مهاجرت تحصیلی آمریکا

برترین دانشگاه های آمریکا

برترین دانشگاه های آمریکا

در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا و اطلاع از شرایط و نحوه پذیرش از برترین دانشگاه های آمریکا مقاله پیشرو در اختیار شما قرار گرفته است. حدود 181 دانشگاه و کالج در ایالات متحده در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. بنابراین مهم نیست که کدام شهر آمریکا برای تحصیل انتخاب می شود، زیرا در سرار ایالات متحده دانشگاه های برتر وجود دارند. تقریبا تمام ایالت ها و حدود 130 شهر در بهترین لیست دانشگاه های ایالات متحده حضور دارند.

دانشگاه های ایالات متحده آمریکا دائما در لیست معتبرترین دانشکده های حقوق، دانشکده های پزشکی و دانشکده های بازرگانی در جهان قرار دارند. از بین ایالات متعدد، کالیفرنیا با داشتن 15 موسسه، نیویورک با 13 دانشگاه، تگزاس با 12 دانشگاه و 10 دانشگاه در ماساچوست، برترین ایالت ها به لحاظ تعداد دانشگاه هستند که سالانه تعداد متعددی برنامه های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر ارائه می دهند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص تحصیل در آمریکا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

درباره برترین دانشگاه های آمریکا

همانطور که می دانید دانشگاه استنفورد در آمریکا نقش برجسته ای در تشویق صنعت فناوری منطقه برای توسعه داشته است. از اینرو بسیاری از اعضای هیئت علمی، دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه شرکت های موفق و تازه تاسیس فناوری، از جمله Google ، Snapchat و Hewlett-Packard را تأسیس کرده اند. در کل، شرکت های تأسیس شده توسط فارغ التحصیلان استنفورد سالانه 2.7 تریلیون $ (دلار) درآمد کسب می کنند. از این دانشگاه اغلب به عنوان “مزرعه” یاد می شود زیرا این دانشگاه در محل مزرعه خانوادگی Palo Alto ساخته شده است. محوطه دانشگاه 8180 هکتار مساحت دارد، اما بیش از نیمی از زمین هنوز توسعه نیافته است. به نظر می رسد دانشگاه استنفورد یکی از زیبا ترین ساختمان های جهان با رنگ ماسه و دارای سقف قرمز است.

همانطور که از یکی از بهترین دانشگاه های جهان انتظار می رود حضور در استنفورد آمریکا بسیار رقابتی است و میزان پذیرش کمی بیش از 5% متقاضیان است. از 16000 دانشجو که بیشتر آنها در دانشگاه زندگی می کنند 22% آنها بین المللی هستند. هاروارد آمریکا احتمالا بهترین دانشگاه شناخته شده در جهان است که در رتبه بندی بهترین های Times Higher Education قرار دارد. این موسسه در سال 1636 تاسیس شد و قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده است. حدود 21000 دانشجو دارد که یک چهارم آنها بین المللی هستند. اگرچه شهریه آن گران است، اما کمک مالی زیادی تحت عنوان بورس های مختلف به دانشجویان می رسد. سیستم کتابخانه هاروارد از 79 کتابخانه تشکیل شده است و بزرگترین کتابخانه دانشگاهی در جهان محسوب می شود. در میان بسیاری از فارغ التحصیلان مشهور هاروارد می توان از 8 رئیس جمهور ایالات متحده و 158 برنده جایزه نوبل نام برد.

درباره برترین دانشگاه های آمریکا

CalTech و MIT از برترین دانشگاه های آمریکا

دانشگاه CalTech از آمریکا نسبت به تعداد اندک جمعیت دانشجویی خود، تعداد چشمگیری از فارغ التحصیلان و شرکت های وابسته موفق را شامل می شود. این دانشگاه شامل 39 برنده نوبل، 6 برنده جایزه تورینگ و چهار مدال فیلدز می باشد. بدین ترتیب حدود 2200 دانشجو در دانشگاه CalTech در آمریکا مشغول به تحصیل هستند. از اینرو تقریبا تمام دانشجویان دوره کارشناسی در این دانشگاه زندگی می کنند. علاوه بر برندگان نوبل و محققان برجسته، جامعه فارغ التحصیلان از دانشگاه CalTech شامل تعدادی از سیاستمداران و مشاوران عمومی، به ویژه در زمینه های علوم، فن آوری و انرژی است. این دانشگاه بالاترین نسبت دانشجویانی را دارد که به ادامه تحصیل در مقطع دکترا ادامه می دهند و رقم دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه بسیار بالاست. همه 6 دانشکده های دانشگاه Caltech روی شاخه های علوم و مهندسی تمرکز دارند و برای همین است که نام این دانشگاه موسسه تکنولوژی کالیفرنیا است.

دانشگاه MIT یا انستیتو فناوری ماساچوست، مانند دیگر دانشگاه های برتر آمریکا یک فرهنگ کارآفرینی قوی ایجاد کرده است. این دانشگاه بسیاری از فارغ التحصیلان شرکت های مشهوری مانند Intel و Dropbox را تربیت کرده است. به طور غیرمعمول، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه MIT آمریکا کاملا جدا نیستند. بسیاری از دوره های تحصیلی دانشگاه MIT آمریکا را می توان در هر سطح برگزار کرد. بدین ترتیب برنامه کارشناسی یکی از انتخابی ترین کشور است که فقط 8% متقاضیان را پذیرفته است. برنامه های مهندسی و علوم کامپیوتر بیشترین محبوبیت را در بین دانشجویان کارشناسی دارند. 33% از 11000 دانشجوی این دانشگاه بین المللی هستند و از 154 کشور جهان به این دانشگاه می آیند. شرایط تحصیل در آمریکا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

آشنایی با دانشگاه های Berkeley و Yale آمریکا

دانشگاه برکلی دانشگاهی تحقیقاتی است که در منطقه خلیج سانفرانسیسکو در کالیفرنیا واقع شده است. این مرکز آموزشی بخشی از سیستم دانشگاهی کالیفرنیا و در واقع قدیمی ترین دانشگاه است که در سال 1868 تاسیس شده است. دانشگاه برکلی دارای کاتالوگ چشمگیری از دستاوردها با 107 برنده نوبل، 25 برنده جایزه تورینگ، 14 مدال آور فیلدز، 28 برنده جایزه ولف،25 برنده جایزه پولیتزر، 19 برنده اسکار و 207 مدال المپیک است. بسیاری از سیاستمداران نیز در این دانشگاه تحصیل کرده اند. از اینرو رنگ های رسمی این دانشگاه آبی و طلایی است. بیش از 1000 گروه دانشجویی در دانشگاه وجود دارد که علایق و فعالیت هایی مانند ورزش، سیاست و هنر و صنایع دستی دارند.

دانشگاه Yale آمریکا در سال 1718 به افتخار به موسسه ولزی آن تغییر نام یافت و در سال 1861 اولین دانشگاه در آمریکا بود که دوره دکترا را شروع کرد. پردیس مرکزی این دانشگاه 260 هکتار از نیوهیون را شامل می شود و شامل ساختمان هایی است که به اواسط قرن هجدهم باز می گردند. این دانشگاه از 14 مدرسه تشکیل شده است. بدین ترتیب دانشجویان قبل از انتخاب رشته، از یک برنامه درسی هنرهای آزاد پیروی می کنند که علوم انسانی و هنری و علوم اجتماعی را در آن پوشش می دهد. دانش آموزان همچنین مهارت های نوشتاری، استدلال کمی و زبان های خارجی را می آموزند. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :