مهاجرت به کشور کانادا

گران ترین شهرهای کانادا

گران ترین شهرهای کانادا

برای مهاجرت به کشور کانادا و اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در این کشور بایستی در خصوص گران ترین شهرهای کانادا اطلاعات کاملی را به دست آورید. این کشور همسایگی ایالات متحده نیز واقع شده که این روزها بسیاری از افراد ایرانی مهاجرت به کانادا را مقصد و پلی برای مهاجرت به آمریکا می دانند. زیرا که آمریکا با وجود رییس جمهور ترامپ به ایرانی ها ویزا نمی دهد. برای اطلاع از گران ترین شهرهای کانادا با مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پرجمعیت ترین شهرهای کانادا تورنتو، مونترآل و ونکوور هستند. از این رو پایتخت سیاسی کشور کانادا شهر اتاوا است که مجلس فدرال و خانه فرماندار کل نیز در این شهر قرار دارد. کشور کانادا به 10 استان و 3 ناحیه تقسیم شده است. مهم ترین استان سیاسی و اقتصادی این کشور استان انتاریو می باشد که معروف ترین شهرهای آن تورنتو و اتاوا هستند. به غیر از استان کبک که کاملا فرانسوی زبان هستند در استان های انتاریو و نیوبرانزویک هر 2 زبان فرانسه و انگلیسی صحبت می شود.

گران ترین شهرهای کانادا در ایالت بریتیش کلمبیا

ایالت بریتیش کلمبیا همواره یکی از پر مخاطب ترین ایالت های این کشور به منظور مهاجرت تحصیلی با داشتن دانشگاه های برتر و همچنین هوای گرم تر نسبت به دیگر ایالت ها می باشد. از این رو چون وضعیت اقتصادی در شهرهای این ایالت بسیار خوب است، افراد به راحتی در این ایالت به کار مشغول می شوند.

  • ونکوور vancouver

در سال 2017 ونکوور گرانترین شهر کانادا و در کل آمریکای شمالی شناخته شد. هزینه اجاره خانه در ونکورر متوسط حدود 74868CAD (دلار کانادا) می باشد. اما به دلیل کیفیت زندگی می توان گفت ارزش این هزینه ها را خواهد داشت. این شهر اکنون در سومین مرکز بزرگ صنعت فیلم در آمریکای شمالی قرار دارد. ونکوور دارای کمترین اثرات کربن نسبت به هر شهر بزرگ دیگر در آمریکای شمالی است. در حال تلاش برای کسب عنوان سبز ترین شهر جهان در سال 2022 می باشد.

  • ویکتوریا victoria

ویکتوریا پایتخت بریتیش کلمبیا است. بسیاری از بناهای تاریخی زیبا در این شهر بنا شده است. همچنین یکی از قدیمی ترین شهرهای شمال غربی اقیانوس آرام با آب و هوای معتدل می باشد. به دلیل داشتن کیفیت بالای زندگی یکی از شهرهای برتر جهان است. ویکتوریا سومین شهر گران قیمت برای خرید خانه در کانادا با میانگین قیمت 421939CAD (دلار کانادا) است. اما مردم این شهر برای پایین آوردن هزینه ها بسیار صرفه جویی می کنند.

گران ترین شهرهای کانادا در ایالت انتاریو

عمدتا انتخاب های اول افراد برای مهاجرت به کانادا 2 ایالت بریتیش کلمبیا و انتاریو با شهرهایی مانند ونکور و تونتو می باشند. زیرا این 2 ایالت از نظر سیستم نظام آموزشی و همچنین اقتصاد و فرصت های شغلی در وضعیت بسیار عالی به سر می برند. فقط تفاوت هایی مانند هزینه زندگی و آب و هوا دارند که با توضیحات زیر با آن پی خواهید برد.

  • تورنتو toronto

شهر تورنتو دومین شهر گران قیمت برای زندگی در کانادا می باشد (به طور متوسط 482648CAD (دلار کانادا) است. تورنتو یکی از شهرهای دوست داشتنی کانادا می باشد. از این رو بسیاری از ساکنان این شهر در مرکز شهر زندگی می کنند. تفاوت شهر تورنتو با ونکوور از نظر آب و هوایی بسیار فاحش می باشد. به طوری که ونکوور دارای آب و هوایی گرم اما هزینه های بالاتر ولی تورنتو دارای آب و هوایی سرد و هزینه هایی ارزان تر می باشد.

  • همیلتون hamilton

پنجمین شهر گران قیمت کانادا، همیلتون-برلینگتون (متوسط ​​هزینه خانه 349943CAD (دلار کانادا) است. اگر ترافیک کم باشد افراد در کم تر از یک ساعت با غرب تورنتو فاصله خواهند داشت. این شهر دارای زمین های گلف فراوان در کل کشور کانادا و گالری های هنری زیاد و همچنین مناطق سر سبز می باشد. هزینه های اجاره خانه در مرکز شهر همیلتون 101413CAD (دلار کانادا) می باشد.

گران ترین شهرهای کانادا در ایالت انتاریو

گران ترین شهرهای کانادا در ایالت آلبرتا

عمدتا افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور کانادا را دارند انتخاب خود را ایالت آلبرتا قرار می دهند زیرا بیشتر دفاتر مرکزی کمپانی های بین المللی در این ایالت واقع شده و در درجه دوم شاهد افرادی هستیم که برای تحصیل و کار به این کشور می آیند. جالب است بدانید که اایالت آلبرتا نسبت به بریتیش کلمبیا و انتاریو از تعداد جمعیت مهاجران ایرانی کمتری برخوردار می باشد.

  • کلگری calgary

کلگری در آلبرتا به عنوان سرمایه انرژی کشور کانادا، شناخته می ش و دارای یک اقتصاد پررونق است؛ همچنین مقام دوم بیشترین دفاتر مرکزی شرکت های بین المللی را دارد. پایین بودن نرخ بیکاری و متوسط ​​حقوق بالا، کالگری را به مکانی عالی برای زندگی تبدیل کرده است.

  • ادمونتون edmonton

ادمونتون دومین شهر بزرگ آلبرتا است که به عنوان قطب فرهنگی فعالیت می کند. مرکز شلوغ اقتصادی برای رشد تکنولوژی و آموزشی نیز می باشد. اما جشنواره های منظم و همچنین تنوع هنر، موسیقی و طراحی، این شهر را برجسته می کنند. فضای سبز وسیع این مرکز پررونق شهری ویژه و جذاب است.

مراحل اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان در مقاله لینک شده به صورت کامل شرح داده است.

شهر ساسکاتون در ایالت ساسکاچوان کانادا

ساسکاتون که به عنوان یکی از آفتابی ترین شهرها در کانادا شناخته می شود، زیبایی این شهر را در کنار رودخانه ها، پارک ها، تنوع فرهنگی بی نظیر و پر جنب و جوش این شهر به بهترین وجه نشان می دهد. ساسکاتون دارای مکان های بی شماری از ذخایر شهری و دارای یک جامعه هنری پر رونق می باشد.

علی رغم داشتن همه اینها و موارد دیگر، آمار بالای جرم و همچنین هزینه بالای زندگی، باعث شده که ساسکاتون گزینه ای ضعیف برای مهاجرت خانواده ها باشد. میانگین هزینه اجاره خانه در کانادا که برای مهاجران بسیار مهم می باشد، در ساسکاتون حدود 938CAD (دلار کانادا) و حقوق ماهیانه حدود 3022CAD (دلار کانادا) می باشد. بدین ترتیب شرایط کار در کانادا یه صورت کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

گران ترین شهر های کانادا در ایالت کبک

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای انگلیسی زبان در جهان می باشد. اما چرا به 2 زبانه بودن معروف می باشد؟ در پاسخ باید گفت که به دلیل وجود ایالتی به نام کبک و شهری به نام مونترال عمدتا افرادی که هدف تحصیل و یا کار در این شهر هست باید دانش زبان فرانسه خود را قوی نمایند. زیرا بعضی رشته ها نیز در این شهر به زبان فرانسوی تدریس می شود. مونترال دومین شهر پرجمعیت است که هنوز هم به جامعه 2 زبانه و به عنوان مهمترین مرکز تجارت در کبک شناخته می شود. مونترال هنوز میزبان بسیاری از رویدادهای بین المللی است.

تنوع باورنکردنی معماری، این شهر را بسیار دیدنی می کند اما متاسفانه دیدن این جاذبه ها با هزینه های بسیاری همراه می باشد. شهرهایی که در بالا ذکر شد از جمله پر مخاطب ترین انتخاب های افراد به منظور مهاجرت به کشور کانادا هستند که هر فردی بسته به شرایط اولیه و در نظر گرفتن تمکن مالی می تواند این کشورها را انتخاب نماید. اما از همه مهم تر نحوه ورود ایرانی ها مانند ویزای تحصیلی و یا کاری و سرمایه گذاری به این شهر ها می باشد، برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :