مهاجرت به کشور فرانسه

اقامت فرانسه

اقامت فرانسه

اروپا همیشه برای تحصیل و کار از مناطق پر جنب و جوش جهان بوده است و این مساله برای دریافت اقامت فرانسه نیز از پرطرفدارترین گزینه ها بوده است. شرایط اقتصادی و اجتماعی و اعتبار دانشگاه های فرانسه و همچنین تعداد برنامه های مهاجرتی این کشور موجب گردیده است که هر ساله متقاضیان زیادی برای دریافت اقامت فرانسه سر و دست بشکنند. فرانسه با جاذبه های گردشگری که دارد نیز همواره مقصدی برای توریست های سراسر دنیا بوده است و هیچ توریست و جهانگردی نیست که آرزوی دیدن مکان ها و مناطق دیدنی و تاریخی و سازه های شگفت انگیز این کشور را نداشته باشد. در طی سال های اخیر از معماری ها و حتی دکوراسیون های داخلی و شهری فرانسه در سراسر خیابان های ایران قابل مشاهده است که با خلاقیت برخی رستوران ها و کافه های سراسر کشور طراحی دکور محل کار خود را از کافه های فرانسه الهام گرفته اند.

دور تا دور فرانسه را کشورهایی مانند اسپانیا و ایتالیا و آلمان و سوئیس و بلژیک احاطه کرده اند و همچنین فرانسه از طریق کانال مانش با بریتانیای کبیر نیز مرز دارد. برای همین دلیل افرادی که در فرانسه سکونت میکنند یا ویزای این کشور را دارند به راحتی می توانند به کشورهایی که گفته شد سفر کنند. فرانسه در سال های اخیر 83 میلیون نفر گردشگر داشته است و از نظر گردشگری مقام اول دنیا را دارد. فرانسه جزو سه کشور ابر قدرت اروپا است و چهارمین کشور دارنده بیشترین میراث جهانی یونسکو است. متقاضیان محترم جهت دریافت اقامت فرانسه می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

سالیانه متقاضیان زیادی جهت تحصیل در فرانسه اقدام به ورود به این کشور می کنند و خواهان تحصیل در مقاطع لیسانس و کارشناسی ارشد هستند. فرانسه نیز در این موارد پذیرای دانشجویان بین المللی هست اما برای ورود به این کشور بهتر است فرد با گپ تحصیلی پایین و سن منطقی اقدام به پذیرش در کالج های زبان خصوصی یا دولتی این کشور نماید و برای این مهم می بایست سطح زبان خود را برای کالج های دولتی به سطح A2 فرانسوی و برای کالج های خصوصی که هزینه های بالاتری دارد به سطح زبان A1 رسانده باشد.

شرایط خدمت سربازی در تایید ویزای آنها بسیار تاثیر گذار است. اینکه فرد خدمت سربازی را در ایران به اتمام رسانده باشد (کارت پایان خدمت با کسری از خدمت نیز پذیرفته است) و یا با معافیت کامل مانند کفالت و پزشکی همراه بوده باشد از شانس ویزای بیشتری برخوردار است در غیر اینصورت کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باید پرونده متقاضی را بررسی کرده و نظر نهایی را بدهند.

در جدول زیر برخی از شرایط پذیرش کالج های دولتی و خصوصی در کشور فرانسه آمده است:

نوع کالج شرایط پذیرش (شانس پذیرش بالا) شهریه به یورو
کالج خصوصی سن زیر 27 سال با مدرک تحصیلی بالای کارشناسی 4500€ الی 8000€
کالج دولتی سن زیر 21 الی 22 ساله 2000€ الی 3000€

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

اقامت فرانسه از طریق کار

شرایط مهاجرت کاری و دریافت اقامت فرانسه از طریق کار در همه جای دنیا یکسان است و این روند بسیار بستگی به موفقیت در عقد قرارداد کاری با کارفرما است. برای موفقیت در این روش شروطی که در زیر آمده است بسیار مهم است و این شروط تنها برای کسانی است که به واسطه یک راه مهاجرتی مانند تحصیل و یا سرمایه گذاری در فرانسه حضور دارد و به زبان این کشور که فزانسوی است مسلط هستند و افرادی که می خواهند بدون حضور در فرانسه اقدام به دریافت قرارداد کاری از فرانسوی ها کنند شانس بسیار پایینی برای موفقیت دارند. اما چنانچه فرد از این طریق می خواهد شانس خود را امتحان کند باید از طریق سایت های بین المللی کاریابی اقدام به ارسال رزومه و تعیین وقت مصاحبه با کارفرما بصورت آنلاین به زبان فرانسوی کند.

برخی مولفه های موثر در موفقیت یا عدم موفقیت مهاجرت کاری فرانسه در شکل زیر آمده است:

مولفه های موثر در موفقیت یا عدم موفقیت مهاجرت کاری فرانسه

دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اقامت از طریق سرمایه گذاری راه های متفاوتی دارد و ثبت شرکت و همچنین خرید سهام پروژه های قابل تایید دولت فرانسه و همچنین خرید ملک برخی از این راه ها هستند که ثبت شرت به خاطر سختی های بسیار زیادی که دارد عملا امکان دریافت ویزا روی ثبت شرکت را تا درصد بسیار زیادی پایین می آورد و همچنین راهی که بسیار مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است دریافت اقامت ار طریق استارت آپ است که بسیار بستگی به طرح و ایده خلاقانه ای دارد که مورد توجه دولت فرانسه قرار گیرد و این مهم بسیار به بیزینس پلن ایده و طرح دارد که می بایست محصول یا خدماتی که ارائه می شود بر اساس نیازهای اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی فرانسه باشد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

ویزای تمکن مالی از دسته ویزاهای سرمایه گذاری در دنیا است و در این خصوص فرانسه نیز برنامه هایی دارد که مورد توجه مخاطبین قرار گرفته است که مانند بقیه کشورهای اروپایی که روی این برنامه امکان ویزا شدن وجود دارد، هست. تمکن مالی یا ویزای خود حمایتی فرانسه به این شکل است که فرد اثبات می کند ماهیانه درآمد قابل توجهی دارد و سپرده ای به اندازه زندگی 1 الی 2 سال خود در فرانسه را خواهد داشت که در بازه بین 48000€ الی 52000€ (یورو) به نسبت نفر اصلی خواهد بود. اما باید توجه داشت که در عمل کشورهایی که در حوزه شنگن روی این برنامه مهاجرتی شرایط دریافت آسان تری برای ویزا دارند کشورهای یونان و اسپانیا خواهند بود. متقاضیان برای سرمایه گذاری در فرانسه می توانند از مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کمک بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :