی عبارتند از:

 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی تحصیلی که متقاضی آنها را گذرانده است.
 • گواهی زبان انگلیسی مانند آیلتس و یا مدارک معتبر دیگر معادل آن
 • انگیزه نامه متقاضی جهت مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ
 • ریز نمرات دوره تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی متقاضی

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از موسسات موفق در زمینه مهاجرت و تحصیل در کشورهای اروپایی است که متقاضیان می توانند از طریق ارتباط با کارشناسان این موسسه، در زمینه اخذ ویزای تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ مشاوره دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :