مهاجرت تحصیلی پرتغال

هزینه تحصیل در پرتغال

هزینه تحصیل در پرتغال

هزینه تحصیل در پرتغال شامل هزینه های متفاوتی برای دانشجویان می باشد که مهم ترین آنها مربوط به شهریه دانشگاه و اجاره خانه خواهد بود. در خصوص این کشور بایستی بدانید که یکی از کشورهای غرب اروپایی، کشور پرتغال می باشد. این کشور به دلیل غذاهای لذیذ، رفاه و آرامش بالا هزینه های معقول، معماری زیبای تاریخی، کیفیت زندگی بالا، امکانات بهداشتی و درمانی مطلوب و دیگر امکانات مناسب سالانه دانشجویان زیادی را از خارج از کشور به خود جذب می کند.

اگر شما هم تمایل به تحصیل در کشور پرتغال را دارید، احتمالا می خواهید بدانید که اگر بخواهید در این کشور تحصیل کنید، هزینه های تحصیل شما چقدر خواهد بود و در حین تحصیل چه هزینه هایی را متقبل خواهید شد. در صورتی که می خواهید جواب این گونه سوالات را در خصوص هزینه تحصیل در پرتغال بدانید، تا انتهای این مقاله که به قلم کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است را مطالعه بفرمائید.

بررسی هزینه تحصیل در پرتغال

از آنجایی که کشور پرتغال از کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود، بخش آموزش عالی آن همواره در حال پیشرفت است. دانشجویان می توانند در دانشگاه های آن برنامه های آموزشی انگلیسی را با هزینه بسیار معقول نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه بگذرانند. همانطور که احتمالا حدس می زنید، هزینه تحصیل در پرتغال در سطح ها و رشته های مختلف متفاوت است. به طور کلی هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی گران و در رشته های هنر و ادبیات ارزان است. همچنین شهریه در دانشگاه های دولتی این کشور نزدیک به نصف شهریه دانشگاه های خصوصی آن است.

در لیست زیر شما هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی پرتغال را مشاهده می کنید:

  • میانگین شهریه تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه دولتی بین 950€ الی 1250€ (یورو) در هر سال تحصیلی
  • متوسط ​​شهریه برنامه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه دولتی در مقطع کارشناسی ارشد شهریه ای حدود 950€ الی 1250€ (یورو) در سال
  • میانگین شهریه برنامه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه دولتی در مقطع دکترا شهریه ممکن است از 2500€ الی 3000€ (یورو) در سال باشد.
  • هزینه متوسط تحصیل ​​در دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های خصوصی از 2600€ الی 3200€ (یورو) در سال خواهد بود.
  • میانگین شهریه برنامه تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های خصوصی حدود 3100€ الی 3872€ (یورو) در سال خواهد بود.
  • میانگین شهریه برنامه تحصیلات تکمیلی در مقطع دکترا در دانشگاه های خصوصی حدود 3323€ الی 3872€ (یورو) در سال خواهد بود.

بررسی هزینه تحصیل در پرتغال

 بررسی اجاره خانه جزء هزینه تحصیل در پرتغال

هزینه های زندگی در پرتغال یکی از ارزان ترین هزینه ها در کشورهای اروپایی محسوب می شود. هزینه اجاره محل اقامت، غذا و حمل و نقل می تواند با بودجه 500€ الی 800€ (یورو) در ماه مدیریت شود. هزینه زندگی در شهرها و مکان های مختلف متفاوت است، اما به طور کلی می توان گفت هزینه زندگی زیاد گران نیست. لیسبون، پایتخت پرتغال گران ترین شهر است در حالی که شهرهای کوچک تر مانند پورتو و کویمبرا کم هزینه ترین هستند. هزینه پایین و متوسط ​زندگی در پرتغال، تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را برای تحصیل در پرتغال مجذوب می کند و اجازه کار به صورت نیمه وقت به دانشجویان کمک می کند تا برای تحمل هزینه های خود مقداری پول اضافی کسب کنند.

هزینه محل اسکان و اقامت در پرتغال با استاندارد بالا و در عین حال مقرون به صرفه است. البته که از مکانی به مکان دیگر متفاوت خواهد بود و به امکانات ارائه شده و اندازه محل اقامت نیز بستگی دارد. اما محل اقامت دانشگاه ارائه شده یا همان خوابگاه ارزان ترین گزینه برای دانشجویان است. زیرا قبض های آب و برق در اجاره ماهانه گنجانده شده است. هزینه های زندگی و تحصیل در کشور پرتغال با میانگین بین المللی مطابقت دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله هزینه زندگی در پرتغال را مطالعه بفرمائید.

در لیست زیر اجاره انواع محل های اسکان برای دانشجویان بین المللی در پرتغال ذکر شده است:

  • اقامتگاه های پیشنهادی دانشگاه حدود 165€ الی 300€ (یورو)
  • آپارتمان استودیویی با اتاق یک تخته حدود 530€ الی 600€ (یورو)
  • زندگی با یک خانواده محلی با اجاره ماهانه 500€ (یورو)

هزینه تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت در پرتغال

دانشگاه های پرتغال نیز دانشگاه های ارزانی دارند که موجب می شوند تا هزینه های تحصیل دانشجویان کاهش یابد. یکی از این دانشگاه ها دانشگاه پورتو است. هزینه های تحصیل از 300€ (یورو) شروع می شود. دانشگاه پورتو یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که برای اولین بار در سال 1911 تأسیس شد. این دانشگاه شامل 15 مدرسه تحصیلی با زیر گروه های دانشگاهی اضافی است که به طور جمعی در 3 پردیس اصلی پخش می شوند. این دانشگاه ارزان در پرتغال اکنون میزبان بیش از 50 موسسه تحقیقاتی در سطح جهانی است. علاوه بر این، برتری بین المللی دانشگاه هر ساله افزایش می یابد. تقریبا 15% دانشجویان خارجی هستند که از بیش از 100 کشور مختلف خارج از پرتغال آمده اند.

هزینه های تحصیل در پرتغال برای دانشجویان بین المللی در اکثر دانشگاه های دولتی، هزینه های تحصیل بین 550€ الی 1050€ (یورو) برای مدرک کارشناسی می باشد. بدین ترتیب حدودا تا 2500€ (یورو) نیز برای مقاطع کارشناسی ارشد می باشد. در حالی که هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی بالاتر است، اما در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان یا استرالیا هنوز هم کمتر است. شما می توانید انتظار داشته باشید که برای برخی از برنامه های تحصیلی بیش از 7000€ (یورو) در سال بپردازید. اما به خاطر داشته باشید که هزینه ها برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا بیشتر است. اگر قصد تحصیل در کشور پرتغال را دارید و هزینه ها شما را نگران کرده می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :