مهاجرت تحصیلی اتریش

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش

یکی از شایع ترین روش های مهاجرت کشور به اتریش، مهاجرت تحصیلی است چرا که هزینه تحصیل در اتریش و دانشگاه های دولتی بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر این کشور اتریش دارای دانشگاه های بسیار معتبر و با کیفیتی بوده که تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور جزء 400 دانشگاه برتر جهان هستند. علاوه بر دانشگاه های دولتی، اتریش دارای موسسات آموزشی و دانشگاه های خصوصی است که البته هزینه تحصیل در اتریش بسیار بالاتر می باشد.

همچنین دانشجویان بایستی توجه داشته باشند که علاوه بر هزینه تحصیل و شهریه بایستی هزینه های دیگر مانند هزینه اقامت، هزینه خورد و خوراک و به طور کلی هزینه زندگی در اتریش را در نظر بگیرند. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را تهیه کرده اند تا هزینه تحصیل در اتریش در مقاطع مختلف تحصیلی را بررسی کنند و دید بهتری به متقاضیان تحصیل در اتریش بدهند.

بررسی شرایط تحصیل در اتریش

اتریش کشوری است که در قلب اروپا در میان کشورهای آلمان، سوئیس، ایتالیا، مجارستان، جمهوری چک، اسلونی، اسلواکی و لیختن اشتاین قرار گرفته است. کشور اتریش یکی از مقاصد تحصیلی در دانشگاه های معتبر آلمانی زبان و همچنین انگلیسی زبان می باشد. زبان اکثریت مردم این کشور آلمانی و زبان اول تحصیل در این کشور نیز آلمانی می باشد. لذا دانشجویان برای تحصیل به زبان بومی کشور اتریش بایستی زبان آلمانی را فرا بگیرند. البته زبان دوم تحصیل در اتریش زبان انگلیسی است.

برخی از برنامه های تحصیلی کشور اتریش به زبان آلمانی به دانشجویان بین المللی ارائه می گردد. برترین دانشگاه های اتریش در شهرهای وین، گراتس، لینز، اینسبروک و سالزبورگ واقع شده اند. بدین ترتیب دانشجویان جهت بررسی هزینه های تحصیل بایستی هزینه اقامت و زندگی در این شهرها را بررسی کنند. یکی از موارد قابل توجه برای متقاضیان جهت اطلاع از هزینه تحصیل در اتریش عدم قبول مدرک دانشگاه آزاد از دانشگاه های اتریش است.

هزینه تحصیل در مدارس اتریش

تحصیل در مدارس دولتی اتریش رایگان است و هزینه ای ندارد. همچنین طول دوره تحصیل در مدارس کشور اتریش به مدت 9 سال می رسد. در نظر داشته باشید که این دوره تحصیلی کاملا اجباری بوده که شامل 4 سال تحصیل در مقطع ابتدایی و الباقی در مقطع متوسط است. همچنین زبان تحصیل در این مدارس دولتی همگی آلمانی می باشند. البته علاوه بر مدارس دولتی در اتریش مدارس خصوصی و بین المللی نیز فعالیت دارند که تحصیل در آنها شامل هزینه خواهد بود.

هزینه تحصیل در اتریش با توجه به نوع مدرسه و برنامه های تحصیلی متفاوت است که حدود 3000€ الی 60000€ (یورو) را در بر می گیرد. همچنین زبان تحصیل در این نوع مدارس متفاوت و زبان های آلمانی، انگلیسی و ایتالیایی را شامل می شود. مدارس مقطع متوسط در اتریش از انواع گوناگون از مدارس فنی و حرفه ای، هنرستان گرفته تا مدارس شبانه روزی را شامل می شود. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در اتریش، مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

هزینه تحصیل کارشناسی در اتریش

مقطع کارشناسی در اتریش اولین مقطع تحصیلات دانشگاهی مانند بسیاری دیگر از کشورها است. اغلب دروس و برنامه های ارائه شده در مقطع کارشناسی در اتریش به زبان آلمانی می باشد. دانشجویان برای تحصیل در اتریش به زبان آلمانی بایستی مدرک C1 را ارائه نمایند. علاوه بر این بسیاری از بهترین دانشگاه های اتریش کلاس های آموزش زبان آلمانی را برای دانشجویان برگزار می کنند که به مدت یک تا 2 سال به طول می انجامد و هزینه 4000€ الی 7000€ (یورو) را در بر دارد. هزینه تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی برای شهروندان اتحادیه اروپا و دیگر کشورها متفاوت است. هزینه شهریه دانشگاه های دولتی هر ترم برای شهروندان اتحادیه اروپا حدود 370€ (یورو) می باشد. این در حالی است که هزینه هر ترم برای دانشجویان دیگر کشورها حدود 730€ (یورو) می باشد. هزینه دانشگاه های خصوی نیز کاملا متغیر است و از 3000€ (یورو) به بالا می باشد.

هزینه تحصیل کارشناسی در اتریش

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

کارشناسی ارشد در اتریش پس از مقطع کارشناسی ارائه می گردد و این مقطع حدود 2 سال به طول می انجامد. تحصیل در اتریش مطابق با روند و پروسه آموزشی بولونیا و کاملا استاندارد با کل اروپاست. هزینه تحصیل هر ترم کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی اتریش نیز مانند هزینه کارشناسی در اتریش می باشد. البته برخی از دانشگاه ها به دلیل برنامه های تخصصی و به اصطلاح فوق برنامه هزینه های اضافی را دریافت می کنند. هزینه تحصیل در اتریش در کارشناسی ارشد در موسسات و دانشگاه های خصوصی این کشور نیز بسیار بالاتر است و از 5000€ الی 10000€ (یورو) می باشد. تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد و نیازمند مدرک آیلتس حداقل 6.5 می باشد. برای ورود به این مقطع در برخی از رشته های نیازمند شرکت در آزمون ورودی خواهید بود، همچنین داشتن نامه عدم منع تحصیل از دانشگاه مورد نظر ضروری است.

هزینه تحصیل دکتری در اتریش

آخرین مدرک تحصیلات عالی در کشور اتریش مانند سایر کشورهای اروپایی مقطع دکتری است. هزینه تحصیل در مقطع دکتری نیز در دانشگاه های دولتی اتریش برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا حدود 800€ (یورو) و برای دانشجویان دیگر کشورها حدود 1500€ (یورو) می باشد. همچنین هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی نیز هر ترم حدود 20€ (یورو) هزینه اضافی در بردارد. جهت تحصیل دکتری در اتریش دانشجویان باید با یک استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر ارتباط برقرار کنند و نظر این استاد را در ارتباط با موضوع تز و جلب کنند.

همچنین در برخی از رشته ها دانشجویان بایستی در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت نمایند. علاوه بر این تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های خصوصی این کشور نیز با توجه به رشته تحصیلی متفاوت است و هزینه ای در حدود 10000€ الی 30000€ (یورو) می باشد. در مقطع دکتری تحصیل در اتریش به زبان های انگلیسی و آلمانی ارائه می گردد. در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق کار پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور لینک شده می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در اتریش

اتریش یکی از کشورهای گران جهان است و کیفیت زندگی در شهرهای آن بسیار بالاست. بدین ترتیب دانشجویان در کنار تحصیل می توانند از امکانات و خدمات گسترده فرهنگی، ورزشی و خدماتی آن استفاده کنند. زندگی دانشجویی علاوه بر هزینه شهریه شامل هزینه های دیگر مانند هزینه اقامت، خورد و خوراک، پوشاک، هزینه های اوقات فراغت و بسیاری دیگر می شود. همچنین زندگی در شهرهای مختلف اتریش هزینه های متفاوتی دارد، شهرهای اینسبروک و وین از جمله شهرهای گران تحصیلی اتریش هستند و شهر گراتس و لینز کمی ارزان تر هستند.

به طور متوسط هزینه زندگی در شهر وین اتریش حدود 1200€ الی 1500€ (یورو) در ماه، در شهر اینسبروک حدود 1400€ الی 1700€ (یورو) در ماه و شهر گراتس حدود 1300€ (یورو) در ماه می باشد. علاوه بر این اقامت در اتریش حدود 400€ الی 600€ (یورو) در ماه هزینه دارد. همچنین می توان با استفاده از برخی بورسیه ها هزینه زندگی دانشجویی را کاهش داد. از اینرو هزینه زندگی در اتریش به طور کامل در مقاله مشخص شده شرح داده شده است.

هزینه اقامت دانشجویی جهت تحصیل در اتریش

استفاده از گزینه هایی مانند خوابگاه دانشجویی در اتریش هزینه اقامت اتریش را کاهش می دهد. به علاوه دانشگاه ها یا بنگاه های اتریشی ممکن است از شما حمایت کنند، اما در پایان این مورد بستگی به شما دارد. یافتن مسکن در شهرهای بزرگ اتریش مانند وین، سالزبورگ و لینز بسیار دشوار است. در شهرهای بزرگتر، به صورت کلی مردم در آپارتمان ها زندگی می کنند و خانه ها در خارج از حومه در دسترس هستند. روزنامه های محلی معمولا بخشی ویژه درباره با اجاره مسکن، آپارتمان مشترک و غیره دارند. اتحادیه های دانشجویی محلی نیز برای یافتن محل اقامت بسیار مفید هستند. بدین ترتیب شما بایستی تابلوهای اعلامیه دانشگاه و مناطق محلی را نیز بررسی کنید، چرا که آنها اغلب مکان هایی را برای اجاره با قیمت مناسب ارائه می دهند.

پس از بررسی هزینه ها و اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش دانشجویان بایستی برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمایند. همچنین دانشجویان توجه داشته باشند که می توانند در حین تحصیل به صورت موقت و هفته ای 10 الی 30 ساعت مشغول به کار شوند و هزینه تحصیل در اتریش را بهتر مدیریت کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به سوالات شما در باب مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :