مهاجرت سرمایه گذاری در استونی

استارت آپ استونی

استارت آپ استونی

بخش استارت آپ استونی یکی از بخش های اقتصادی در حال رشد سریع در استونی است، که بیش از 7000 نفر را استخدام می کند. استارت آپ استونی یک ابتکار دولتی است که هدف آن تقویت اکوسیستم استارت آپی استونی می باشد. طی سالیان اخیر دولت استونی در حال کار بر روی تبدیل استونی به یکی از بهترین مکان های جهان برای استارت آپ بوده است. طبق آمار استونی، متوسط دستمزد ناخالص ماهانه در استارت آپ های استونی 2750€ (یورو) بوده است.

علاوه بر این استونی بیش از هر کشور دیگری در اروپا سرانه استارت آپ دارد. این امر احتمالا به این دلیل است که خانواده های حامی بچه های موفقی را پرورش می دهند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره مشوق اصلی سرمایه گذارانی بوده است که قصد تاسیس استارت آپ در استونی را داشته اند. این کشور دارای یک اکوسیستم استارت آپی پر جنب و جوش است که به طور مداوم در حال تولد استارت آپ های برتر است.

دلایل راه اندازی استارت آپ استونی

دلایل بی شماری وجود دارد که افراد بسیاری از سراسر جهان به فکر تاسیس استارت آپ در استونی هستند. از مهمترین دلایل راه اندازی استارت آپ در استونی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلایل راه اندازی استارت آپ در استونیتوضیحات
سهولت راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار استارت آپی در استونیدولت استونی برای سهولت راه اندازی استارت آپ در این کشور اقامت الکترونیکی را ایجاد کرد که این اقامت به خارجی ها اجازه می دهد تا بخشی از اقتصاد و سیستم اطلاعات ملی باشند.
دسترسی به بازار واحد اروپاکسب و کارها در استونی از سطح بالایی از آزادی اقتصادی برخوردار هستند و موانع تجاری را که فروش کالاها و خدمات را بین تمام کشورهای اتحادیه اروپا ساده می کند برداشته است.
سطح بالا و وجود متخصصان ماهردانش آموزان در استونی در سالهای اول تحصیل خود آزمون های رتبه اول در اروپا را کسب می کنند. استونی کشوری است که بخشی از آن در ابر زندگی می کند و همه چیز تقریبا بدون کاغذ و بدون بوروکراسی است.

کمک های مالی برای تاسیس استارت آپ در استونی

طیف گسترده ای از کمک های مالی و خدمات مشاوره ای از سوی دولت استونی برای کمک به توسعه و گسترش استارت آپ ها در این کشور ارائه شده است. موارد زیر نمونه ای از کمک های مالی برای تاسیس استارت آپ در استونی می باشد:

  • حمایت از سرمایه گذاران بزرگ استارت آپی، کمک مالی تا سقف 4 میلیون € (یورو) و بالاتر اگر یک پروژه استراتژیک برای دولت باشد.
  • برنامه تحقیقات کاربردی، در این طرح کمک مالی تا 2 میلیون € (یورو) می باشد. که برای استارت آپ های کوچک و متوسط که تحقیقات کاربردی و توسعه تجربی را برای محصولات و خدمات جدید در زمینه های تخصصی هوشمند انجام می دهند.
  • برنامه توسعه محصول، این برنامه برای افزایش درآمد فروش سالانه و ارزش افزوده به ازای هر کارمند در استارت آپ استونی
  • برنامه نقشه راه دیجیتالی شدن، مبلغ کمک مالی در این پروژه 75000€ (یورو) می باشد. که هدف از این طرح پشتیبانی از آماده سازی تشخیص برای دیجیتالی کردن و اتوماسیون شرکت های استارت آپی در استونی است.

کمک های مالی برای تاسیس استارت آپ در استونی

وظایف استارت آپ استونی

استارت آپ استونی به عنوان موفق ترین استارت آپ جهان در سال 2023 وظایفی را در قبال سرمایه گذاران خارجی دارد. بنا بر این امروزه استارت آپ استونی وظایف خود را به 4 دسته تقسیم می کند، که عبارت اند از:

وظایفتوضیحات
تقویت اکوسیستم استارت آپی استونیمتحد کردن و تشکیل جامعه از طریق رویدادها و فعالیت های مختلف، ایجاد و اجرای استراتژی های بازاریابی و برندسازی یکپارچه، کمک به پیشرفت منطقه ای، و تصمیم گیری مبتنی بر علم و تکنولوژی
سازماندهی رویدادهای استارت آپیحمایت از تنوع در سن، جنسیت، فرهنگ و پیشینه و سازماندهی رویدادهای استارت آپی تاثیر گذار با جامعه
آموزش سرمایه گذاران داخلی و خارجیکار بر روی آموزش سرمایه گذاران داخلی و جذب گسترده سرمایه گذاران خارجی در این کشور، همچنین کمک به منابع موجود و دانش حیاتی برای دستیابی به استارت آپ ها و جامعه

ویزای استارت آپ استونی

ویزای استارت آپ استونی ابزار مهمی برای استارت آپ ها برای ایجاد امکان رشد در این کشور بوده است. همچنین با رشد استارت آپ ها در استونی بیش از پیش مورد استفاده قرار گرفته است. جالب است بدانید که فقط در سال 2022 تعداد 895 کارمند با کمک ویزای استارت آپ استونی جذب شدند. علاوه بر این از ابتدای برنامه ویزای استارت آپ استونی، بیش از 4900 ویزا و مجوز اقامت موقت به کارمندان استارت آپ اعطا شده است. بنیانگذاران غیر اروپایی نیز با کمک ویزای استارت آپ استونی به اکوسیستم استارت آپی چشمگیر این کشور دسترسی پیدا کرده اند.

علاوه بر این برای برای دریافت ویزای استارت آپی استونی باید واجد شرایط زیر باشید:

  • 1 میلیون € (یورو) مالیات استغال پرداخت شده در سال گذشته
  • رشد تجمعی مالیات بر اشتغال در 4 سال گذشته حداقل 20% است.

برخورداری از حداقل 50 کارمند نیز یکی از مهمترین شرایط دریافت ویزای استارت اپی استونی می باشد.

نحوه پرداخت مالیات در استارت آپ استونی

مالیات های استارت آپ در این کشور را می توان به طور کامل آنلاین اعلام کرد. مالیات استارت آپ در استونی شامل مالیات بر درآمد شخصی می شود. بنابراین استارت آپ های استونی بر درآمد جهانی خود مالیات می پردازند. درآمد مشمول مالیات به ویژه شامل درآمد حاصل از اشتغال (حقوق، دستمزد، پاداش) و سایر پاداش ها می شود. همچنین درآمد مشمول مالیات شامل سود سهام پرداختی توسط شرکت های استونیایی یا خارجی نمی شود، در صورتی که سود پایه قبلا مشمول مالیات شده باشد.

اظهارنامه مالیات بر درآمد شخصی در استونی باید سالی یک بار ثبت شود. مالیات دهندگان شرکت های استارت آپی در استونی با استفاده از شناسه ایمن، وارد سامانه مالیات الکترونیکی می شوند. داده ها را در فرم های از پیش تکمیل شده بررسی می کنند، تغییرات لازم را انجام می دهند و فرم اظهارنامه را تایید می کنند. در سال های اخیر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هزاران سرمایه گذار را جهت تاسیس استارت آپ به کشورهای بزرگ اروپایی اعزام کرده است. شما عزیزان نیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر د خصوص استارت آپ استونی با مشاوران مجرب این موسسه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :