مهاجرت به کشور یونان

اقامت یونان

اقامت یونان

یونان یکی از مقاصد ارزان‌ در اروپا است به همین دلیل خیلی افراد به این کشور مهاجرت می کنند و سعی دارند اقامت یونان را اخذ کنند، یونان کشوری است که در جنوب اروپا در انتهای جنوبی شبه جزیره بالکان واقع شده و دارای مجمع الجزایری از حدود 2000 جزیره است. یونان با آلبانی، مقدونیه، بلغارستان، ترکیه، دریای اژه، دریای ایونیا و دریای مدیترانه مرز زمینی دارد. یونان به مهد تمدن غرب، زادگاه دموکراسی، بازی های المپیک و تاریخ باستانی و معابد باشکوه آن شهرت دارد. معابد باستانی یونان شامل پارتنون در آکروپولیس در آتن، معبد آپولو در دلفی و معبد پوزیدون در سونیون است.

یونان طولانی ترین خط ساحلی اروپا را دارد و جنوبی ترین کشور اروپا است، سرزمین اصلی دارای کوه‌ ها، جنگل‌ ها و دریاچه‌ های ناهموار است، اما این کشور به خاطر هزاران جزیره که در شرق دریای آبی اژه، از جنوب دریای مدیترانه و در غرب دریای ایونی قرار دارند، به خوبی شناخته شده است. یونان به خاطر سواحل شگفت انگیز و آب های آبی شفافش مشهور است، علاوه بر این، زیبایی کامل معماری سیکلادیک، نقاط غروب خورشید باورنکردنی و هوای گرم تابستان آن را به یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات اروپا تبدیل کرده است. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگو سوالات مرتبط با این حوزه هستند.

دریافت اقامت یونان

اگر شخصی می خواهد در مدت 180 روز بیش از 90 روز در یونان بماند، باید قبل از ورود به یونان از سفارت یونان یا کنسولگری یونان برای ویزا درخواست دهد . ویزا ممکن است برای صاحبان املاک، دانشجویان، کار، ورزشکاران، مربیان و غیره صادر شود.بسته به هدف فرد از سفر، ویزاهای مختلفی برای هر مناسبت وجود دارد، متوسط هزینه ویزای شنگن برای بزرگسالان 80€ (یورو) هزینه ای است که توسط نهادهای دولتی تحمیل می شود.

مدارکی برای درخواست ویزای شنگن یونان مورد نیاز است عبارتند از:

  • فرم درخواست ویزای یونان
  • 2 قطعه عکس پاسپورت
  • پاسپورت معتبر شخص
  • کپی ویزای قبلی شخص (در صورت وجود)
  • بیمه سلامت مسافرتی شنگن
  • برنامه سفر رفت و برگشت پرواز
  • مدرک اقامت

زمان پردازش ویزای کوتاه مدت یونان ممکن است تا 15 روز طول بکشد، بسته به شرایط خاص شخص این دوره ممکن است تا 30 روز تمدید شود. موارد استثنایی ممکن است تا 60 روز طول بکشد، به خصوص در مواردی که سفارتخانه های یونان ممکن است مجبور شوند با سایر سفارتخانه ها، کنسولگری های شنگن در مورد پرونده شخص مشورت کنند. در حین زندگی در این کشور باید برای مجوز اقدام کنید، به این معناست که اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، ابتدا باید ویزای ورود دریافت کنید. یک راه راحت و محبوب برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای اخذ اقامت دائم یونان از طریق برنامه ویزای طلایی یونان است. برای مهاجرت به یونان به ویزای کوتاه مدت نیاز دارید که 90 روز اعتبار دارد. این ویزای کوتاه مدت به ویزای شنگن نیز معروف است.

مهاجرت و اخذ اقامت یونان

برای اقامت قانونی در یونان، مهاجران باید تمام شرایط مندرج در قوانین یونان را رعایت کنند، قانون اصلی تنظیم کننده مهاجرت اتباع غیر اتحادیه اروپا در یونان، دسترسی به قلمرو، اقامت، استقرار و خروج افرادی که به طور غیرقانونی در این کشور هستند را فراهم می کند. امکان حرکت آزادانه در سراسر مرزها و زندگی در هر کشور عضو اتحادیه اروپا، نقل مکان به یونان را برای شهروندان اتحادیه اروپا بسیار آسان می کند. مقامات یونانی بر این باورند که 90% از مهاجران غیرقانونی در اتحادیه اروپا از طریق یونان وارد می شوند و بسیاری از آنها به دلیل ناآرامی و فقر در خاورمیانه و آفریقا فرار می کنند. چندین دادگاه اروپایی حکم داده اند که یونان از حداقل استانداردهای رفتار با پناهجویان تبعیت نمی کند. جمعیت مهاجر یونان، مانند یونانی‌ های پونتیک و آلبانیایی‌ های یونانی قومی، به بیش از یک میلیون نفر می ‌رسد.

مهاجرت و اخذ اقامت یونان

اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل

شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به ویزای دانشجویی برای یونان ندارند، با این حال، ویزای دانشجویی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا مورد نیاز است. برای دریافت ویزای تحصیلی خود برای یونان، به نامه پذیرش رسمی از مدرسه انتخابی در یونان نیاز دارند، که باید مؤسسه ای باشد که توسط وزارت آموزش یونان تأیید شده باشد. ویزا برای صاحبان املاک، دانشجویان، کار، ورزشکاران، مربیان و غیره صادر شود. با ویزای دانشجویی یونان دانشجو می تواند تا 20 ساعت در طول دوره تحصیلی کار کند، در حالی که در طول دوره تعطیلات می تواند تا 40 ساعت در هفته کار کند. برای اخذ اقامت دائم یا شهروندی یونان، هیچ معیاری برای فارغ التحصیلان بین المللی وجود ندارد، اما برای اقامت در یونان با اقامت قانونی، متقاضی باید وضعیت خود را از دانشجو به کارمند تغییر دهد.

اخذ اقامت یونان از طریق کار

ویزای D یونان یا ویزای ملی یونان به فرد اجازه ورود به یونان و اقامت بیش از 3 ماه را می دهد، همچنین به فرد اجازه می دهد در اکثر فعالیت های پولی شرکت کند. اتباع غیر منطقه اقتصادی اروپا نیز باید برای بیمه ملی و تامین اجتماعی اقدام کنند. می تواند به دلایلی (یعنی کار، تحصیل، آموزش و سایر) صادر شود و حداکثر تا یک سال اعتبار طولانی مدت دارد. دارندگان ویزای ملی موظفند بلافاصله پس از اولین ورود خود به این کشور، برای اجازه اقامت به یونان اقدام کنند.

افرادی که می خواهند ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کنند اگر این امر محقق شود، آنها باید قبل از پایان مدت ویزای توریستی به کشور محل اقامت خود بازگردند تا برای ویزای کار اقدام کنند. زمان پردازش ویزای D یونان متفاوت است، حداقل 6 روز و حداکثر زمان پردازش 3 ماه است. پس از اعطای ویزا، کارمندان برای کار قانونی در یک شرکت باید مجوز کار در یونان را دریافت کنند. در پایان شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بخواهید تا به صورت کامل و جامع اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :