مهاجرت به کشور چین

ویزای چین

ویزای چین

جمهوری خلق چین با تاریخی حدود 4000 سال جزء 4 کشور متمدن دنیا می باشد، بدین ترتیب اخذ ویزای چین به ذهن بسیاری از متقاضیان خطور کرده است. کشور همچنین وسیع ترین کشور آسیایی، با جمعیت حدود 1.4 میلیارد نفر پر جمعیت ترین کشور جهان است. جاذبه های تاریخی، فرهنگی و توریستی این کشور موجب شده است سالانه میلیون ها نفر از این کشور دیدن کنند.

همچنین رشد اقتصادی فوق العاده کشور چین در سال های گذشته و نیروی کار زیاد این کشور موجب شده بسیاری از افراد قصد مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت خارجی در این کشور کنند. همچنین کیفیت بالای دانشگاه های چینی و تدریس دروس به زبان انگلیسی باعث جذب دانشجویان بین المللی به این کشور شده است. در هر صورت و با هر هدف برای سفر به این کشور متمدن نیاز به اخذ ویزای چین را خواهید داشت. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را دعوت می کند در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با کشور چین

کشور چین واقع در شرق آسیا با وسعت حدود 9.6 میلیون کیلومتر مربع چهارمین کشور وسیع جهان می باشد. این کشور همسایگان زیادی از جمله با کشورهای روسیه، هند، پاکستان، افغانستان، ویتنام، کره شمالی و قرقیزستان همسایه است. زبان رسمی این کشور چینی (ماندارین) است. یکی از 5 زبان فعال در سازمان ملل است. این کشور دارای نژادهای متفاوتی می باشد. اما نژاد هان 90% نژاد این کشور را تشکیل می دهد.

چین کشوری دارای چندین مذهب است. مذاهب بودیسم، تائوئیسم و اسلام در کنار مذاهب دیگر بیشترین گستردگی را دارد. 65% چین را کوه ها و تپه ها تشکیل داده است. 5 رشته کوه اصلی در این کشور وجود دارد. همچنین این کشور میزبان 7 کوه با بازتفاع بیش از 8000 متر از سطح دریا دارد. این کشور به دلیل گستردگی دارای آب و هوای متنوعی در مناطق مختلف است. واحد پول این کشور یوان با نشان RMB می باشد.

انواع ویزای چین

به صورت کلی ویزاهای چین به 4 دسته ویزاهای سیاسی، ویزاهای عادی، ویزاهای خدماتی و ویزاهای افتخاری تقسیم می شوند. همه آنها در غالب 16 ویزا به متقاضیان ارائه می گردد.

انواع ویزای چین به شرح جدول زیر می باشد:

نام ویزاتوضیحات
Lبرای افرادی که به قصد گردش و دید و بازدید به چین می آیند صادر می گردد.
X1برای افرادی که قصد مهاجرت به چین از طریق تحصیل را دارند صادر می شود.
X2برای افرادی که به قصد تحصیل به چین می آیند. اعتبار این ویزا کم تر از 180 روز می باشد.
Mبرای افرادی که به قصد تجارت و فعالیت های تجاری به چین می روند.
Zاین ویزا برای افرادی که جهت استخدام و کار در چین اقدام می کنند صادر می شود.
Cبرای خدمه و اعضاء خانواده آنها مربوط به وسایل حمل و نقل بین المللی مانند هواپیما، کشتی و سایر
Gاین ویزا ویزای ترانزیت از کشور ثالث می باشد.
S1این ویزا اعتبار آن بیش از 180 روز است. برای اعضاء خانواده شامل همسر، پدر و مادر و فرزند زیر 18 سال افرادی که برای کار یا درس به چین آمده اند صادر می شود.
S2 اعتبار این ویزا کم تر از 180 روز است. برای اعضای خانواده شامل همسر، پدر و مادر و فرزند زیر 18 سال افرادی که برای کار یا درس به چین آمده اند صادر می شود.
Q1این ویزا برای اعضاء خانواده فردی که شهروندی چین را اخذ کرده یا اقامت دائم چین را دارد صادر می گردد. اعتبار این ویزا بیش از 180 روز است.
Q2این ویزا برای اعضای خانواده فردی که شهروندی چین را اخذ کرده یا اقامت دائم چین را دارد صادر می گردد.
Fاین ویزا برای افرادی که برای سخنرانی، همایش های علمی، مبادله و تورهای علمی و از این دست، دعوت می شوند صادر می گردد.
Rاین ویزا برای افراد نخبه و با استعداد صادر می گردد.
Dاین ویزا برای اقامت دائم فرد صادر می گردد.
J1این ویزا برای خبرنگاران با اعتبار بیش از 180 روز می باشد. متقاضیان بایستی به دفتر مطبوعات سفارت مراجعه کنند.
J2این ویزا برای خبرنگاران با اعتبار کمتر از 180 روز می باشد. متقاضیان بایستی به دفتر مطبوعات سفارت مراجعه کنند.

انواع ویزای چینویزای توریستی چین

اکثر افرادی که می خواهند به هدف گردش، تفریح و بازدید از چین به این کشور بروند بایستی ویزای توریستی که به نام L شناخته می شود را دریافت کنند. این ویزا به متقاضیان این امکان را می دهد آزادانه در اکثر نقاط چین به عنوان گردشگر سفر کنند. با فرض اینکه آنها مطابق سیاست های چین صلاحیت لازم را برای ورود به چین دارند. گذرنامه ها، فرم درخواست و اسنادی که برنامه سفر را اثبات می کند و یا دعوت نامه از چین از مدارک ضروری برای دریافت این نوع ویزا هستند. در اکثر مواقع، یک توریست می تواند ویزای یک بار ورود با مدت اقامت 30 روز را دریافت کند. شهروندان کشورهای انگلیس، ایالات متحده، کانادا و آرژانتین قادر به گرفتن ویزای توریستی 10 ساله در چین با ورودهای متعدد هستند.

اگر به صورت گروهی با یک تور سازمان یافته به کشور چین سفر می کنید، ممکن است ویزای شخصی در گذرنامه خود نداشته باشید. در عوض، به لیدر گروه تور ویزای تور گروهی داده می شود. در چنین شرایطی اطلاعات لازم هویتی و سایر را از قبل به آژانس مسافرتی عرضه کنید و دیگر نگرانی نخواهید داشت. اگر به طور مستقل و بدون گروه به این کشور سفر می کنید تمامی موارد را باید شخصا پیگیری کنید. همچنین مدارک لازم را به سفارت خانه چین در کشور خود ببرید. این نوع ویزا معمولا پس از ارسال مدارک حدود 4 روز کاری و در حالت فوری 2 روز طول می کشد تا صادر گردد. چنانچه اگر قصد نمدید ویزای خود را دارید بایستی 7 روز قبل از اتمام اعتبار ویزای خود به سفارت رفته و برای تمدید ویزای توریستی اقدام کنید.

مدارک ویزای توریستی چین

توجه داشته باشید که برای گرفتن ویزای چین برای ایرانیان نیازی به انجام مصاحبه نخواهد بود. همچنین ارائه مدارک لازم کافی می باشد. لذا شخص دیگر می تواند برای دریافت ویزای توریستی شما با همراه داشتن مدارک لازم اقدام کند. اعتبار ویزای توریستی به صورت گروهی معمولا یک ماهه می باشد و 14 روز اجازه ماندن در چین را خواهید داشت. هزینه این نوع ویزا با توجه به عادی یا فوری بودن و همچنین فردی یا گروهی بودن ویزا متفاوت است. اما در کل هزینه ویزای توریستی چین بین 90$ الی 150$ (دلار) خواهد بود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی چین به صورت زیر است:

 • پاسپورت با دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه شناسنامه و کپی صفحات آن
 • ارائه 2 قطعه عکس رنگی 6X4 با زمینه سفید
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای توریستی
 • ارائه دعوتنامه
 • ارائه بلیت رفت و برگشت و رزرو هتل
 • در برخی موارد نیاز به گواهی اشتغال می باشد.
 • در برخی موارد مانند ویزای گروهی نیاز به صورتحساب بانکی می باشد.
 • ارائه پاسپورت قبلی در صورت داشتن سفر قبلی به چین

ویزای توریستی چین برای ایرانیان

روند اخذ ویزای توریستی چین بسیار ساده می باشد. چرا که با داشتن مدارک هویتی و پاسپورت و پرداخت هزینه به راحتی ویزای توریستی را دریافت خواهید کرد. همانطور که اشاره شد برای اخذ این ویزا نیاز به مصاحبه نیست. مدارک را می تواند شخص دیگری به سفارت چین ارائه کند. البته توجه کنید که ممکن است برای امضاء و یا موارد دیگر حضور شخص متقاضی در سفارت لازم باشد. در ضمن توجه کنید پست مدارک به سفارت غیر قابل قبول می باشد. بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی چین یک ماه قبل از سفر خود می باشد. همچنین به روزهای تعطیل در چین توجه کنید. چرا که در آن روزها کنسولگری ها تعطیل می باشند. توجه داشته باشید برای حمل بیش از 5000$ (دلار) نیاز به اطلاع رسانی آن دارید. همچنین واردات میوه و سبزیجات به چین ممنوع است.

مراحل اخذ ویزا توریستی چین به صورت زیر می باشد:

 • جمع آوری تمام اسناد و مدارک لازم و چک کردن آنها برای کامل بودن آنها
 • ارسال مدارک خواسته شده به سفارت چین
 • پرداخت هزینه های خواسته شده
 • دریافت ویزا و انجام سفر

علاوه بر ویزای توریستی چین، ویزای کار چین و ویزای تحصیلی چین از ویزاهای پر تقاضا برای ورود به این کشور می باشد. برای دریافت ویزاهای بلند مدت بیش از 6 ماه بایستی گواهی پزشکی به سفارت ارائه گردد. برای اخذ ویزاهای بلند مدت یا مهاجرت به چین متقاضی بایستی علاوه بر ارائه مدارک لازم، در مصاحبه حضوری سفارت چین شرکت کند. در صورت تایید مامورین سفارت ویزای مربوطه را اخذ نماید.

چنانچه برای مهاجرت و سفر به کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکایی به مشاوره نیاز دارید با مراجعه یا تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید از مشاوره کارشناسان و وکیلان باتجربه این موسسه بهره مند شوید.

2 thoughts on “ویزای چین

 1. حمیدرضا گفت:

  سلام قیمت ویزای چین چه قدره؟ میشه بگین کدوم روش برای مهاجرت به چین بهتره؟

  1. آذرپور گفت:

   سلام و عرض ادب، در خضوض برسی شرایط عمومی و انتخاب بهترین روش جهت مهاجرت به چین با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید. هزینه ویزای کشور چین با توجه به نوع انتخابی مهاجرت متفاوت است.
   02191003232

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :