مهاجرت به کشور استرالیا

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

راه های گرفتن اقامت استرالیا با توجه به شرایط عمومی متقاضی متفاوت می باشد و از طریق روش های قانونی از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری و استارت آپ امکان پذیر می باشد. استرالیا کشوری است که با اقیانوس هند و اقیانوس آرام جنوبی هم مرز است، استرالیا از سرزمین اصلی استرالیا، جزیره تاسمانی و چندین جزیره کوچک در اقیانوس هند و اقیانوس آرام تشکیل شده است، زمین بیشتر فلات کم ارتفاع با بیابان است. این کشور قدیمی ترین، مسطح ترین و خشک ترین قاره مسکونی است که کمترین خاک حاصلخیز را دارد و بسیار متنوع است. وسعت آن تنوع زیادی از مناظر و آب و هوا را به آن می دهد، با بیابان ها در مرکز، جنگل های بارانی استوایی در شمال شرقی و رشته کوه ها در جنوب شرقی.

کشور استرالیا علاوه بر سواحل زیبا، کوه های برفی، پارک های ملی باورنکردنی، جنگل های بارانی و صحرا را نیز در خود جای داده است. مناظر واقعا از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است، به همین دلیل است که این کشور برای جست و جو و کاوش بسیار سرگرم کننده است. استرالیا یک فرهنگ غربی است که تحت تاثیر جغرافیای منحصر به فرد قاره استرالیا، ورودی های متنوع بومیان، جزیره نشینان تنگه تورس و سایر مردم اقیانوسیه قرار گرفته است. اکثر استرالیایی ها انگلیسی را به عنوان زبان اول خود می دانند، اما تعداد قابل توجهی از مردم به زبان هایی غیر از انگلیسی نیز صحبت می کنند. در سرشماری سال 2023، حدود 76% استرالیایی ها گزارش دادند که در خانه فقط انگلیسی صحبت می کنند. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگو سوالات مرتبط با این حوزه هستند.

شرایط گرفتن اقامت استرالیا

دریافت ویزای استرالیا با توجه به زمان پردازش ویزا بر اساس سن درخواست های نهایی شده و در یک دوره معین است. برای اینکه بتوانید برای ویزای استرالیا درخواست دهید باید کمتر از 45 سال سن داشته باشید.

مراحل درخواست و امتیاز اقامت استرالیا عبارتند از:

  • نزدیکترین سفارت یا کنسولگری استرالیا را پیدا کنید.
  • مدارک مورد نیاز را بررسی کنید.
  • فرم درخواست را پر کنید.
  • هزینه درخواست را بپردازید
  • درخواست ویزا را ارسال کنید

بسیاری از مهاجران می خواهند بدانند که نقل مکان به استرالیا سخت است یا آسان، اگر قبلا یک پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری در استرالیا دارید، روند اسکان مجدد بسیار ساده و راحت است. شخص فقط برای یکی از انواع ویزای کار استرالیا اقدام کند.

راه های گرفتن اقامت استرالیا بدین شرح می باشد:

 

امتیازبندی اقامت استرالیا

امتیازبندی استرالیا با توجه به شرایط عمومی متقاضی متفاوت می باشد و با توجه به شرایط معینی تعیین می گردد. امتیازبندی اقامت استرالیا از طریق جدول امتیازبندی محاسبه می شود. در این نوع امتیازبندی معیارهایی از جمله سن، میزان تحصیل، سوابق کاری و سطح زبان متقاضی بررسی شده و امتیاز مورد نظر به متقاضی اعطا می گردد. حداقل امتیاز مورد نیاز برای متقاضیان با توجه به شرایط عمومی حداقل 65 اتیاز می باشد.

در سیستم امتیازبندی اقامت استرالیا جزییات بدین شرح می باشد:

  • امتیاز مورد نظر برای سن متقاضی، 30 امتیاز
  • امتیاز مورد نظر برای مدرک زبان متقاضی، 20 امتیاز
  • امتیاز مورد نظر برای مدرک تحصیلی متقاضی، 20 امتیاز
  • امتیاز مورد نظر برای سابقه کار متقاضی، 15 امتیاز

امتیازبندی اقامت استرالیا

اقامت استرالیا از طریق تحصیل

یکی از راه های اقامت استرالیا، تحصیل در استرالیا می باشد که متقاضیان بین المللی در صورت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا امکان تحصیل خواهند داشت. ویزای دانشجویی استرالیا به شخص این امکان را می دهد که حداکثر به مدت 5 سال در استرالیا زندگی، کار و تحصیل کند، مطابق با دوره در این ویزا، فرد معمولا مجاز به کار حداکثر 40 ساعت در هر 2 هفته در طول ترم و ساعات نامحدود در طول تعطیلات تحصیلی هستند. دانشجو می تواند حداکثر 5 سال مطابق با ثبت نام فرد در استرالیا بماند. دانشجویان بین المللی می توانند پس از فارغ التحصیلی در استرالیا بمانند اگر تحصیلات خود را در شهرهای بزرگ مانند ملبورن، سیدنی، بریزبن به پایان رسانده باشند، سپس می توانند 2 سال ویزای کار پس از تحصیل دریافت کنند و در مناطق منطقه ای می توانند 3 سال دریافت کنند.

اقامت استرالیا از طریق کار

از دیگر راه های اقامت استرالیا از طریق کار می باشد که تنها با اخذ مجوز کاری امکان پذیر خواهد بود. از زمان اعطاء ویزای کاری استرالیا، متقاضی می تواند به مدت 5 سال در استرالیا بماند، باید برای کار در شغل تعیین شده و در موقعیتی در کسب و کار حامی یا نهاد مرتبط با آن کسب و کار، واقع در یک منطقه، منطقه ای تعیین شده استرالیا، استخدام شوند. اولین ویزای کاری شخص 12 ماه طول می کشد، با این حال در صورت تکمیل کار منطقه ای که توسط دولت استرالیا مشخص شده است گزینه هایی برای اقامت 2 یا حتی 3 سال در تعطیلات کاری خود وجود دارد.

فرد برای دریافت ویزای دائم کار در استرالیا ابتدا باید توسط یک کارفرمای استرالیایی تایید شده برای کار در استرالیا منطقه ای نامزد شود. زیر 45 سال باشد و در لیست مربوطه از مشاغل ماهر واجد شرایط باشند، داشتن حداقل زبان انگلیسی و حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته باشند. اتباع خارجی که تحت گرین کارت در ایالات متحده کار می کنند می توانند واجد شرایط شهروندی آمریکا شوند، برخلاف اقامت دائم، یک شهروند می تواند در انتخابات رای دهد و از تمام حقوق و آزادی هایی که برای هر آمریکایی دیگر قائل است، بهره مند شود. در پایان شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بخواهید تا به صورت کامل و جامع اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :