مهاجرت تحصیلی اتریش

اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

هزینه پایین تحصیل، امنیت و رفاه در اتریش و بسیاری دیگر از موارد دیگر موجب شده تا اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش مورد استقبال قرار بگیرد. دانشگاه های مختلفی اعم از دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی و علوم کاربردی در اتریش وجود دارد که تقریبا شرایط پذیرش در آنها یکسان می باشد. نظام آموزش عالی اتریش تحت برنامه بولونیا می باشد که نظام یکپارچه آموزش در اروپا را سبب می سازد.

در حال حاضر پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش برای افرادی که در دانشگاه های سراسری ورود پیدا کرده اند امکان پذیر می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله، شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش در مقاطع مختلف را بررسی کرده اند.

بررسی اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های اتریش

اتریش بیش از 60 دانشگاه خصوصی و دولتی دارد و میزبان بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. تحصیل در دانشگاه های اتریش برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان می باشد. همچنین برای افراد دیگر کشورها با هزینه بسیار پایین امکان پذیر است. به طور کلی برای پذیرش از دانشگاه های اتریش بایستی شرایط مورد نیاز دانشگاه را داشته باشید و با انجام مکاتبه و ارسال مدارک نامه پذیرش را دریافت کنید.

در صورت دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه های اتریش می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنید. در نهایت موفق به مهاجرت به اتریش شوید و در آنجا مشغول به ادامه تحصیل شوید. پذیرش تحصیلی از دانشگاه های دولتی فقط از طریق دانشگاه های سراسری ایران قابل انجام است. بدین ترتیب پذیرش دانشجویان دانشگاه های آزاد مگر برای دانشگاه های خصوصی که آن هم امری بعید است امکان پذیر می باشد.

پذیرش تحصیلی کارشناسی در دانشگاه های اتریش

برای پذیرش تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه های اتریش متقاضیان بایستی در یکی از دانشگاه های دولتی کشور راه یافته باشند و با ارائه نامه اشتغال به تحصیل به دانشگاه اتریشی برای پذیرش در مقطع کارشناسی اقدام کنند. یکی از موارد دیگر که برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریشی بسیار مهم می باشد زبان آلمانی است. لذا متقاضیان بایستی مدرک زبان آلمانی را ارائه کنند.

البته در صورت نداشتن مدرک زبان نیز با ثبت نام در دوره های زبان و کسب نمره لازم دانشگاه های اتریش این فرصت را به متقاضیان می دهد تا مشکل زبان را حل کنند. یکی دیگر از شرایط لازم برای دریافت پذیرش کسب نمرات و معدل بالا در طول سال های تحصیلی و همچنین ارائه مدرک دیپلم می باشد. برای پذیرش مقطع کارشناسی در دانشگاه های اتریش میزان سن آنچنان مهم نیست اما می تواند تاثیرگذار باشد.

اخذ پذیرش تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های اتریش

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های اتریش از جمله دانشگاه های قدیمی اتریش در کنار برنامه های به روز و مدرن به همراه زندگی در یک کشور زیبا از نظر طبیعت و معماری شهری تجربه بسیار جالبی را برای دانشجویان خارجی فراهم می کند. به طور کلی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در 3 نوع دانشگاه اتریش امکان پذیر می باشد که عبارتند از:

  • دانشگاه های دولتی اتریش:

در حال حاضر 22 دانشگاه دولتی در اتریش وجود دارد که دانشجویان در آن تحقیقات علمی را در زمینه های مختلفی انجام می دهند. از اینرو طیف کاملی از برنامه های کارشناسی ارشد در این دانشگاه ها ارائه می شود. برای مثال دانشگاه کرم دانوب اتریش به طور کامل در دوره های تحصیلات تکمیلی برنامه های مدون خود را ارائه می کند.

  • دانشگاه های خصوصی اتریش:

هم اکنون یعنی در سال 2022 تعداد دانشگاه های خصوصی در اتریش به 16 عدد می رسد. این دانشگاه ها در تعیین برنامه ها، دوره ها، میزان هزینه ها و شرایط پذیرش خود مختار هستند و از هم متفاوت عمل می کنند. اما همه دانشگاه ها و برنامه ها باید توسط یک شورا که به نمایندگی از دولت اتریش فعالیت می کند، تایید شوند. تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های خصوصی علاوه بر زبان آلمانی نیز برای دانشجویان بین المللی برگزار می شود.

  • دانشگاه های علمی کاربردی:

در حال حاضر در اتریش 21 دانشگاه علمی کاربردی یا Fachhochschule وجود دارد که برنامه های آنها به صورت حرفه ای محور بوده است. همچنین شامل مدارک کارشناسی ارشد و سایر مدارک تحصیلات تکمیلی با روندی حرفه ای می باشد.

اخذ پذیرش تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های اتریش

تحصیل دکترا در دانشگاه های اتریش

تحصیل دکترا نیز مانند کارشناسی ارشد در دانشگاه های اتریش به دو زبان انگلیسی و آلمانی امکان پذیر می باشد. تحصیل دکترا در دانشگاه های دولتی اتریش به دلیل حمایت دولت از این دانشگاه ها به صورت رایگان برای شهروندان اتحادیه اروپا و با هزینه پایین سالی 1452€ (یورو) برای شهروندان دیگر کشورها امکان پذیر می باشد. تحصیل در مقطع دکترا در اتریش در طیف گسترده ای از زمینه ها انجام می گیرد و انتخاب متنوعی از برنامه های دکترا در دانشگاه های دولتی اتریش ارائه می شود که تعداد کمی از آنها تمرکز بر روی موضوعات هنری یا پزشکی دارند.

تحصیل دکترا در دانشگاه های خصوصی اتریش به دلیل عدم حمایت دولت شامل هزینه شهریه بالایی می باشند که هر دانشگاه با توجه به رشته متفاوت است. مدارک تحصیلی دکترایی که در این دانشگاه ها اعطاء می شوند توسط آژانس رسمی تضمین کیفیت و اعتباربخشی اتریش (AQ) معتبر شناخته می شوند. جهت اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در اتریش پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

اخذ پذیرش تحصیلی دکترا در اتریش

برای پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های اتریش همانند کارشناسی ارشد بایستی مدرک مقطع قبلی را داشته باشید و در دانشگاه های کشور خود قبول شده باشید. یکی از موارد مهم برای پذیرش تحصیلی دکترا در دانشگاه های اتریش ارائه انگیزه نامه مناسب می باشد. چرا که در این نامه هدف شما از انتخاب نوع رشته و برنامه شما مشخص خواهد شد. همچنین ارائه توصیه نامه استاد برای پذیرش ضروری است.

در بسیاری از رشته ها نیز برای پذیرش مقطع دکترا نیاز به یک استاد راهنما یا سوپروایزر خواهید داشت تا با تایید یک استاد آکادمیک بتوانید برای تحصیل در دکترا پذیرش شوید. مدت زمان تحصیل در دکترا نیز 3 الی 4 سال به طول می انجامد. علاوه بر موارد گفته شده ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی همراه با یک رزومه عالی و مقالات منتشر شده در سایت های معتبر برای پذیرش مورد نیاز می باشد.

کار در حین تحصیل دکترا در دانشگاه های اتریش

بودجه تحصیل دکتری در اتریش ممکن است در قالب یک قرارداد کار یا کمک هزینه تحصیلی به دانشجو ارائه شود. به طوری که دانشجو می تواند به عنوان کارمند در دانشگاه خود همراه با حقوق و مزایای دیگر هم مشغول به تحصیل شود هم مشغول به کار. در ازای این قراردادکاری از شما انتظار می رود با توجه به شرایط قرارداد خود در تدریس، کارهای آزمایشگاهی و برخی از مسئولیت های اداری به دانشگاه کمک کنید. این وظایف ممکن است حجم کار تحصیل دکتری شما را کمی افزایش دهد. اما این کارها همچنین باعث افزودن تجربه عالی و مفید واقع شدن برای CV یا رزومه شما باشد. همچنین با استفاد از حقوق آن می توانید بخش اعظمی از شهریه خود را بپردازید.

پس از پذیرش از دانشگاه های اتریش متقاضیان بایستی با ارائه مدارک لازم از جمله نامه پذیرش برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش در سفارت خانه اتریش اقدام کنند. همچنین امکان یافتن کار پس از تحصیل در اتریش و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اتریش این امکان را موجب می سازد تا فرد بتواند اقامت دائم اتریش را کسب نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و اقدام به مهاجرت می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره وکیلان باتجربه در این زمینه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :