شرایط انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان بسیار بالاست اما حقوق های بالا، یک سبک زندگی راحت را به خصوص برای مهاجران ارائه می دهد. هزینه زندگی در انگلستان به عوامل مختلفی مانند، هزینه حمل و نقل، هزینه تحصیل، هزینه مسکن، مراقبت های بهداشتی و البته مواد غذایی بستگی دارد، که در مقاله پیش رو به آن ها خواهیم پرداخت. لازم به یادآوری می باشد که مقاله زیر، توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پردازش شده و به علاقه مندان مهاجرت به انگلستان و بریتانیا ارائه می گردد.

بررسی هزینه زندگی در انگلستان برای خانوار

هزینه زندگی در انگلستان برای خانواده ها طی 2 سال گذشته به شدت افزایش یافته است. طبق گزارش گاردین، افزایش بیشتر در 3 ماهه آخر سال 2023 رخ خواهد داد. هزینه زندگی در انگلستان به طور قابل توجهی به انتخاب، شرایط و سلیقه فرد بستگی دارد. با این حال، به طور متوسط، یک خانواده در بریتانیا به حدود £586 (پوند) در هفته نیاز دارد. این مبلغ شامل مسکن، قبوض، غذا و حمل و نقل است.

یک خانواده 4 نفره برای زندگی راحت در انگلستان و در کل بریتانیا تقریباً به £4235 (پوند) نیاز دارد. یک زوج ممکن است سالانه 27340£ (پوند)، ماهانه £2278 یا £480 (پوند) در هفته در انگلستان خرج کنند و یک خانواده 3 نفره برای پوشش هزینه های متوسط ​​به حدود £3500 (پوند) در ماه نیاز دارند. هزینه زندگی در بریتانیا نیز در سراسر کشور متفاوت است. برای مثال در لندن، هزینه زندگی در مقایسه با شهرهای دیگر مانند ولز، ایرلند شمالی و اسکاتلند بسیار بالا است.

هزینه مسکن و زندگی در انگلستان

مسکن ممکن است بیشترین بخش از اقلام بودجه یک خانواده را به عنوان هزینه زندگی در انگلستان به خود اختصاص دهد. میانگین هزینه اجاره در انگلستان در سال 2023 به طور متوسط ​​£1007 (پوند) در ماه بود در حالی که خرید آن حدود £238519 (پوند) نیاز داشت. شهری که برای زندگی در انگلستان یا بریتانیا انتخاب می کنید بر هزینه مسکن شما تأثیر زیادی دارد. به عنوان مثال، اجاره یک اتاق خوابه در لندن حدود £1272 (پوند) در ماه است در حالی که یک اتاق در ادینبورگ £1250 (پوند) است. جهت مهاجرت تحصیلی ابتدا اطلاعاتی را درباره شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان مطالعه بفرمائید.

در جدول زیر به بررسی هزینه مسکن در شهر لندن خواهیم پرداخت:

نوع خانههزینه اجاره ماهیانه به پوندهزینه خرید به پوند
آپارتمان یک خوابه (دور از مرکز شهر)1272£365000£
آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر)1662£450089£
آپارتمان 3 خوابه (دور از مرکز شهر)2081£550000£
آپارتمان 3 خوابه (مرکز شهر)3188£825080£

نمودار زیر میزان اقسام مختلف هزینه زندگی در انگلستان را نشان می دهد:

میزان اقسام مختلف هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی و مراقبت های بهداشتی در انگلستان

گزارش اخیر صندوق مشترک المنافع نشان می‌دهد که مراقبت ‌های بهداشتی بریتانیا در رتبه 4 بهترین در سطح جهان است. یکی از مزایای زندگی در انگلستان این است که این مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا برای همه ساکنان رایگان است و مهاجران نیز می توانند به لطف خدمات بهداشت ملی (NHS) از آن بهره مند شوند. مواردی وجود دارد که تحت پوشش سیستم مراقبت های بهداشتی رایگان انگلستان قرار نمی گیرند و ممکن است مجبور باشید به عنوان خانواده هزینه آن را بپردازید. بنابراین عاقلانه است که بیمه درمانی را از یک شرکت برجسته دریافت کنید.

جدول زیر میانگین هزینه های مختلفی را که می توانید برای خدمات مراقبت های بهداشتی در بریتانیا انتظار داشته باشید، نشان می دهد:

خدماتمیانگین هزینه به پوند
هزینه نسخه9.35£
هزینه های دندانپزشکی23.80£ الی £282.80
PPC ،12 ماهه108.1£
PPC ، 3 ماهه (گواهی پیش پرداخت نسخه)30.25£

هزینه زندگی و مراقبت های بهداشتی در انگلستان

هزینه های مربوط به حمل و نقل در انگلستان

سفر با ماشین در شهرهای بریتانیا اغلب به دلیل ترافیک نسبتا کند است و حمل و نقل عمومی را به یک انتخاب هوشمند تبدیل می کند. شبکه حمل و نقل عمومی در بریتانیا باورنکردنی است، اما خرید بلیط می تواند گران باشد.

جدول زیر روش های استاندارد حمل و نقل در انگلستان و هزینه بلیط آنها را نشان می دهد:

نحوه حمل و نقلکرایه بلیط به پوند
قطار12£ تا £13
اتوبوس1£ تا £2
تاکسی6£ تا £90
دوچرخه سواری2£ برای 30 دقیقه

اگر برای کم شدن تاثیر هزینه حمل و نقل روی هزینه زندگی در انگلستان، تصمیم به خرید یک ماشین دارید، یک ماشین ساده مانند یک تویوت جدید، یک کرولا یا یک فولکس واگن گلف، حدود £23013 (پوند) برای شما هزینه خواهد داشت. با این حال، اگر در شهرهای بزرگی مانند لندن زندگی می کنید، جایی که هزینه های پارکینگ و هزینه سوخت بسیار بالاست، ممکن است سرمایه گذاری بسیار پرهزینه ای باشد.

تعدادی از عوامل موثر بر هزینه زندگی در انگلستان را روی تصویر زیر مشاهده می کنید:

عوامل موثر بر هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی و مواد غذایی در انگلستان

به منظور بررسی تاثیر هزینه مواد غذایی بر هزینه زندگی در انگلستان، متوسط هزینه سالانه غذا برای یک خانواده معمولی بریتانیا تقریبا £60 (پوند) در هفته در سال 2023 است. این بسته به محل خرید خانواده و سبک زندگی آن ها متفاوت است. انگلستان دارای مجموعه ای از سوپرمارکت های مقرون به صرفه مانند Aldi و Lidl است که محصولات با کیفیت مختلف و قیمت های مناسبی دارند. همچنین سوپرمارکت های میان رده مانند Tesco، Sainsbury Asda و Morrisons وجود دارند، که قیمت های عالی دارند.

در آخر، اگر قصد مهاجرت به انگلستان، کشورهای اروپایی و یا سایر قاره ها را دارید، می توانید از طریق مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و استفاده ار کمک ها و راهنمایی های مشاورین با تجربه و کارشناسان متخصص این مجموعه، برای اهداف مهاجرتی خود اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :