شرایط دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک بسیار بالا است و افرادی که قصد مهاجرت را دارند بایستی به این نکته بسیار توجه کنند و هزینه های زندگی را بررسی کنند. هزینه زندگی در دانمارک از متوسط هزینه زندگی در اروپا بالاتر است و افرادی که از نظر مالی تامین هستند و تمکن مالی برای رفع هزینه های زندگی را دارند می توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

مسلما مهاجرت به دانمارک و زندگی در شادترین کشور جهان به دلیل کیفیت بالای زندگی، خدمات درمانی، آموزشی و غیره هزینه بالایی دارد. برای مقایسه هزینه زندگی در دانمارک و هزینه زندگی در ایران در سال 2023 همین بس که میزان هزینه ها در دانمارک حدود 120% گران تر از هزینه های زندگی در ایران است. برای بررسی بیشتر هزینه ها مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را منتشر کرده اند.

شرایط زندگی در دانمارک

دانمارک یکی از گرانترین کشورهایی است که می توانید در آن زندگی کنید، حتی در مقایسه با اکثر کشورهای اروپا، دانمارک هزینه زندگی بالاتری دارد. از هزینه خوراک تا مواد مصرفی و قیمت حمل و نقل و بنزین، قیمت همه چیز گران می باشد. نکته خوب این است که میزان حقوق و دستمزدها در دانمارک نیز در مقایسه با سایر کشورهای جهان بیشتر است که هزینه های گران قیمت زندگی در این کشور را متعادل تر می کند.

در اکثر کشورهای جهان هزینه زندگی در شهرهای بزرگ در مقایسه با شهرهای کم جمعیت در همان کشور بیشتر است و دانمارک نیز از این قاعده مستثنی نیست. کپنهاگ که پایتخت دانمارک است یکی از گران ترین شهرهای دانمارک برای زندگی شناخته می شود. البته سایر شهرهای و مناطق دانمارک نسبتا ارزان تر از هزینه زندگی در پایتخت هستند اما با این حال باز نسبت به شهرهای مختلف دنیا گران هستند.

بررسی هزینه زندگی در دانمارک

همانطور که اشاره کردیم هزینه زندگی در دانمارک در سال 2022 همچنان گران است. به خصوص افرادی که در دانمارک حقوقی دریافت نمی کنند مانند دانشجویان، هزینه زندگی بسیار بالا خواهد بود. بر اساس آمارهای اعلام شده میزان هزینه زندگی در کشور دانمارک در سال 2022 ماهیانه برای یک فرد مجرد حدود 18000DKK (کرون دانمارک) می باشد. این در حالی است که هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره به میزان 34000DKK (کرون دانمارک) تخمین زده می شود.

همچنین دانمارک نسبت به 94% کشورهای جهان گران تر است. میزان گرانی این کشور بر هیچکس پوشیده نیست. میزان هزینه زندگی در دانمارک در شهرهای بزرگ و مهم مانند کپنهاگ (Copenhagen)، آرهوس (Arhus)، آلبورگ (Aalborg) و اودنسه (Odense) گران تر می باشد. همچنین دانمارک جزء 5 کشور گران قیمت در غرب اروپا است. جهت مهاجرت به دانمارک مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

جهت اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور جدول زیر را مشاهده بفرمائید:

آیتم هزینه به کرون دانمارک
یک لیتر شیر پرچرب 8.9DKK
یک قرص نان 18.59DKK
یک کیلوگرم برنج 14.32DKK
یک کیلوگرم سیب 18.90DKK
یک کیلوگرم سیب زمینی 23.18DKK
یک کیلوگرم گوجه 10.39DKK
یک کیلوگرم پیاز 10.39DKK
یک بطری 1.5 لیتری آب 10.27DKK
یک کیلوگرم گوشت مرغ 65.34DKK
یک کیلوگرم موز 17.91DKK

 هزینه زندگی در دانمارک و هزینه اقامت

چنانچه به عنوان یک خارجی در دانمارک زندگی کنید متوجه خواهید شد که هزینه اقامت بخش بزرگی از هزینه زندگی در دانمارک است. از این رو حدود 30% از حقوق شما صرف هزینه اقامت می شود. هنگام انتخاب خانه در مورد منطقه و هزینه های آن اطمینان حاصل کنید تا میزان هزینه ها فراتر از بودجه شما نباشد. این هزینه به خصوص اگر به دنبال زندگی در پایتخت دانمارک یعنی کپنهاگ باشید گران تر است.

این شهر نسبتا کوچک است. اما در عین حال بسیار پرجمعیت و به همین دلیل هزینه اقامت بسیار گران قیمت و بسیار رقابتی می باشد. در اکثر اوقات، شما هزینه های خدمات را به علاوه هزینه اجاره آپارتمان پرداخت خواهید کرد. اجاره 3 ماهه همان چیزی است که به عنوان مبلغ اولیه برای اجاره مورد نیاز در هنگام جستجوی آپارتمان باید داشته باشید. جهت اطلاع از مزایا و معایب زندگی در دانمارک مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

آیتم هزینه میانگین به کرون دانمارک
کرایه ماهیانه آپارتمان یک تخته در مرکز شهر 7006DKK
اجاره ماهیانه آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر 12814DKK
اجاره ماهیانه آپارتمان یک تخته در خارج شهر 5195DKK

 هزینه زندگی در دانمارک و هزینه اقامت

هزینه زندگی در دانمارک و حمل و نقل

اگر از گزینه هایی مانند قطار و اتوبوس برای سفر در دانمارک استفاده کنید، هزینه حمل و نقل ممکن است برای شما بسیار مقرون به صرفه باشد. اما اگر مرتبا از گزینه های شخصی و یا تاکسی ها استفاده کنید برای پرداخت کرایه حمل و نقل خود باید پول زیادی را صرف کنید. بنزین در دانمارک گران است و به دنبال آن خرید خودرو نیز با هزینه زیادی همراه است. البته در غیر این صورت می توانید از دوچرخه سواری و پیاده روی نیز استفاده کنید که در میان مردم دانمارک بسیار محبوب هستند. در مقاله بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

در جدول زیر میزان هزینه حمل و نقل در کشور دانمارک را مشاهده می کنید:

آیتم هزینه میانگین به کرون دانمارک
حمل و نقل ماهیانه 40.620DKK
یک لیتر بنزین 10.86DKK
تعرفه تاکسی 50DKK
یک بلیت تک سفره حمل و نقل عمومی 24.20DKK

هزینه زندگی در کپنهاگ دانمارک

شهر کپنهاگ که پایتخت دانمارک است یکی از گران ترین شهر ها برای زندگی به شمار می رود. این شهر نه تنها در دانمارک بلکه در جهان نیز گران است. در رده بندی شهرهای گران در سال 2023 نیز جزء 20 شهر گران دنیا محسوب می شود. این شهر به دلیل تراکم بالای جمعیت و اهمیت سیاسی، اقتصادی دانمارک بسیار گران می باشد. به طوریکه کپنهاگ در حال حاضر از 85% شهرهای غرب اروپا نیز گران تر است.

بر اساس داده های گرفته شده میزان هزینه ماهیانه برای یک نفر در شهر کپنهاگ حدود 20600DKK (کرون دانمارک) می باشد. این در حالی است که میزان هزینه زندگی در شهر کپنهاگ برای یک خانواده 4 نفره به میزان 37300DKK (کرون دانمارک) تخمین زده شده است. هزینه اقامت در این شهر حدود 33% از هزینه ها را شامل می شود و گران ترین در دانمارک است.

در اینجا میزان هزینه برخی از اقلام در شهر کپنهاگ آورده شده است:

  • هزینه 3 وعده غذایی در یک رستوران میان رده در کپنهاگ برای 2 نفر: 700DKK (کرون دانمارک)
  • هزینه یک لیتر شیر در شهر کپنهاگ: 9.53DKK (کرون دانمارک)
  • هزینه یک شانه تخم مرغ: 26.58DKK (کرون دانمارک)
  • هزینه یک کیلوگرم برنج: 14.96DKK (کرون دانمارک)
  • هزینه یک کیلوگرم سیب زمینی: 13.71DKK (کرون دانمارک)
  • هزینه یک کیلوگرم گوجه: 26.25DKK (کرون دانمارک)
  • هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ: 66.45DKK (کرون دانمارک)

هزینه زندگی در دانمارک برای دانشجویان

برای درک بهتر هزینه های زندگی دانشجویان در دانمارک، اهمیت این موضوع واجب است که، دانمارک کشور گرانی برای دانشجویان نیست. از سوی دیگر هزینه های زندگی در دانمارک به سبک زندگی و عادات دانشجویان بستگی دارد. علاوه بر این استاندارد زندگی در این کشور بین بالاترین ها در جهان است. از سوی دیگر این کشور سیاست بدون شهریه را برای دانشجویان اتحادیه اروپا ارائه می دهد، که باعث کاهش هزینه دانشجویان در دانمارک می شود.

همچنین در دانمارک، تقریبا 60% از دانشجویان از دوچرخه برای رسیدن به دانشگاه خود استفاده می کنند. علاوه بر این دانشگاه های دانمارک جهت کنترل هزینه های زندگی دانشجویان خوابگاه هایی را برای آنها در نظر گرفته است. که حدود 75% از دانشجویان این کشور از شرایط زندگی در دانشگاه های این کشور راضی هستند.

برای آشنایی بیشتر با انواع هزینه های زندگی دانشجویان در دانمارک به نمودار زیر توجه فرمایید:

انواع هزینه های زندگی دانشجویان در دانمارک

هزینه مراقبت های بهداشتی در دانمارک

کیفیت سیستم مراقبت های بهداشتی دانمارک بسیار بالاست. بیمارستان های دانمارک از امکانات عالی برخوردار هستند و اکثر پزشکان و دندانپزشکان به زبان انگلیسی صحبت می کنند. با کارت بهداشت دانمارک، مراقبت های اولیه رایگان است. خدمات درمانی دانمارک یکی از بهترین ها در جهان است. هزینه این خدمات از طریق مالیات بر درآمد تامین می شود. بنابراین درمان پزشکی عمومی در دانمارک برای هر کسی که دارای شماره CPR هستند در دسترس است. درمان فوریت های پزشکی در دسترس بازدید کنندگان از سایر کشورها نیز می باشد.

همانطور که ملاحظه نمودید میزان هزینه زندگی در دانمارک بسیار بالا است. لذا چنانچه به دنبال زندگی در کشوری ارزان تر هستید می توانید با تماس با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از کشورهای مقرون به صرفه تر برای زندگی اطلاع حاصل کنید. برای تماس می توانید به 2 صورت تلفنی و مراجعه حضوری اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :