شرایط هلند

هزینه زندگی در هلند

هزینه زندگی در هلند

جهت بر آورد هزینه مهاجرت بررسی هزینه زندگی در هلند شامل هزینه مسکن، هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل و دیگر از هزینه های ضروری است. هلند یکی از کشورهای گران قاره اروپا محسوب می شود. چرا که این کشور یکی از بالاترین استانداردهای زندگی را دارد. همچنین از کشورهای مورد توجه برای زندگی در قاره سبز است. جهت مقایسه هزینه زندگی در هلند و هزینه زندگی در ایران بایستی بگوییم در سال 2022 هزینه زندگی در هلند حدود 95% گران تر از هزینه زندگی در ایران است.

لذا هموطنان عزیز برای مهاجرت به هلند بایستی به خوبی بودجه خود را برای مهاجرت و اقامت در هلند از قبل پیش بینی کنند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت بررسی بیشتر هزینه زندگی در هلند این مطلب را برای مهاجرین عزیز آماده نموده اند.

زندگی در هلند

زندگی در هلند در نتیجه شبکه ارتباطی آبی خود که بلژیک، فرانسه و آلمان را به هم پیوند می دهد، به عنوان دروازه اروپا شناخته می شود. هلند با جمعیت تقریبی 16.6 میلیون نفر، مکانی بسیار پرجمعیت برای زندگی و یکی از شلوغ ترین مکان های اروپا است. هلند کاملا مسطح است و 27% درصد کل کشور در زمین های صاف و هموار ساخته شده است. این امر باعث شده که دامنه های گسترده ای در سراسر کشور پخش شود که امروزه مشهور است.

هلند از نظر فرهنگی نیز ثروتمند بوده و بسیاری از مشهورترین هنرمندان جهان از جمله رامبراند، ورمایر، ونگوگ و موندریان را در خود جای داده است. هلند یک مکان نسبتا محبوب برای مهاجرین می باشد که اکثر آنها قادرند به راحتی با شیوه زندگی هلندی سازگار شوند. بزرگترین چالشی که مهاجرین هنگام زندگی در هلند با آن روبرو هستند، بروکراسی است.

بررسی هزینه زندگی در هلند

هزینه زندگی در سال 2022 نیز به خصوص برای هموطنان ما گران می باشد. واحد پول این کشور یورو است. هزینه اقامت و خورد و خوراک بخش قابل توجهی از میزان هزینه زندگی در هلند را به خود اختصاص می دهد. بر اساس آخرین تخمین های زده شده هزینه زندگی در سال 2022 ماهیانه برای یک نفر حدود 2270€ (یورو) می باشد. این در حالی است که هزینه زندگی در کشور هلند برای یک خانواده 4 نفره به میزان 4198€ (یورو) است.

همچنین طبق آمار هزینه زندگی در این کشور حدود 72% از هزینه زندگی در کشورهای دیگر در غرب اروپا گران تر است. میزان هزینه زندگی در این کشور اروپایی در بهترین شهرها برای زندگی مانند آمستردام (Amsterdam)، آیندهوون (Eindhoven)، اوترخت (Utrecht) و روتردام (Rotterdam) گران تر می باشد. همچنین هزینه زندگی در این کشور از 87% کشورهای جهان گران تر می باشد. جهت اطلاع از شرایط شرایط مهاجرت به هلند و کسب اطلاعات بیشتر مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

برای درک مشارکت هزینه ها در هلند جدول زیر را مشاهده کنید:

آیتم نسبت هزینه های زندگی
اجاره خانه 31.10%
مواد غذایی 26.20%
حمل و نقل 13.30%
رستوران 15.20%
پوشاک و تفریح 7.20%
دیگر هزینه ها 7.00%

هزینه زندگی و اقامت در هلند

همانطور که دیدید بیشترین میزان هزینه های زندگی در هلند مربوط به هزینه اقامت است. در حال حاضر متوسط ​​اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در آمستردام 1100€ (یورو) در خارج از مرکز شهر و 1100€ (یورو) در مرکز شهر است. دومین مکان گران برای اقامت در روتردام با اجاره 840€ الی 1076€ (یورو) است. پس از آن شهر اوترخت در بازه 680€ الی 1025€ (یورو) می باشد. دن هاگ کمترین میانگین اجاره را برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر با اجاره زیر 1000€ (یورو) دارد.

در حال حاضر هزینه اجاره ماهیانه آپارتمان یک تخته در مرکز شهری در کشور هلند 700€ الی 1700€ (یورو) می باشد. علاوه بر این هزینه اجاره ماهانه یک آپارتمان 3 تخته در مرکز شهری در کشور هلند در بازه 1154€ الی 3000€ (یورو) قرار دارد.

در این جدول هزینه میانگین اجاره و خرید آپارتمان در کشور هلند را ملاحظه می کنید:

آیتم هزینه میانگین به یورو
کرایه ماهیانه آپارتمان یک تخته در مرکز شهر 1083€
اجاره ماهیانه آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر 1730€
اجاره ماهیانه آپارتمان یک تخته در خارج شهر 880€
کرایه ماهیانه آپارتمان 3 تخته در خارج شهر 1320€
خرید خانه هر متر مربع در مرکز شهر 4169€
خرید خانه هر متر مربع در خارج شهر 3150€

هزینه زندگی و اقامت در هلند

هزینه حمل و نقل در هلند

صرف نظر از محل زندگی شما در هلند، تمام شهرهای بزرگ از سیستم حمل و نقل عمومی NS استفاده می کنند. هزینه حمل و نقل در هلند به فاصله و زمان شما بستگی دارد. اما میانگین آن بین 3€ الی €4 (یورو) است. هزینه های حمل و نقل ماهانه بین 70€ الی 100€ (یورو) می باشد. اگر می خواهید یک دوچرخه بخرید، هزینه پیش فرض برای دوچرخه دست دوم می تواند به حداقل 50€ الی 100€ (یورو) برسد. قیمت ها برای دوچرخه های جدید چند یورو افزایش می یابد.

زیرساخت های موجود در شهرهای هلند امکان زندگی بدون اتومبیل را فراهم می کند. اما داشتن یک اتومبیل می تواند زندگی را آسان تر کند. به طور متوسط​​، بنزین 1.65€ (یورو) برای هر لیتر می باشد. بسته به وضعیت ویزا یا جایی که از آنجا مهاجرت می کنید، ممکن است نیاز به درخواست گواهینامه رانندگی هلند را داشته باشید. جهت اطلاع از شرایط هزینه تحصیل در هلند نیز می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

در جدول زیر میزان هزینه حمل و نقل در هلند را مشاهده می کنید:

آیتم هزینه میانگین به یورو
حمل و نقل ماهانه 85€
یک لیتر بنزین 1.65€
تعرفه تاکسی 3.60€
تعرفه یک کیلومتر تاکسی 2.3€
یک بلیت تک سفره 3.20€
خرید ماشین تویوتا کورولا سدان 25680€

هزینه زندگی در آمستردام هلند

شهر آمستردام پایتخت هلند و پرجمعیت ترین شهر این کشور است. این شهر با کانال هایی توسط آب احاطه شده است. این شهر پرجمعیت بوده و دائما در حال رشد و گسترش است. آمستردام برای بسیاری از گردشگران شهری مشهور و محبوب می باشد. این شهر به دلیل کانال های بی شماری که دارد به ونیز شمال معروف است. این شهر همچنین به دلیل میراث هنری، خانه های باریک، دوچرخه و موزه های هنری معروف شناخته می شود.

آمستردام شهری است که برای زندگی بسیار گران بوده و هزینه زندگی در ان بسیار بالا می باشد. اما به اندازه سایر شهرهای اروپایی مانند لندن زیاد نیست. بازار املاک و مستغلات بسیار گران است. اما بازار اجاره در آمستردام مقرون به صرفه تر می باشد. اما هنوز هم گران قیمت به شمار می رود. جهت زندگی یک نفر در شهر آمستردام ماهیانه نیاز به حدود 2500€ (یورو) می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله بهترین شهرهای هلند برای زندگی را مطالعه بفرمائید.

در لیست زیر میزان هزینه برخی از اقلام در شهر آمستردام را مشاهده می کنید:

  • هزینه یک لیتر شیر در شهر آمستردام حدود 1.03€ (یورو)
  • هزینه یک شانه تخم مرغ حدود 3.16€ (یورو)
  • هزینه یک کیلوگرم برنج حدود 2.05€ (یورو)
  • هزینه یک کیلوگرم سیب زمینی حدود 1.62€ (یورو)
  • هزینه یک کیلوگرم گوجه حدود 2.52€ (یورو)
  • هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ حدود 8.36€ (یورو)

مراقبت های بهداشتی بخشی از هزینه زندگی در هلند

بیمه درمانی در هلند الزامی است. ابتدایی ترین طرح حدود 100€ (یورو) در ماه هزینه خواهد شد. دولت هلند برای پوشش خدمات مانند مراجعه به پزشک عمومی، برخی از انواع داروها، آزمایش خون و مراقبت از بارداری، به برنامه های اساسی نیاز دارد. البته شما می توانید با هزینه اضافی خدمات دیگر را به بسته خدمات درمانی خود اضافه کنید. این موارد شامل چشم پزشکی، انواع بیشتر مارک های دارویی و فیزیوتراپی و سایر می باشد.

شرکت های مختلف بیمه درمانی در هلند وجود دارد. از این رو امکان تغییر بیمه های سلامت در پایان هر سال وجود دارد. اگر می خواهید بیمه خدمات درمانی را تغییر دهید، باید قبل از اول ژانویه، بیمه فعلی خود را لغو کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیگر هزینه های زندگی در هلند مانند هزینه تحصیل در هلند و مقایسه هزینه ها می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و یا تماس برقرار کنید و سوالات خود را مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :