مهاجرت کاری کانادا

امتیازبندی مهاجرت به کانادا

امتیازبندی مهاجرت به کانادا

همه افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند بایستی در خصوص سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشند. دولت کانادا برای پذیرش متقاضیان مهاجرت سیستمی برای امتیازدهی طراحی نموده که طی آن اولویت افراد برای دریافت ویزا مشخص خواهد شد. بدیهی است که در صورت کسب امتیاز لازم در این سیستم فرد متقاضی می تواند مجوز اقامت در کشور کانادا را دریافت نماید.

پس بدین جهت متقاضیان مهاجرت به این کشور بایستی در خصوص این سیستم امتیازدهی اطلاعات کاملی کسب کنند تا بتوانند از پس این موضوع برای اخذ ویزا با کسب بیشترین نمره برآیند. در ادامه این مطلب به طور کامل در خصوص سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توضیح داده خواهد شد.

در مورد مهاجرت به کانادا

کانادا کشوری است که به مهاجرپذیر بودن و حسن رفتار با مهاجران معروف است. شرایط مهاجرت به کانادا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار راحت تر می باشد. در این خصوص از سخت گیری ها و یا محدودیت های سنگینی که در مهاجرت به سایر کشور های دنیا وجود دارد خبری نیست. از طرفی رفاه اجتماعی بالایی که در کانادا وجود دارد. آینده رو به رشد و فوق العاده ای برای کشور رقم زده که هر فردی را مجذوب خود می نماید. دریافت حق شهروندی، امنیت بسیار بالای اجتماعی، حاشیه امنیت مالی در مشاغل کانادا و امید به زندگی بالا را با خود همراه خواهد آورد.

با توجه به این که کشور کانادا مساحت بسیار پهناوری دارد به نیروی کار بیشتری احتیاج خواهد بود. کشور کانادا کمبود نیروی کار خود را از طریق پذیرفتن مهاجران جبران می نماید. همچنین هزینه زندگی در کانادا مقرون به صرفه در کانادا یکی دیگر از دلایل انتخاب این کشور برای زندگی می باشد. در اداممه این مطالب در خصوص مهاجرت به کانادا و کسب امتیاز حد نصاب برای مهاجرت را شرح خواهیم داد.

شاخص های امتیازبندی مهاجرت به کانادا

برای اخذ ویزای کانادا بایستی آفیسر سفارت کانادا توانایی های شما و قابلیت های لازم برای مهاجرت را بررسی نماید. این پروسه بررسی شرایط در چهارچوب امتیازدهی انجام می شود. برای اخذ ویزا بایستی امتیاز لازم برای مهاجرت به کانادا کسب شود. سیستم های امتیازی متفاوتی وجود دارد. اما معروف ترین آنها سیستم صد امتیازی کاناداست که در ادامه شرح داده خواهد شد.

این امتیازات بر مبنای موضوعات مختلفی بررسی می شوند که موارد زیر تعدادی از این شاخصه ها می باشد:

 • امتیاز مربوط به میزان تحصیلات
 • امتیاز سن متقاضی
 • امتیاز میزان انطباق پذیری مهاجر
 • سابقه کاری متقاضی
 • تسلط بر زبان انگلیسی و سایر زبان ها
 • امتیاز پیدا کردن کار در کانادا یا همان جاب آفر

امتیازبندی مهاجرت به کانادا بر اساس زبان و تحصیلات

فراگیری و تسلط کامل به زبان انگلیسی در حد بالاترین میزان خود 28 امتیاز دارد. یعنی شخص مهاجر بیشترین امتیازی که از شاخص زبان دریافت می نماید 28 امتیاز است. این امتیاز از 0 تا 28 بسته به میزان فراگیری زبان توسط شما دارد. معمولا شخصی که مدرک آیلتس 7 به بالا داشته باشته باشد و به یک زبان دیگر غیر از انگلیسی مانند فرانسه و یا آلمانی مسلط باشد می تواند امتیاز کامل این بخش را دریافت کند. از طرفی شاخص بخش تحصیلات در بالاترین حالت خود 25 امتیاز دارد. یک فارغ التحصیل دکتری phd امتیاز کامل بخش تحصیلات را دریافت می کنند.

به طور کلی لیست امتیاز تحصیلی به شرح ذیل است:

 • ارائه مدرک دیپلم 5 امتیاز
 • ارائه مدرک فوق دیپلم یک ساله 15 امتیاز
 • ارائه مدرک فوق دیپلم 2 ساله 19 امتیاز
 • ارائه مدرک کارشناسی حداقل 3 ساله 21 امتیاز
 • دریافت و ارائه مدرک کارشناسی در بعضی از رشته ها 22 امتیاز
 • ارائه مدرک کارشناسی ارشد 23 امتیاز
 • ارائه مدرک دکترا 25 امتیاز

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در کانادا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

امتیازبندی مهاجرت به کانادا بر اساس زبان و تحصیلات

امتیازات مربوط به سابقه کار متقاضی در مهاجرت به کانادا

یکی دیگر از شاخص های کسب امتیاز در سیستم امتیازبندی کانادا مسئله سابقه کاری و میزان سن متقاضی در زمان اقدام است. حد اکثر میزان کسب امتیاز برای موضوع سابقه کاری 15 امتیاز است. افرادی که دارای بیش از 6 سال سابقه کاری باشند می توانند 15 امتیاز کامل این بخش را دریافت نمایند. همچنین 4 تا 5 سال سابقه کاری 12 امتیاز دارد. این امتیازات به همین میزان به نسبت سابقه کاری کم تر خواهد بود. در نهایت برای یک سال سابقه کاری معتبر همراه با بیمه مشخص شده 8 امتیاز خواهد بود.

همچنین جاب آفر نیز به تنهایی می تواند 10 امتیاز برای متقاضی به ارمغان بیاورد، بدین صورت که یک فرد متقاضی با سابقه کاری معتبر که از یکی از شرکت های رسمی (خصوصی و یا دولتی) کانادا دعوت نامه همکاری و یا دعوت به مصاحبه داشته باشد می تواند علاوه بر کسب امتیاز سابقه کاری 10 امتیاز دیگر نیز برای نامه جاب آفر به لیست امتیازات خود بیافزاید. شرایط کار در کانادا به طور کامل در مقاله لینک شده شرح داده شده است.

امتیازات مربوط به سن متقاضی در مهاجرت کانادا

سن متقاضی نیز دارای اهمیت بسیار بالایی برای دولت کانادا می باشد. بدین جهت که کانادا ترجیح می دهد افراد جوان که دارای پتانسیل بالا برای خدمت و کار در کانادا هستند را جذب کند. افراد مسن تر به دلیل هزینه های جانبی (مانند بیمه و خدمات بهداشتی) که بدنه دولت کانادا وارد می کنند به صلاحدید سیاست های پیشرفت ملی آنها نمی باشد. لیست زیر شرح کامل شاخص امتیازات سنی کانادا است.

لازم به ذکر است بیشترین امتیازی که از طریق سن می توان دریافت کرد 12 امتیاز است:

امتیاز سن
صفر زیر 18سال
12 18 تا 35
11 36 سال
10 37 سال
9 38 سال
8 39 سال
7 40 سال
بین 5 تا 1 40 تا 46 سال
صفر 45 سال به بالا

امتیازات مربوط به انطباق پذیری در کشور کانادا

یکی از قسمت های مهم در لیست امتیازات کانادا، موضوع میزان انطباق پذیری مهاجر می باشد. این که فرد مهاجر تا چه میزان توانایی وفق دادن خود را محیط کانادا را دارد. موارد زیر از شاخص های امتیازدهی در زیر مجموعه انطباق پذیری می باشد.

این موارد عبارتند از:

 • داشتن اقوام و خویشان در کانادا به خصوص فامیل نزدیک حداکثر 5 امتیاز
 • همسر فرد متقاضی دارای سطح زبان CB4& باشد 5 امتیاز
 • فارغ التحصیلی شخص متقاضی یا همسر وی از دانشگاه های کانادا در گذشته حداکثر 5 امتیاز
 • سفر همسر و یا شخص متقاضی به کاناداو یا کشور های اروپایی برای مدت یک سال حداکثر 10 امتیاز
 • ماموریت های کاری همسر متقاضی و یا خود او به کانادا حداکثر 5 امتیاز
 • همراهی همسر شخص متقاضی در خصوص اقدام برای مهاجرت

مراحل اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

امتیازبندی مهاجرت به کانادا

آنچه در طی این مطالب مهاجرتی به آن اشاره شد شاخص کامل سیستم امتیاز بندی 100 واحدی کاناداست. پیشنهاد می شود یک بار دیگر با دقت تمام شاخص های امتیازی را بررسی نمایید. بدین ترتیب جمع امتیاز کل شما بایستی بیشتر از 67 باشد. اگر محموع امتیازات شما بیشتر از 67 باشد این بدان معناست که شانس شما برای اخذ ویزای کانادا بالا است. همچنین اگر مجموع امتیازات شما کمتر از 67 باشد باید برای بالا بردن میزان نمره خود تلاش نمایید.

پیشنهاد می نماییم جهت تایین دقیق امتیازبندی مهاجرت به کانادا و کسب اطلاعات بیشتر و اقدام برای اخذ ویزای بلند مدت کانادا و یا دریافت تابعیت کشور کانادا از طرق مختلف (مانند تولد فرزند) با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :