مهاجرت به کشور یونان

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان روش های مختلفی دارد که متقاضیان بایستی ابتدا با انواع روش ها آشنا شوند تا بتوانند بهترین راه برای مهاجرت را برگزینند. بدین ترتیب حدود 7.1% از جمعیت خارجی در یونان به نسبت جمعیت کل کشور می باشد. به علاوه، از بین 9% تا 11% نیروی کار این کشور 4.4 میلیون نفر آنها خارجی می باشند. مهاجران این کشور به قدری زیاد هستند، که در این جامعه با رشد منفی، جمعیت طبیعی می باشد. می توان گفت که تنها منبع افزایش جمعیت این کشور مهاجرت می باشند.

بدین ترتیب بیشترین مهاجران در سال 2012 را آلبانیایی تشکیل می دهند که حدود 60% جمعیت مهاجران را تشکیل می دهند. از اواسط دهه 1990 به بعد، مهاجران از ملیت های آسیایی می باشند. در بخش غیر رسمی مهاجران نقش های اصلی خود را ایفا می کنند و امروز تعداد بسیاری مهاجرت غیر قانونی در کشور یونان وجود دارد. با ورود تعداد بیشتری مهاجر به کشور یونان در دهه 1990، سیاست مهاجرت دولت یونان فاقد کنترل و چارچوب قانونی برای مدیریت اوضاع تلقی شده است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در بخش مشاوره تلفنی و حضوری در خصوص مهاجرت به یونان اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

مهاجرت به یونان از طریق تولد

فرزند شهروند یونانی به طور خودکار، تابعیت کشور یونان را به دست می آورد. علاوه بر این، کودکانی که والدین آنها به مدت 5 سال و به صورت قانونی و دائمی در یونان زندگی کرده باشند، نیز تابعیت کشور یونان را به دست می آورند. کودکانی که خارج از کشور به دنیا آمده باشند و والدین آنها دائمی به مدت 5 سال در کشور یونان زندگی کرده باشند، پس از اتمام تحصیلات ابتدایی که 6 سال طول می کشد، تابعیت این کشور را به دست خواهند آورد. یونانیانی که در خارج از کشور متولد شده ایند تابعیت را به طور نامحدود به فرزندان خود انتقال خواهند داد.

یک یونانی که در خارج از کشور یونان متولد شده است، در صورت عدم احراز شرایط ثبت نام ساده به عنوان شهروند یونانی، می تواند تابعیت یونان را بدست آورد. این شرط شامل یونانی های قبرسی نیز می باشد. متقاضی باید ثابت کند که حداقل یکی از والدین یا مادربزرگ تبعه یونان دارد که در یونان متولد شده اند.

مواردی که برای بیگانگان قومی یونانی و غیر یونانی برای تابعیت لازم است در جدول زیر آمده است:

مواردتوضیح
بیان اظهارات (قومی)در حضور 2 شاهد شهروند یونانی
ارائه اظهارنامه (قومی)به سفارت یا کنسولگری یونان گزارشات مربوطه را منتقل کند.
فرد غیر قومیقبل از بیان اظهار نامه به مدت 7 سال در این کشور زندگی کرده باشد.
کودکان خارجیدر زمان اتمام مراحل ازدواج نکرده و کمتر از 18 سال باشند.

مهاجرت به یونان از طریق تولد

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

یکی از مجبوب ترین ویزاهای یونان برای سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا، ویزای طلایی می باشد. از طریق این ویزا اقامت سرمایه گذاری برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا صادر می شود که سهم قابل توجهی در اقتصاد کشور یونان دارد. گزینه های بسیاری برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. اما معمول ترین روش خرید ملک به ارزش حداقل یک چهارم میلیون می باشد. ویزاهای طلایی توسط کشورهای اتحادیه اروپا مانند یونان صادر می شوند. بدین ترتیب در نهایت منجر به شهروندی و دسترسی به سایر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. ویزای طلایی کشور یونان اقامت 5 سال را به سرمایه گذار و اعضای خانواده متقاضی و حتی سفر رایگان به مناطق شنگن ارائه می دهد.

کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند، باید واجد شرایط زیر باشند:

  • بیش از 18 سال سن داشته باشند.
  • در هیچ کشوری سوء پیشینه نداشته باشند.
  • در کشور یونان سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهد.
  • حتماً از یک شرکت فعال در یونان بیمه درمانی گرفته باشد.

برای اینکه متقاضی بتواند ویزای طلایی را دریافت کند، باید حداقل یکی از سرمایه گذاری در جدول زیر را انجام دهد:

نوع سرمایه گذاریمبلغ به یورو
خرید ملک و مستغلات در یونان250000€
ثبت شرکت در یونان400000€
اوراق قرضه دولت یونان400000€
اوراق قرضه یا سهام شرکت های سرمایه گذاری400000€
سپرده در بانکی در یونان400000€
اوراق قرضه شرکتی با دولتی800000€

در خصوص کسب اطلاع از شرایط مهاجرت به یونان از طریق تحصیل پیشنهاد می شود مقاله مذکور را از طریق وبسایت رسمی ما مطالعه بفرمائید.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

به طور کلی روش ازدواج برای به دست آوردن تابعیت یونان، کار آسانی نمی باشد، چرا که تابعیت تنها با ازدواج قابل انتقال نمی باشد. شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا که به تابعیت یونان علاقه مند می باشند، باید تسلط به زبان یونانی، اقامت طولانی مدت در کشور یونان را ثابت کنند و سپس روند تابعیت شرح داده شده را طی نمایند. ازدواج با یک شهورند یونانی به معنای صلاحیت داشتن گذرنامه یونان یا شناسنامه ملی یونان نمی باشد.

تنها در صورت داشتن کودک از اتحادیه، شرایط اقامت برای درخواست تابعیت یونان را 3 سال کوتاه می کند. برای اعضای خانواده غیر اتحادیه اروپا، روند اداری کمتر نبوده و اخذ اجازه اقامت یا کار براساس ازدواج با یک فرد یونانی یا دیگر شهروندان اتحادیه اروپا می باشد که حقوقی برابر با ساکنین اتحادیه اروپا را اعطاء می کند. در این مقاله انواع روش های مهاجرت به کشور یونان و دریافت تابعیت گفته شد. اگر قصد مهاجرت به کشور یونان را دارید، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :