مهاجرت به کشور سوئد

اقامت سوئد

اقامت سوئد

اقامت سوئد و اخذ تابعیت قانونی کشور سوئد از طرق قانونی امکان پذیر می باشد. از اینرو متقاضیان بین المللی می توانند به رویای اخذ اقامت سوئد دست یابند. کشور سوئد با کشورهای فنلاند، نروژ، دانمارک هم مرز و به واسطه اقامت سوئد می توان به راحتی به این کشورها به دلیل عضویت در حوزه شنگن به سفر کرد. یکی از جاذبه های سوئد ش6 ماه شب و 6 ماه صبح بودن کشور سوئد است. هر چه به سمت جنوب سوئد پیش بریم راحت تر می توان 4 فصل را مشاهده کرد، اما به طور کلی آب و هوای سوئد به شدت سرد است. پایتخت این کشور شهر استکهلم و زبان رسمی مردم سوئد، سوئدی است.

برای داشتن اقامت اقامت راه های مختلفی وجود دارد، افراد اگر شرایط سنی ایده آل دارند و به درس علاقه مند هستند می توانند به واسطه تحصیل در سوئد اقامت تحصیلی داشته باشند. اگر مهارت خاصی دارند و جهت مهاجرت کاری می توانند به واسطه ویزای کاری سوئد مهاجرت به کشور سوئد را انتخاب نمایند. آن دسته از افرادی که قصد دارند که در یک کشور کسب و کار جدیدی را راه بیندازند و یا خرید ملک یا سهام انجام دهند می توانند از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند. در این مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه و تنظیم شده است به راه های اقامت در سوئد پرداخته شده است.

اقامت سوئد از طریق تحصیل

کشور سوئد همه ساله پذیرای دانشجویان بین المللی است. در دانشگاه های این کشور همه ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا از دانشگاه های این کشور پذیرش می گیرند، چراکه در دانشگاه های سوئد بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی برای مقاطع مختلف ارائه می شود. دانشجویان ضمن تحصیل می توانند در سوئد مشغول به کار شوند. در دانشگاه های سوئد می توان برای مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش گرفت. یکی از مهم ترین موارد برای اخذ پذیرش در دانشگاه های سوئد تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدارک معتبر زبان مثل آیتلس و یا تافل است.

افراد برای پذیرش در مقطع کارشناسی باید به سن 18 سالگی رسیده باشند و افراد می توانند با توجه به علاقه مندی خود برای رشته مورد نظر خود پذیرش بگیرند. رشته های به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر هستند و دست متقاضیان خارجی را در انتخاب رشته باز می گزارد. دانشجویان مقطع دکتری برای پذیرش باید رزومه ای بی نقص داشته باشند تا بتوانند در برنامه های دانشگاه ها شرکت داده شوند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های سوئد 8000€ تا 15000€ (یورو) متغیر است. اگر دانشجویان رزومه کاری خیلی خوبی داشته باشند می توانند از بورسیه های دانشگاه های خوب این کشور مثل دانشگاه صنعتی چالمرز، دانشگاه استکهلم، دانشگاه هالمستاد استفاده کنند.

اقامت سوئد از طریق کار

کار در سوئد مانند بسیاری از کشورها حالت رقابتی دارد، اما اقتصاد این کشور بسیار پیشرفته است و میانگین نرخ بیکاری در سوئد 6% هست. افراد جهت اخذ یک پیشنهاد کاری معتبر از سوئد لازم است به زبان سوئدی تسلط کافی داشته باشند. اگر متقاضیان قصد دارند به زبان انگلیسی مشغول به کار شوند باید برای شرکت های بین المللی درخواست کار ارسال کنند که به دلیل تعداد محدودتر به نسبت مشاغل به زبان سوئدی شانس دریافت پشنهاد کاری معتبر از کارفرما کاهش پیدا می کند.

برای افزایش شانس به جهت دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایان سوئدی باید مشاغل مورد نیاز این کشور را شناخت، مهندسین و متخصصین آی تی شانس خیلی بالایی برای اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمایان داشند بعد از آن گروه های علوم پزشکی و زیستی، افراد متخصص در زمینه ساخت و ساز، ترجمه و تدرس شانس بالایی برای اخذ پیشنهاد کاری دارند.

اقامت سوئد از طریق کار

اقامت سوئد از طریق ازدواج

جهت اخذ ویزا به واسطه ازدواج فرد متقاضی باید با یک شخصی که تابعیت سوئدی دارد ازدواج کند تنها داشتن اقامت سوئد برای ازدواج کفایت نمی کند فرد باید حتما تبعه سوئد باشد. هر 2 متقاضی جهت ازدواج بایستی بالای 18 سال باشند. هر 2 متقاضی باید پاسپورت معتبر داشته باشند، پس از آن فرد ساکن در کشور سوئد باید شرایط حضور فرد متقاضی را در این کشور ایجاد کند. مدت زمان اخذ ویزای الحاق حداقل 15 روز می باشد. پس از 3 سال زندگی مشترک در سوئد فرد متقاضی می تواند جهت شهروندی درخواست دهد.

برای استفاده از اشرایط اقامت سوئد با ازدواج باید فرد حتما مدارک معتبری مبنی بر ازدواج خود و آشنایی خود با شخص سوئدی ارائه کند. سوئد یک کشور فوق العاده برای علاقه مندان به این کشور است و باعث پیشرفت و ترقی مستمر افراد می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت مهاجرت به سوئد لطفا با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :