شرایط اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا

آگاهی از هزینه زندگی در اسپانیا پیش از مهاجرت الزامی بوده زیرا بسیاری از متتقاضیان پیش از مهاجرت بایستی از هزینه های مربوطه اطلاع یابند. متوسط هزینه زندگی در اسپانیا حدود 900€ (یورو) در هر ماه است و شامل اجاره، آب و برق، غذا و نوشیدنی برای یک نفر است. البته این هزینه ها به طور گسترده ای به محل و سبک زندگی افراد بستگی دارد، به عنوان مثال، زندگی در پایتخت یا سایر مناطق محبوب، دارای اجاره های بالا و از لحاظ صرف غذا در بیرون از منزل، گران تر از مناطق دارای سبک زندگی معمولی، است. اسپانیا یک مقصد بسیار محبوب برای مهاجران، به ویژه مهاجران از انگلیس است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص هزینه های زندگی در اسپانیا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهند داد.

هزینه زندگی در اسپانیا در مقابل انگلستان

اسپانیا همیشه به دلیل داشتن هزینه های زندگی بسیار کمتر از انگلیس، محبوب بوده است. طبق داده های Numbeo متوسط هزینه زندگی در اسپانیا 18.2% ارزان تر از کل انگلیس است. به طور مثال، اجاره بها به طور متوسط در اسپانیا 33.19% کمتر از انگلیس است. به همین دلیل بسیاری از انگلیسی ها برای بهره مندی از کیفیت زندگی بهتر، از لحاظ اقتصادی، به اسپانیا نقل مکان می کنند. در واقع ارقام اخیر موسسه ملی استادیستیکا و اداره آمار ملی اسپانیا حاکی از آن است که تعداد کل شهروندان انگلیسی ثبت شده در اسپانیا در سال 2016 بالغ بر 296600 نفر بوده است.

ارقام اداره های آمار ثابت می کنند که اسپانیا چقدر به عنوان مقصد، برای مهاجران محبوب است. اگرچه ممکن است هزینه زندگی در این کشور بسیار پایین تر از انگلیس باشد، اما به طور متوسط مقدار ​​درآمد در اسپانیا نیز 56% کمتر از مقدار درآمد در انگلیس است. این موضوع بدان معناست که هنگام مهاجرت به اسپانیا افراد باید این مقایسه میزان درآمد را بررسی کنند. اگرچه اسپانیا پس از سقوط شاخص مالی اروپا دچار آشفتگی شد، اما اقتصاد آن در سال 2015 علائم مطلوبی را نشان داد که اکنون سطح زندگی، مطابق با حقوق، متعادل می شود. همچنین اکنون حداقل دستمزد و متوسط حقوق در اسپانیا در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی پایین است.

هزینه زندگی در اسپانیا با احتساب مالیات

مالیات در اسپانیا در مقایسه با بریتانیا بسیار بالا است و به عنوان مثال، افراد می توانند به طور متوسط 11500£ (پوند) در انگلیس، بدون پرداخت هیچ گونه مالیات درآمد داشته باشند. در حالی که افراد در اسپانیا باید از درآمد خود مقداری را برای پرداخت مالیات، اختصاص دهند و میزان این مالیات به میزان درآمد افراد بستگی دارد. به عنوان مثال، شهروندان اسپانیا باید 19% برای درآمد 12450€ (یورو) و پایین تر از آن، پرداخت شود و برای درآمد بالاتر از این مقدار، پرداخت 24% تا 45% از درآمد افراد، مالیات محاسبه شده است.

متوسط هزینه ماهانه خدمات شهری در اسپانیا 110€ (یورو) است که شامل هزینه برق، گرمایش، سرمایش، آب، جمع آوری زباله و اینترنت می شود. این هزینه ها ممکن است به تنهایی هزینه های هنگفتی به نظر نرسد، اما به صورت کلی آنها می توانند مبلغ زیادی را به هزینه های زندگی افراد اضافه کنند. هزینه های پرداختی خدمات شهری، بر اساس موقعیت شهرهای اسپانیا، بسیار متفاوت است. در واقع ممکن است در بعضی از مناطق، این هزینه ها پایین تر باشد.

هزینه زندگی در اسپانیا با احتساب مالیات

هزینه زندگی و ارتباطات در اسپانیا

برخی از خدمات شهری اسپانیا در مقایسه با کشورهای اتحادیه اروپا، قیمت مناسبی دارند، با این حال، هزینه برق و گاز طبیعی در اسپانیا در بالاترین میزان در اتحادیه اروپا است. در تابستان، متوسط هزینه پرداختی برای ​​قبض های برق بین 60€ الی 80€ (یورو) در ماه است و به انواع مختلف سیستم تهویه مطبوع، بستگی دارد. اما در زمستان با سیستم های گرمایشی می تواند به بیش از 100€ (یورو) برسد. با این حال، آب و هوای معتدل اغلب هزینه های برق را کنترل می کند، اگرچه میزان دما در زمستان در بعضی از مناطق اسپانیا، ممکن است به زیر صفر برسد.

بسیاری از اجاق ها و سیستم های گرمایش آبی در اسپانیا ​​حدود 35€ الی 40€ (یورو) در ماه گازوئیل مصرف می کنند. افرادی که در یک آپارتمان زندگی می کنند، باید حدود 20€ (یورو) برای هزینه های ماهیانه پرداخت کند. این هزینه ها از یک ساختمان به ساختمان دیگر بسیار متفاوت است. همچنین هزینه پهنای باند با سایر کشورهای اروپای غربی قابل مقایسه است. از اینرو معمولا هزینه ها در بسته های تلفن، تلویزیون و تلفن همراه در اسپانیا از 20€ الی 50€ (یورو) در ماه، برای قراردادهای 12 ماهه، شروع می شود. در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور ابتدا مقاله نظام آموزشی اسپانیا را مطالعه بفرمائید.

حمل و نقل عمومی و بیمه خدمات درمانی در اسپانیا

خدمات حمل و نقل عمومی گسترده ای در شهرهای اسپانیا وجود دارد که شامل اتوبوس، مترو و تاکسی با قیمت های مقرون به صرفه است. اسپانیا همچنین دارای یک شبکه قطار سریع کارآمد است. هزینه های تک سفره اتوبوس بسته به مسافتی که طی می شود بین 1€ الی 2€ (یورو) است. افراد بالای 60 سال حق استفاده از کارت طلایی را دارند که برای هر سال 6€ (یورو) هزینه دارد و تا 40% تخفیف در نرخ ها ارائه می دهد که به نوع وسیله حمل و نقل و زمان استفاده از آن ها بستگی دارد. هزینه کرایه تاکسی از شهری به شهر دیگر به طرز چشم گیری متفاوت است. مطابق پیش بینی ها این هزینه ها برای شهرهای بزرگتر گران تر می باشد.

افراد می توانند قبل از تاکسی گرفتن در اسپانیا، با استفاده از ماشین حساب آنلاین کرایه تاکسی یا از طریق خدماتی مانند Uber یا Cabi که خدمات محدودی در برخی از شهرها دارند، هزینه سفر خود را از قبل مشاهده کنند. همچنین افراد می توانند حق دسترسی رایگان به برخی خدمات بهداشتی و درمانی اسپانیا را زمانی داشته باشند که بیمه تأمین اجتماعی اسپانیا را داشته باشند و این امر بعد از دریافت اقامت طولانی مدت اسپانیا در دسترس است. افراد برای برخورداری از بعضی از خدمات درمانی باید هزینه هایی را پرداخت کنند که این هزینه ها در سیستم های مراقبت های بهداشتی از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات به روز در خصوص هزینه زندگی در اسپانیا، با کارشناسان ماهر و با دانش موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :