مهاجرت به کشور مکزیک

اقامت مکزیک

اگر به فکر مهاجرت و پیشرفت در قاره آمریکا هستید باید بدانید که می توانید به طور قانونی اقامت مکزیک را دریافت کنید. شما با اخذ اقامت مکزیک می توانید در این کشور کار کنید یا یک کسب و کار در این کشور راه اندازی کنید. همچنین اخذ اقامت مکزیک در مقایسه با سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه است. از دیگر مزایای اخذ اقامت مکزیک می توان به این مورد اشاره کرد که شما می توانید کالاهای خانگی خود را بدون مالیات واردات به مکزیک بیاورید. علاوه بر این زندگی در مکزیک می تواند یک تجربه واقعا فوق العاده باشد که همواره می توانید از آب و هوای شگفت انگیز و مناظر دیدنی لذت ببرید. در هر صورت اطلاعات زیر که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است.

اقامت مکزیک از طریق سرمایه گذاری

اقامت مکزیک از طریق سرمایه گذاری یک از محبوب ترین روش های اخذ اقامت مکزیک در کوتاه ترین زمان ممکن است. اگر متعهد به سرمایه گذاری در یک شرکت خصوصی مکزیکی یا شرکت های فهرست شده در بورس اوراق بهادار باشید می توانید واجد شرایط اقامت موقت این کشور شوید. به این نکته نیز توجه فرمایید که حداقل سرمایه برای اخذ اقامت مکزیک 10000 برابر حداقل دستمزد روزانه در این کشور است که با روش های MW (مگاوات) و UMA محاسبه می شود.

این مبلغ برابر است با 3555000MXN (پزو مکزیک)، اگر (مگاوات) MW در محاسبه اعمال شود. اما اگر با روش UMA محاسبه شود این رقم 1955000MXN (پزو مکزیک) خواهد بود. همچنین سرمایه باید به روش های تعیین شده سرمایه گذاری شود. علاوه بر این، نمی توانید بلافاصله با استفاده از سرمایه گذاری در مکزیک برای اقامت دائم درخواست دهید.

انواع راه های اقامت مکزیک بدین شرح می باشد:

  • اقامت مکزیک از طریق خرید ملک
  • اقامت مکزیک از طریق ازدواج
  • اقامت کاری در مکزیک
  • اقامت موقت در مکزیک
  • اقامت مکزیک از طریق تحصیل

در نمودار زیر می توانید مبلغ سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت را در کشورهای آمریکایی مقایسه کنید:

مبلغ سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت را در کشورهای آمریکایی

اقامت مکزیک به صورت موقت

هنگامی که برای اقامت قانونی مکزیک درخواست می دهید می توانید برای اقامت مکزیک نیز به صورت موقت درخواست دهید. مجوز اقامت موقت مکزیک بین 1 تا 4 سال اعتبار دارد. اولین مجوز اقامت شما همیشه فقط برای یک سال در ابتدا اعطاء می شود. پس از آن می توانید اقامت خود را برای یک تا 3 سال دیگر (حداکثر برای 4 سال متوالی) تمدید کنید.

همچنین متقاضیان در خصوص مهاجرت به مکزیک در پایان یک دوره 4 ساله اقامت موقت می توانند:

  • درخواست مبادله اقامت موقت با اقامت دائم مکزیک را بدهند.
  • اجازه دهید اقامت موقت شما به پایان برسد، تا برای درخواست مجدد برای اقامت موقت وارد یک روش قانونی شوید.

به این نکته توجه فرمایید که معیارهای صلاحیت مالی برای اقامت موقت مکزیک، کمتر از معیارهای مورد نیاز برای درخواست اقامت دائم می باشد. از سوی دیگر همه مجوزهای اقامت موقت، دارای مجوز کار در مکزیک نیستند، به طوری که اجازه کار باید در کنار اقامت موقت شما درخواست و اعطا شود. هنگامی که شما اقامت موقت مکزیک دارید، می توانید هر چند بار که بخواهید وارد مکزیک شده و از آن خارج شوید.

اقامت دائم مکزیک برای ایرانیان

متقاضیانی که قصد اقامت مکزیک به صورت دائم را دارند. باید پس از طی شدن دوره چهار ساله زندگی در این کشور با اقامت موقت، جهت اخذ مجوز اقامت دائم درخواست دهند. از سوی دیگر معیارهای مالی برای واجد شرایط بودن جهت اقامت دائم بالا تر از اقامت موقت است. همچنین برای کسانی که فورا واجد شرایط اقامت دائم نیستند، راهی برای مبادله اقامت موقت با اقامت دائم وجود دارد. علاوه بر این پس از دریافت اقامت دائم مکزیک، کارت اقامت شما هرگز منقضی نمی شود و شما مجبور نیستید وضعیت اقامت خود را تمدید کنید. اگر با اقامت دائم مکزیک در این کشور کار می کنید، باید اداره مهاجرت محلی خود را از تغییر آدرس و وضعیت مدنی در شغل خود مطلع کنید. علاوه بر این، اگر پس از اخذ اقامت دائم مکزیک، قصد درخواست شهروندی این کشور را دارید، باید ثابت کنید که حداقل یک سال قبل از درخواست در مکزیک حضور داشته اید.

هزینه اقامت مکزیک

اگر قصد دارید برای اقامت قانونی در مکزیک درخواست دهید، باید هزینه هایی را جهت تسهیل مراحل بپردازید. هزینه های رایج در اخذ اقامت مکزیک شامل موارد زیر می شود:

انواع هزینه های اخذ اقامت مکزیک توضیحات
هزینه های سفارت مکزیک هنگامی برای ویزا در سفارت مکزیک در خارج کشور درخواست می کنید کنسولگری هزینه منسولگری 120MXN (پزو مکزیک) را دریافت می کند.
کارمزد تعویض کارت هنگامی که با ویزای اقامت خود وارد مکزیک می شوید، باید ویزای اقامت را پس از 30 روز با کارت اقامت مکزیک تعویض کنید. که هزینه تعویض یک ساله آن 5500MXN (پزو مکزیک) می باشد. همچنین اولین مجوز اقامت موقت شما همیشه برای یک سال صادر می شود.
هزینه های مجوز ورود و خروج اگر در طول اقامت خود در این کشور نیاز به ترک مکزیک داشتید، باید درخواست دهید و برای مجوز ورود و خروج هزینه ای دیگری را بپردازید. هزینه مجوز ورود و خروج مجدد 565MXN (پزو مکزیک) می باشد.

علاوه بر این از دیگر هزینه های اقامت مکزیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دیگر هزینه های اقامت مکزیک

اقامت موقت در مکزیک

مبادله اقامت موقت با اقامت دائم در مکزیک، روشی بسیار محبوب برای افرادی است که قصد زندگی طولانی مدت را در این کشور دارند. به طور مثال، نزدیک به پایان 4 سال متوالی در اقامت موقت، می توانید برای مبادله مجوز اقامت موقت خود با مجوز اقامت دائم درخواست دهید. انتقال از اقامت موقت به اقامت دائم، در نزدیک ترین اداره مهاجرت شما در مکزیک با روند درخواست و پرداخت هزینه های پردازش انجام می شود.

همچنین زمانی که 4 سال متوالی اقامت موقت مکزیک را دارید. برای درخواست مبادله آن با اقامت دائم، نیازی به نشان دادن توان پرداختی اقتصادی خود ندارید. از سوی دیگر اگر با یک شهروند مکزیکی ازدواج کرده اید، 2 سال اقامت موقت به شما اعطاء می شود و پس از 2 سال می توانید این اقامت را با اقامت دائم مبادله کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت مکزیک و شرایط اخذ آن با مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :