مهاجرت تحصیلی چین

شرایط تحصیل رایگان در چین

شرایط تحصیل رایگان در چین

چین کشوری است آسیایی که در شرق این قاره واقع شده و اخیرا شرایط تحصیل رایگان در چین برای برخی دانشجویان خارجی فراهم شده است. اما امکان تحصیل رایگان در چین تحت شرایط خاصی اعمال می شود. کشور چین مقصد تحصیلی خوبی برای اشخاصی است که قصد تحصیل در یک کشور پیشرفته را دارند. زیرا در دهه های اخیر کشور چین به یکی از کشورهای پیشرفته تبدیل شده است. به عبارتی این کشور توانسته منابع و امکانات کافی را جهت پرورش نخبگان ایجاد کند تا بتواند از سراسر دنیا نیز نخبگانی را به کشور خود جذب نماید. بدین ترتیب کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی به شما جهت تحصیل در این کشور خواهند بود.

شرایط تحصیل در چین

تحصیل در کشور چین به دلیل الزام یادگیری زبان چینی بسیار دشوار است. اما با تحصیل در این کشور متقاضی، تحصیل در یک کشور پیشرفته را تجربه خواهد کرد. از طرفی هزینه های تحصیل برای دانشجویان خارجی بسیار بالاست و برخی توان پرداخت آن را ندارند. در این میان نیز می توان به تحصیل رایگان در چین فکر کرد. تحصیل در چین برای دانشجویان بین المللی مستلزم پرداخت شهریه می باشد از این رو چیزی به عنوان تحصیل رایگان در چین وجود نخواهد داشت. البته می توان با کار دانشجویی هزینه های تحصیل را تامین کرد. اما پیدا کردن شغل در چین بسیار دشوار است و دستمزد کارهای نیمه وقت نیز بسیار پایین هستند.

دانشجویان معمولا بایستی هر سال درخواست خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی در چین ارسال کنند. در این کشور می توان 2 نوع بورسیه دریافت کرد که شامل بورسیه کامل و CSC می باشد. بورسیه تحصیلی در کشور چین با توجه به مقطع دانشجو به او تعلق می گیرند. مدارک کاردانی و کارشناسی چین بسیار معتبر و ارزشمند هستند. از طرفی نیز می توان با حضور در چین جهت همکاری در آینده برنامه ریزی کرد. به این صورت که اهداف اقتصادی را نیز همراه با اهداف تحصیلی پیش برد.

شرایط تحصیل رایگان در چین با بورسیه تحصیلی

بورسیه های تحصیلی در چین بیشتر هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را تامین می کنند. بورسیه تحصیلی تنها روشی برای تحصیل رایگان در چین است. دانشجویان با استفاده این فرصت می توانند شرایط تحصیل رایگان را برای خود به دست آورند. متقاضیان از ماه ژانویه تا آپریل فرصت دارند تا نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی در چین، اعلام آمادگی کنند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی چین شامل مواردی همچون محدودیت سنی نیز می شود. به عنوان مثال: متقاضی کارشناسی ارشد نباید بیش از 32 و متقاضی مقطع دکترا نباید بیش از 40 سال سن داشته باشد. همچنین همانند سایر کشورها بورسیه معمولا به افرادی تعلق می گیرد که سوابق علمی و تحصیلی برتری داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی چین عبارت اند از:

 • کپی مدارک تحصیلی
 • رزومه و سوابق علمی
 • 2 عدد توصیه نامه از اساتید
 • فرم درخواست بورسیه تحصیلی
 • سطح علمی و نمرات بالا

چنانچه به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در چین می باشید پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مشخص شده می باشد.

شرایط تحصیل رایگان در چین با بورسیه

انواع بورسیه برای تحصیل رایگان در چین

کشور چین نیز مانند سایر کشورها ارائه کننده بورسیه های تحصیلی، انواع مختلفی از بورسیه ها را ارائه می کند. به عبارتی این کشور به منظور تسهیل تحصیل در چین برای دانشجویان خارجی اقدام به ارائه بورسیه های متنوع می کند تا دانشجویان متناسب با نیاز خود از این خدمات بهره مند شوند. شرایط مهاجرت به چین و اطلاع از مباحث این موضوع می تواند در خصوص انتخاب این کشور بسیار تاثیر گذار باشد. از این رو پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

برخی بورسیه ها تحصیلی کشور چین عبارت اند از:

 • Great wall
 • بورسیه دو جانبه چین
 • بورسیه دولت چین

در بخش های بعدی به بررسی بورسیه های ذکر شده می پردازیم.

بورسیه great wall، دولت چین و دو جانبه در چین

دانشجویان برای برخورداری از بورسیه تحصیلی great wall می توانند به کمیسیون ملی یونسکو کشور خود مراجعه کنند. این بورسیه توسط سازمان یونسکو اعطاء می شود. همچنین به دانشجویانی تعلق می گیرد که مشغول تحقیق و تحصیل در کشور چین هستند. این نوع بورسیه یکایک هزینه ها، حتی هزینه خوابگاه دانشجویی را در بر گرفته و حضور دانشجو یا محقق را کاملا رایگان می کند. از این رو شایان ذکر است این بورسیه فرصت بسیار مناسبی برای دانشجویان و پژوهشگرانی است که قصد گسترش تحقیق و پژوهش خود را دارند. البته باید توجه داشته باشید که فرصت ها خوب داوطلبان بیشتری داشته و همواره سخت تر بدست می آیند.

بورسیه دو جانبه چین می تواند در بر گیرنده تمام یا بخشی از هزینه ها باشد. این بورسیه علاوه بر دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دکترا به محققان و پژوهشگران نیز تعلق می گیرد. این نوع بورسیه کشور چین حاصل از همکاری موسسات و سازمان ها علمی بین المللی است. متقاضیان می توانند جهت دریافت این نوع بورسیه به مراکز اعزام دانشجوی کشور خود مراجعه کنند. بورسیه دولت چین که سومین بورسیه معرفی شده می باشد به دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به صورت حمایت مالی، تعلق می گیرد که مشغول تحصیل و پژوهش در کشور چین باشند. بررسی هزینه زندگی در چین به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

نکات مهم درباره شرایط تحصیل رایگان در چین

تحصیل رایگان در چین تنها با وجود بورسیه می سر می شود. متقاضیان بورسیه باید در شرایط رقابتی شدیدی پیروز شوند تا بتوانند یکی از بورسیه های تحصیلی را دریافت نموده و اهداف خود را دنبال کنند. توصیه می شود متقاضیان گرامی جهت رفع ابهامات در خصوص انواع بورسیه ها تحقیقات لازم را در خصوص انواع بورسیه ها در نظام آموزشی چین انجام دهند. در این راستا متقاضیان باید همواره به نکاتی توجه داشته باشند.

برخی از نکات مهم عبارت اند از:

 • رقابت جهت اخذ بورسیه جهت تحصیل در چین نیز بسیار شدید است. لذا متقاضیان باید از هر نظر آماده باشند.
 • اخذ بورسیه تحصیلی چین بسته به نوع آن قواعد مختلفی خواهد داشت.
 • توصیه می شود متقاضیان به فکر فرا گیری زبان چینی باشند. لذا نسبت افراد با توانایی صحبت به زبان انگلیسی در چین، پایین است.
 • شایان ذکر است مهاجرت تحصیلی با کمک موسسات حقوقی مجرب، در تسهیل روند و انجام بهینه امور تاثیر بسزایی دارد.
 • به منظور افزایش شانس دریافت بورسیه تحصیلی کشور چین و یا کشورهای دیگر، میبایستی نمرات تحصیلی و سوابق تحصیلی متقاضیان در سطح بالایی قرار گیرد.
 • هر 3 بورسیه ذکر شده مختص دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و محققان واجد شرایط می باشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب، همواره در پی کسب رضایت متقاضیان در امور مهاجرت می باشد و آماده است تا شرایط مهاجرت تحصیلی به چین برای متقاضیان را فراهم آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :