مهاجرت سرمایه گذاری در موناکو

استارت آپ موناکو

استارت آپ موناکو

دولت موناکو هیچ مالیات بر درآمد یا مالیات بر ارزش افزوده ای ندارد. این امر باعث شده استارت آپ موناکو بیش از پیش مورد استقبال قرار گیرد. موناکو که درست در نزدیکی ریویرا فرانسه و بین ایتالیا، فرانسه و سوئیس واقع شده، مکان مناسبی برای تاسیس استارت آپ نوپا می باشد. موناکو کشوری بسیار توسعه یافته با سیستم های قضایی و دادگاهی بسیار محترم، نرخ جرم پایین، مراقبت های بهداشتی همگانی و میراث فرهنگی غنی است.

استارت آپ های موناکو در سال 2023 از بودجه 13.5 میلیارد $ (دلار) استقبال کردند که 12.1% از کل این قاره است. موناکو در راه تبدیل شدن به یکی از جذاب ترین کشورهای جهان در نتیجه سیستم فناوری مختص موناکو است. هدف ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از ارائه این مقاله آشنایی بیشتر شما عزیزان با شرایط راه اندازی استارت آپ در موناکو بوده است.

دلایل تاسیس استارت آپ در موناکو

دلایل بی شماری، سالانه سرمایه گذاران بین المللی را برای تاسیس استارپ موناکو به این کشور توسعه یافته سوق می دهد. از مهمتریت دلایل تاسیس استارت آپ در موناکو این است که استعداد ها هسته اصلی استراتژی کسب و کارها در موناکو هستند. به طوری که تحرک استعداد ها یک عامل کلیدی برای اقتصاد این کشور برای سنجش جذابیت موناکو است. همچنین شرایط موناکو برای کارآفرینان و استعداد های بین المللی و خانواده های آنها به طور غیر قابل برگشتی بر انتخاب این کشور تاثیر می گذارد.

از دیگر دلایل تاسیس استارت آپ در موناکو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلایل تاسیس استارت آپ در موناکوتوضیحات
سرمایه گذاری مستقیم خارجیدر سال 2023 موناکو به عنوان جذاب ترین کشور اروپایی با 1150 پروژه توسعه یافته توسط سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی لقب گرفت. همچنین با 18 پروژه سرمایه گذاری پس از فرانسه در رتبه دوم قرار گرفت.
اکوسیستم استارت آپی موناکواین یک اکوسیستم منحصر به فرد است که استارت آپ ها، سرمایه گذاران، تصمیم گیرندگان، استعدادهای بین المللی را گرد هم می آورد.
تحقیق و توسعهدر سال گذشته 125 پروژه سرمایه گذاری تحقیق و توسعه در موناکو به ثبت رسیده است.

مراحل راه اندازی استارت آپ موناکو

در این بخش از مقاله قصد داریم مراحل راه اندازی استارت آپ در موناکو و اینکه چگونه می توانید در عرض چند هفته استارت آپ خود را راه اندازی کنید را به شما نشان دهیم. مراحل راه اندازی استارت آپ در موناکو به شرح زیر می باشد:

مراحلتوضیحات
یک مشکل ارزشمند را در موناکو شناسایی کنید.اولین قدم شما برای راه اندازی استارت آپ در موناکو این است که مشکلی را شناسایی کنید که بسیاری از مردم با آن رو به رو هستند. که حاضرند برای مرتفع شدن آن مشکل هزینه بسیاری را بپردازند.
رقبا و مخاطبان خود را در موناکو شناسایی کنید.هنگامی که مشکلی را شناسایی کردید حالا نوبت این است که آن را با کاربران و مشتریان بالقوه تایید کنید.
با ایجاد جامعه شروع کنید.اکنون که ایده تقریبی از آنچه در اطراف مشکل شما اتفاق می افتد دارید، زمان آن رسیده که حضور خود را در جامعه موناکو تثبیت کنید.

از دیگر مراحل راه اندازی استارت آپ در موناکو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مراحل راه اندازی استارت آپ در موناکو

راه های اخذ اقامت از طریق ثبت سرمایه در موناکو

دولت موناکو راه های بسیاری را برای اقامت اتباع خارجی که قصد اقامت در این کشور را دارند به آنها ارائه کرده است. از جمله مهمترین راه های اخذ اقامت موناکو به شرح زیر می باشند:

راه های اخذ اقامت موناکوتوضیحات
اخذ اقامت موناکو از طریق سرمایه گذاریسرمایه گذارانی که مایل به اقامت در موناکو هستند باید سرمایه گذاری مستقیم را انجام دهند. یا از طریق شرکتی که تحت کنترل آنها می باشد اقدام به سرمایه گذاری کنند. همچنین آنها باید سرمایه گذاری یا متعهد به سرمایه گذاری حداقل 350000€ (یورو) در دارایی های مشهود یا نا مشهود باشند.
ایجاد کسب و کار جدید جهت اخذ اقامت موناکووجود یک طرح کسب و کار قانونی برای ایجاد کسب و کار در موناکو از الزامات این طرح می باشد. همچنین باید همراه با 400000€ (یورو) سرمایه گذاری باشد. علاوه بر این متقاضیان نباید هیچ گونه محکومیت قبلی برای جرائم جنایی جدی، از جمله جرائم با ماهیت تجاری داشته باشند.
ایجاد کسب و کار جدید جهت اخذ اقامت موناکووجود یک طرح کسب و کار قانونی برای ایجاد کسب و کار در موناکو از الزامات این طرح می باشد. همچنین باید همراه با 400000€ (یورو) سرمایه گذاری باشد. علاوه بر این متقاضیان نباید هیچ گونه محکومیت قبلی برای جرائم جنایی جدی، از جمله جرائم با ماهیت تجاری داشته باشند.

راه های اخذ اقامت از طریق ثبت سرمایه در موناکو

ویزای استارت آپ موناکو

برنامه ویزای استارت آپ موناکو برای کارآفرینانی با ایده نوآورانه طراحی شده است که باعث رشد اقتصادی در موناکو می شود. بنابراین سرمایه گذارانی که قصد تاسیس استارت آپ موناکو را دارند باید ابتدا برای ویزای استارت آپ این کشور درخواست دهند. از سوی دیگر، برنامه ویزای استارت آپ موناکو به تعهد مالی حداقل 215000€ (یورو) نیاز دارد. همچنین به متقاضیان موفق کسب ویزای استارت آپ موناکو اقامت 4 ساله قابل تمدید اعطا می شود. از مهمترین الزامات ویزای استارت آپ موناکو پیروی از تعهدات تعیین شده در طرح کسب و کار استارت مصوب در این کشور می باشد.

از دیگر الزامات ویزای استارت آپ و سرمایه گذاری در موناکو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدارک دال بر منابع مالی برابر با حداقل دستمزد سالانه موناکو ارائه دهید.
  • ایجاد یک پروژه نوآورانه و تعیین یک شخص حقوقی در موناکو
  • ارائه مدرکی مبنی بر منبع وجوه مورد استفاده برای سرمایه گذاری در موناکو

مزایای دریافت ویزای استارت آپ موناکو

دریافت ویزای استارت آپ موناکو، مزایای فراوانی را به سرمایه گذاران بین المللی ارائه می دهد. که این مزایا باعث پیشرفت روزافزون سرمایه گذاران بین المللی در این کشور می شود تا بتوانند آینده درخشانی را برای خود و فرزندان خود در این سرزمین رقم بزنند.

از مهمترین مزایای دریافت ویزای استارت آپ موناکو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دریافت کارت اقامت قابل تمدید موناکو با اعتبار 4 ساله
  • اعطاء کارت اقامت به وابستگان متقاضیان از جمله همسر و کودکان زیر 18 سال
  • عضو اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه شنگن
  • حق زندگی، کار و تحصیل در موناکو
  • درسترسی رایگان به سیستم آموزشی عمومی و مراقبت های بهداشتی با استاندارد بالا
  • تحرک رایگان در منطقه شنگن برای مدت 6 ماه در سال

علاوه بر این داشتن ویزای استارت آپ موناکو راهی برای اخذ اقامت دائم یا شهروندی پس از 5 سال اقامت در موناکو است. راه اندازی کسب و کار در خارج از کشور همواره دارای مشکلات به خصوصی بوده است. شما عزیزان می توانید برای مقابله با مشکلات پیش رو در راه اندازی استارت آپ موناکو، با مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه بحث و گفتگو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :