مهاجرت سرمایه گذاری در اکوادور

استارت آپ اکوادور

یکی از روش های سرمایه گذاری در اکوادور، ایجاد استارت آپ اکوادور است که ایده جذابی برای ثبت سرمایه برای متقاضیان می باشد. هزینه های ایجاد استارت آپ اکوادور در مقایسه با کشورهای ایالات متحده، کانادا و استرالیا کمتر است. سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد استارت آپ اکوادور نیاز به اخذ ویزای مربوطه دارند تا اجازه فعالیت تجاری در اکوادور را دریافت نمایند، مگر اینکه از کشورهای لغو روادید اکوادور باشند.

علاوه بر این، سرمایه گذاری در اکوادور دارای شرایط و ضوابطی است که باید توسط سرمایه گذار انجام شود. در مقاله زیر سعی کردیم این شرایط را بررسی کرده و شرح دهیم. لازم به ذکر می باشد، که این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به متقاضیان استارت آپ اکوادور ارائه می شود.

بررسی شرایط ایجاد استارت آپ اکوادور

به منظور بررسی ایجاد استارت آپ اکوادور بهتر است بدانید، در اکوادور، مالکیت 100% خارجی مجاز است، بنابراین نیازی به شریک اکوادوری ندارید. حداقل تعداد سهامداران 2 نفر است و می توانند اشخاص حقیقی، حقوقی و یا هر 2 باشند. همه اشخاص حقوقی در اکوادور به رئیس یا رئیس هیئت مدیره و مدیر کل یا مدیرعامل نیاز دارند. این اشخاص باید اهل اکوادور یا اتباع خارجی با ویزای معتبر باشند. رئيس و مديرعامل می توانند نمايندگان قانونی به صورت منفرد يا تلفيقی باشند. شرکت‌ های با مسئولیت محدود و مسئولیت نامحدود رایج ‌ترین انواع نهادها در اکوادور هستند. حداقل سرمایه $400 (دلار) برای شرکت با مسئولیت محدود، $800 (دلار) برای شرکت با مسئولیت نامحدود می باشد. همه اشخاص حقوقی برای ایجاد استارت آپ اکوادور به آدرس مالی احتیاج دارند.

در نمودار زیر، حداقل هزینه برای ایجاد 2 نوع شرکت در اکوادور با هم مقایسه شده است:

حداقل هزینه برای ایجاد 2 نوع شرکت استارت آپ در اکوادور

اسناد لازم جهت اخذ ویزا برای استارت آپ اکوادور

برای راه اندازی یک شرکت در اکوادور، باید حداقل $400 (دلار) سرمایه داشته باشید و ویزای این کشور را داشته باشید. با این 2 عنصر می توانید آزادانه تجارت کنید. شما همچنین باید از الزامات مالیاتی در اکوادور آگاه باشید، زیرا این موارد می تواند تأثیر مستقیمی بر نتیجه سرمایه گذاری شما داشته باشد. علاوه بر شرایط خاص یا (ویژه) برای دریافت ویزای مربوطه، باید شرایط زیر را نیز ارائه دهید که برای همه ویزاهای اقامت موقت اکوادور اجباری است:

 • فرم درخواست ویزا (باید به زبان اسپانیایی تکمیل شود.)
 • پاسپورت معتبر
 • بررسی پیشینه به صورت آپوستیل شده (برای بیش از 6 ماه پیش نباشد.)
 • بیمه سلامت
 • گواهی مهاجرت
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی رنگی
 • کپی رنگی صفحه اصلی پاسپورت
 • کپی رنگی ویزای فعلی

شرایط مهاجرت به اکوادور به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

انواع شرکت ها برای ایجاد استارت آپ اکوادور

برای ایجاد استارت آپ اکوادور، باید در مورد انواع ساختارهای قانونی در این کشور بدانید. انواع مختلفی از شرکت ها برای استارت آپ اکوادور وجود دارد که در اینجا آنها را معرفی می کنیم تا بتوانید ببینید کدام نوع نهاد حقوقی با نیازهای تجاری شما در اکوادور مطابقت دارد.

انواع شرکت ها در کشور اکوادور از قرار زیر است:

نام شرکت توضیحات
شرکت جمعی این نوع شرکت، شرکتی است که توسط 2 یا چند عضو تشکیل شده است. شما به هیچ سرمایه اشتراکی نیاز نخواهید داشت زیرا این نوع شرکت تحت کنترل نظارت شرکت ها نیست.
شرکت با مشارکت محدود و سهامداران این نوع شرکت از شرکا و سرمایه گذاران مختلفی تشکیل شده است. حداقل سرمایه لازم برای این دسته وجود ندارد زیرا تحت نظارت شرکت ها نیست.
شرکت با مسئولیت محدود شرکت با مسئولیت محدود باید حداقل از 2 نفر تشکیل شده و حداکثر می تواند 15 عضو داشته باشد.
شرکت مختلط این برای شرکت هایی است که توسط یک مشارکت عمومی یا خصوصی تشکیل شده اند.

در شکل زیر انواع شرکت ها را برای ایجاد استارت آپ اکوادور مشاهده می کنید:

انواع شرکت ها را برای ایجاد استارت آپ اکوادور

فرآیند ایجاد استارت آپ اکوادور

هنگام ایجاد استارت آپ اکوادور، باید بدانید که هم شرکت ‌های با مسئولیت محدود و هم شرکت ‌های با مسئولیت نامحدود را می‌توان به صورت آنلاین یا با پیروی از روند عادی دستی انجام داد. فرآیند آنلاین بسیار ساده تر و سریع تر است و حجم کار به مقامات منتقل می شود. سهامداران باید به نماینده قانونی خود وکالتنامه بدهند و به او اجازه تأسیس شرکتی در اکوادور از طرف آنها را بدهند. در طول این فرآیند آنلاین، نماینده قانونی نام شرکت را رزرو می کند و مدارک را با تمام اطلاعات مورد نیاز شرکت تکمیل می کند. این برنامه شامل آیین نامه های شرکت، هدف شرکت و فعالیت های اضافی است که شرکت انجام خواهد داد.

پس از ارسال درخواست، سردفتر اسناد رسمی آن را بررسی و تایید می کند. سپس رئیس، مدیر کل و سهامداران باید سند و مدارک مربوطه را امضاء کنند. پس از آن، سردفتر اسناد رسمی، اسناد و مدارک و کلیه اطلاعات را به عنوان آخرین مرحله برای ایجاد استارت آپ اکوادور و راه اندازی شرکت در این کشور به اداره ثبت تجاری ارسال می کند، که بررسی می کند و در صورت تایید، شرکت را ثبت می کند. در این مرحله از فرآیند، سازمان مالیاتی به شرکت شماره شناسایی مالیاتی (RUC) خود را می دهد. در این مرحله، شرکت به طور قانونی ثبت شده است.

با این وجود، تعهدات دیگری نیز وجود دارد که باید انجام شود:

 • یک حساب بانکی برای شرکت باز کنید و حداقل سرمایه شرکت را واریز کنید.
 • یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 • ثبت شرکت در سازمان تامین اجتماعی
 • حق اختراع شهرداری را پرداخت کنید و مجوز فعالیت اقتصادی بگیرید.

به منظور مهاجرت به کشورهای اروپایی، از جمله مهاجرت به اتریش و سرمایه گذاری در سایر کشورها می توانید از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :