مهاجرت تحصیلی استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا برای متقاضیان بین المللی بالاست اما کیفیت آموزش و تدریس در دانشگاه های این کشور به همان نسبت بسیار بالاست. به همین دلیل کشور استرالیا جزء مقاصد تحصیلی جذاب در دنیا محسوب می شود. شهریه دانشگاه های استرالیا با توجه به نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متغیر است.

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی را دارید دقت داشته باشید که هزینه های تحصیل شما سالانه تا 40000AUD (دلار استرالیا) خواهد رسید. اگر شرایط پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا را دارید تا پایان این با تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با شرایط تحصیل و هزینه تحصیل در استرالیا کسب کنید.

چرا تحصیل در دانشگاه های استرالیا

کشور استرالیا جزء مقاصد تحصیلی محبوب در جهان شناخته می شود. به طوری که از مارس سال 2017 پذیرای بیش از 480 هزار دانشجو خارجی و بین المللی بوده است. تحصیل در دانشگاه های استرالیا در 3 مقطع تحصیلی دانشگاهی امکان پذیر می باشد. طول مدت تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی 4 سال، مقطع کارشناسی ارشد بین یک تا 2 سال و مقطع دکتری بین 3 تا 4 سال است.

با تحصیل در دانشگاه های استرالیا دانشجویان از مزایایی برخودار خواهند شد که در ادامه به این مزایا اشاره می کنیم:

 • اساتید دانشگاه های استرالیا جزء اساتید برتر و مشهور در سطح بین الملل هستند.
 • سیستم آموزشی استرالیا جزء برجسته ترین سیستم های آموزشی در دنیا است.
 • امکان اقامت پس از تحصیل برای دانشجویان خارجی وجود دارد.
 • امکان اخذ بورس تحصیلی برای دانشجویان واجد شرایط
 • کیفیت زندگی در کشور استرالیا در سطح بالایی قرار دارد.
 • زبان رسمی و زبان تدریس در کشور استرالیا زبان انگلیسی است.

بررسی هزینه تحصیل در استرالیا

همانطور که گفته شد شهریه دانشگاه های استرالیا بر اساس نوع موسسه و سطح مطالعاتی متغیر می باشد. طبق قوانین وضع شده دانشجویان باید پیش از شروع ترم هزینه تحصیل را پرداخت کنند. علاوه بر شهریه دانشگاه دانشجویان باید هزینه های جانبی تحصیل را نیز در نظر داشته باشند. از این رو با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل در این کشور بهتر است پیش از انجام اقدامات لازم جهت مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا تمامی هزینه های دانشجویی در این کشور را بررسی کنید تا در صورت عدم توانایی پرداخت هزینه ها از تحصیل در کشور استرالیا منصرف شوید.

جدول زیر بیانگر هزینه های تحصیل در کشور استرالیا است:

مقطع تحصیلی شهریه به دلار استرالیا
مدارس دولتی سالانه بین 10000AUD الی 18000AUD
مدارس غیر دولتی سالانه بین 25000AUD الی 60000AUD
تحصیل در مدارس شبانه روزی سالانه بین 11000AUD الی 22000AUD
مقطع کارشناسی سالانه بین 15000AUD الی 33000AUD
مقطع کارشناسی ارشد سالانه بین 20000AUD الی 37000AUD
مقطع دکتری سالانه بین 14000AUD الی 37000AUD

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

دانشجویان باید در طول دوران تحصیل علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های زندگی در استرالیا را نیز در نظر داشته باشند. بیشترین هزینه زندگی مربوط به هزینه محل اقامت است دانشجویانی که در طول دوران تحصیل در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشند هزینه های زندگی آنها به طرز چشمگیری کاهش می یابد. دانشجویانی که قصد دارند در آپارتمان های دانشجویی اقامت داشته باشند باید در هر هفته مبلغی بین 85$ الی 440$ (دلار) بابت اجاره مسکن پرداخت کنند.

علاوه بر این لازم است در طول هفته هزینه خورد و خوراک بین 80$ الی 280$ (دلار)، هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بین 15$ الی 55$ (دلار)، هزینه تلفن و اینترنت بین 20$ الی 55$ (دلار)، هزینه تفریحات بین 80$ الی 150$ (دلار) و هزینه برق و گاز بین 35$ الی 140$ (دلار) پرداخت شود.

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

بورسیه و هزینه تحصیل در استرالیا

در دانشگاه های استرالیا امکان اخذ بورس تحصیلی در تمامی مقاطع تحصیلی وجود دارد. دانشجویان می توانند با توجه به رشته تحصیلی اقدامات لازم را جهت اخذ بورس تحصیلی انجام دهند، اما بورسیه تحصیلی بیشتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شوند. بورسیه های تحصیلی ارائه شده در کشور استرالیا معمولا هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی، هزینه بهداشت و درمان و هزینه های مسافرت را پوشش می دهند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که موفق به اخذ فاند کامل می شوند.

انواع بورسیه تحصیلی در دانشگاه های معتبر استرالیا عبارتند از:

پارامتر شرح
بورسیه موسسات و سازمان ها و افراد خاص این بورس از طرف برخی از موسسات و افراد ثروتمند در اختیار دانشجویان قرار داده می شود.
بورسیه دانشگاه ها و دانشکده های استرالیا هر یک از دانشگاه ها و دانشکده ها سهمیه خاصی برای بورسیه تحصیلی دارند. این نوع بورس تحصیلی مرسوم ترین نوع بورس تحصیلی در کشور استرالیا است.
بورسیه دولت استرالیا دولت کشور استرالیا برای تعدادی از دانشجویان خارجی بورس تحصیلی در نظر گرفته که معمولا این بورس به دانشجویان ایرانی تعلق نمی گیرد.
بورسیه دولت ایران متقاضیان می توانند اطلاعات لازم را در سایت وزارت علوم ایران مشاهده کنند.

کار دانشجویی و هزینه تحصیل در استرالیا

دانشجویان بین المللی می توانند در طول دوران تحصیل در مشاغل پاره وقت مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی را تامین کنند. طبق مقررات وضع شده دانشجویان می توانند در طول هر 14 روز به مدت 40 ساعت کار کنند. یعنی دانشجویان می توانند با توجه به شرایط تحصیل برنامه ریزی کنند که در طول این 2 هفته در چه زمان هایی کار کنند. اگر قصد مهاجرت به استرالیا همراه اعضای خانواده را دارید، افراد واجد شرایط نیز می توانند به صورت پاره وقت کار کنند.

دانشجویان می توانند در محیط دانشگاه یا خارج از محیط دانشگاه مشغول به کار شوند. برخی از مشاغل دانشجویی در کشور استرالیا عبارتند از:

 • تدریس، کار در کتابخانه ها
 • کار در رستوران یا کافه ها
 • کار در فروشگاه های مواد غذایی یا پوشاک
 • کشاورزی یا میوه چینی
 • مشاغل اداری
 • خرده فروشی و بازاریابی
 • گردشگری و هتلداری

کار پس از تحصیل در استرالیا

دانشجویان پس از پایان دوره تحصیلی می توانند در کشور استرالیا اقامت داشته باشند و مشغول به کار شوند، به این منظور دانشجو باید از طریق راه های ممکن به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی باشد و پس از اخذ دعوت نامه شغلی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار استرالیا تغییر دهد. دقت داشته باشید که برای کار در کشور استرالیا باید به طور کامل به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. کارکنان با توجه به موقعیت شغلی خود ماهانه مبلغی بین 23000AUD الی 405000AUD (دلار استرالیا) دریافت می کنند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت حرفه ای در زمینه مهاجرت آمادگی ارائه مشاوره های تخصصی رایگان و انجام پرونده های مهاجرتی را دارند. هموطنان عزیز می توانند برای کسب مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری با ما در تماس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :