مهاجرت به کشور موناکو

اقامت موناکو

اقامت موناکو

اخذ اقامت موناکو طی سالیان گذشته، به دلیل کیفیت زندگی و عالی بودن خدمات بهداشتی به یکی از محبوب ترین درخواست های بین المللی تبدیل شده است. این کشور که از قرن نوزدهم توسط اشراف انگلیسی مورد توجه قرار گرفته بود. در طول سال ها تبدیل به یکی از پرطرفدار ترین مکان ها برای ثروتمندترین افراد تبدیل شده است. ساکنان موناکو از هیچ مالیات بر درآمد شخصی بهره مند نمی شوند.

همچنین شاهزاده موناکو به دلیل برخورداری از امکانات تفریحی با کلاس، آب و هوای مطبوع و سیستم مالیاتی جذاب یکی از ایده آل ترین مکان های اقامت در اروپا محسوب می شود. از سوی دیگر مجوز اقامت موناکو دسترسی بدون ویزا را به تمام کشورهای حوضه شنگن می دهد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در امر مهاجرت، همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان بوده است. علاوه بر این موناکو آموزش عالی، ارتباطات پیشرفته، امکانات حمل و نقل و پزشکی را برای خانواده ها ارائه می دهد.

شرایط اخذ اقامت موناکو

از مهمترین الزامات اخذ اقامت موناکو می توان به این مورد اشاره کرد که متقاضی باید حداقل 16 سال سن داشته باشد. همچنین باید فاقد سابقه کیفری در موناکو یا در سایر کشورهای جهان باشد. علاوه بر این متقاضی اخذ اقامت موناکو می تواند، افراد تحت تکفل خود را به درخواست اقامت این کشور اضافه کند. از سوی دیگر پس از 10 سال اقامت دائم در موناکو، متقاضی می تواند برای شهروندی اقدام کند.

از دیگر الزامات گرفتن اقامت موناکو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

الزامات اخذ اقامت موناکوتوضیحات
اجاره املاک و مستغلات در موناکوبرای دریافت اقامت موناکو، متقاضی یک واحد آپارتمان را برای مدت یک سال اجاره می کند. همچنین متراژ آپارتمان باید به اندازه گنجایش خانواده متقاضی باشد.
مالکیت املاک شرکتیدر این روش متقاضی باید مدیر یا دارنده شرکتی باشد که در موناکو به ثبت تجاری رسیده است.
زندگی با یکی از بستگان درجه یکمتقاضی اخذ اقامت در موناکو، با یکی از اقوام درجه یک، همسر یا شریکی که متقاضی به عنوان زوج با آنها زندگی می کند.

اخذ اقامت موناکو از طریق افتتاح حساب بانکی

افتتاح حساب بانکی در موناکو یکی از رایج ترین راه های اخذ اقامت در موناکو می باشد. البته توجه داشته باشید که روند افتتاح حساب بانکی در موناکو، ممکن است بین 1 تا 2 هفته زمان بر باشد. پس بنابراین توصیه می شود در پروژه جا به جایی خود در موناکو فرآیند افتتاح حساب بانکی در این کشور را در اسرع وقت انجام دهید. نکته جالب این است که بسیاری از بانک های موناکو به شما اجازه می دهند بدون داشتن بدهی مستقیم در این کشور حساب باز کنید تا گرفتن اقامت موناکو را به راحتی دریافت کنید. علاوه بر این موناکو دارای شبکه بزرگی از بانک های بین المللی می باشد که حدود 60 بانک و 90 شرکت با مدیریت سرمایه دارد.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی جهت اخذ اقامت موناکو به شرح زیر می باشند:

  • یک کپی از مدرک نشانی شما در موناکو
  • رزومه سوابق حرفه ای شما
  • لیستی از دارای های مالی و املاک متقاضی
  • منشا دارایی های متقاضی
  • آخرین اظهارنامه مالیاتی

اخذ اقامت موناکو از طریق افتتاح حساب بانکی

اخذ اقامت موناکو از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان دریافت اقامت موناکو می توانند از طریق سرمایه گذاری در موناکو به سریع ترین روش، مجوز اقامت موناکو را دریافت کنند. سه روش برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری در موناکو هستند وجود دارد که عبارت اند از:

انواع روش های سرمایه گذاری در موناکومبلغ مورد نیاز به یوروتوضیحات
سرمایه گذاری در یک شرکت جدید400000€سرمایه گذاری در شرکت می تواند شخصا یا از طریق شرکت سرمایه گذار که حداقل 20% از سهام آن را در اختیار دارد منتقل شود.
شروع یک کسب و کار جدید50000€شروع یک کسب و کار جدید در موناکو، مستلزم تصویب یک طرح تجاری رقابتی است. از سوی دیگر متقاضی باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا تجربه حرفه ای حداقل 5 سال در زمینه تجارت باشد.
تاسیس یک استارت آپ نوآورانه30000€برای تاسیس استارت آپ نوآورانه در موناکو، ابتدا باید از یک یا چند، شتاب دهنده ویزای فناوری موناکو تاییدیه بگیرید.

در نمودار زیر می توانید میزان محبوبیت روش های سرمایه گذاری در موناکو را مشاهده فرمایید:

میزان محبوبیت روش های سرمایه گذاری در موناکو

کارت اقامت دائم موناکو

متقاضیانی که 5 سال از زندگی آنها در موناکو گذسته است یا مدت 3 سال، اگر همسر یا عضو خانواده یک تبعه اهل موناکو باشد. می توانند برای دریافت کارت اقامت دائم موناکو درخواست دهند. بنابراین اگر شرایط لازم را داشته باشید یک کارت اقامت دائم موناکو دریافت خواهید کرد. که کارت اقامت دائم به شما این امکان را می دهد به طور نامحدود در موناکو بمانید و به اکثر خدمات عمومی دسترسی داشته باشید. روش دیگر در جهت ثبت سرمایه در موناکو مرتبط با اقامت تمکن مالی موناکو است.

از سوی دیگر این کارت یک جایگزین رایج برای شهروندی فرانسه برای اتباع خارجی است که به دنبال اقامت در فرانسه هستند. همچنین ساکنان اتحادیه اروپا (EFTA) یا تجارت آزاد اروپا (EU) که یک منطقه تجارت آزاد است می توانند برای درخواست کارت اقامت اقدام کنند اما برای آنها اجباری نیست. اخذ اقامت موناکو برای افرادی که اطلاعات کافی از شرایط اخذ اقامت و الزامات آن ندارند می تواند به یک امر طاقت فرسا تبدیل شود. به همین دلیل مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت تسهیل در دریافت اقامت موناکو، همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

سوالات متداول در خصوص اقامت موناکو

در بخش پایانی مقاله قصد داریم به سوالات متقاضیان دریافت اقامت موناکو پاسخی صحیح و جامع ارائه دهیم. این سوالات عبارت اند از:

  • شرایط تمدید مجوز اقامت موناکو چگونه است؟ اولین مجوز اقامت موناکو برای یک دوره دوازده ماهه صادر می شود که پس از آن باید این مجوز تمدید شود. همچنین این مجوز هر سال برای سال اول تمدید می شود.
  • تشریفات اساسی برای دریافت اقامت موناکو چگونه است؟ برای تکمیل فرآیند اقامت موناکو، یک مصاحبه اقامت رسمی ترتیب داده می شود که طی آن تمامی مدارک مورد نیاز ارائه می شود. پس از آن درخواست اقامت موناکو بررسی و تایید می شود.
  • شرایط مالی جهت اخذ اقامت موناکو چگونه است؟ حداقل مبلغ مورد نیاز دولت موناکو برای درخواست اقامت 600000€ (یورو) به ازای هر متقاضی می باشد.
  • آیا می توانم در ملکی که متعلق به شرکت من است زندگی کنم؟ بله، شما می توانید در ملکی که متعلق به شرکت شما می باشد زندگی کنید. اما در صورتی که این مدارک را ارائه دهید که عبارت اند از، اساسنامه شرکت و مدرکی دال بر سهامداری شما در شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :