مهاجرت تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

دانشجویان بین المللی می توانند با تحصیل در کشور کانادا از امتیاز اقامت قانونی و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل برخوردار شوند. همواره یکی از سوالات متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کانادا، چگونگی دریافت اقامت این کشور از طریق تحصیل می باشد. روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل وجود دارد که اغلب به شرایط شما بستگی دارد. اگر شما قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید بدانید که به راحتی می توانید اقامت کانادایی خود را دریافت نمائید. اما چگونه و به چه نحوی؟

در وهله نخست، باید بدانید که اقامت کانادا از طریق تحصیل به 2 صورت اقامت دائمی PR و اقامت موقت کانادا TRV امکانپذیر می باشد. اگر شما پس از اتمام تحصیلات خود مایل به کار در کانادا باشید، بایستی تحت برنامه ویزای کار فارغ التحصیل کانادا، ویزای کار این کشور را تقاضای دهید. اما اگر چنانچه به دنبال اقامت دائمی کانادا می باشید، برنامه های اقامت دائمی مختلفی وجود دارد که شما بر اساس شرایط می توانید متقاضی یکی از این برنامه ها باشید. ما در این مقاله به طور تفصیلی به بررسی روش ها و شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل می پردازیم. کارشناسان و وکلای خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما در این رابطه و ارائه مشاوره های دقیق و تخصصی می باشند.

اقامت کانادا از طریق ویزای کار فارغ التحصیل

ویزای موسوم به ویزای کار فارغ التحصیل کانادا مخصوص فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه های کانادا می باشد که برنامه تحصیلی حداقل 8 ماهه ای را گذرانده اند. ناگفته نماند که ویزای کار فارغ التحصیل کانادا از نوع ویزای موقت می باشد. همچنین اعتبار آن دقیقا معادل مدت زمان تحصیل شما در کانادا می باشد. معمولا مدت اعتبار این نوع ویزا تا 3 سال می باشد. از شرایط اخذ ویزای کار فارغ التحصیل کانادا می توان به تحصیل در کانادا به صورت تمام وقت، گذراندن برنامه تحصیلی حداقل 8 ماهه در کانادا و نیز اتمام موفق تحصیلات و اخذ دانشنامه یا گواهی اتمام دوره تحصیلی اشاره نمود.

شرایط و مدارک دریافت ویزای کار فارغ التحصیل کانادا عبارتند از:

  • در اختیار داشتن ویزای دانشجویی معتبر
  • درخواست ویزا در طی 90 روز پس از دریافت تاییدیه اتمام تحصیلات
  • تکمیل فرم درخواست IMM 5710
  • فتوکپی تمام صفحات پاسپورت
  • رسید پرداخت هزینه های ویزا

اقامت کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری

اقامت شما به عنوان دانشجوی خارجی در کانادا به عنوان اقامت موقتی محسوب می شود. اما پس از اتمام تحصیلات خود، شما می توانید به راحتی تحت برنامه اکسپرس اینتری درخواست اقامت دائم PR دهید. در حقیقت، دولت کانادا انتظار دارد که فارغ التحصیلان پس از اتمام دوره تحصیلی خود کشور را ترک نمایند مگر اینکه شما مایل به کار و اقامت در کانادا باشید.

دانشجویان خارجی حاضر در کانادا می توانند تحت 3 برنامه زیر متقاضی اقامت کانادا از طریق تحصیل باشند و کارت PR کانادا را اخذ نمایند:

  • برنامه کارگر ماهر فدرال FSWP
  • برنامه تجربه کاری کانادا CEC
  • برنامه داوطلب استانی کانادا PNP

متقاضیان این 3 دسته مهاجرتی صرفا می توانند درخواست خود را از طریق سیستم جامع اکسپرس اینتری کانادا ثبت نمایند. بر اساس شاخص های این سیستم ارزیابی و رتبه بندی شوند. سیستم اکسپرس اینتری از نوع سیستم امتیاز محور بوده و به فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا امتیاز بیشتری اختصاص می دهد. متقاضیانی که بالاترین رتبه ها را در سیستم اکسپرس اینتری کسب می کنند، از شانس خوبی برای دریافت دعوت نامه ITA و نهایتا اخذ PR کانادا برخوردارند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در برنامه CEC

برنامه CEC برنامه مهاجرتی و مخصوص کارگران ماهری است که قبلا در کانادا سابقه کار داشته اند. بدین ترتیب اکنون هم مایل به اخذ اقامت دائم کانادا یا همان PR می باشند. این برنامه مهاجرتی از آن نظر برای اکثر دانشجویان امکانپذیر نمی باشد که اغلب جمعیت فارغ التحصیلان کانادایی فاقد سابقه کار می باشند. در صورت وجود، آن هم به صورت کار دانشجویی می باشد.

از شرایط اصلی برنامه مذکور نیز داشتن حداقل 12 ماه سابقه کار در کانادا می باشد. همچنین از دیگر شرایط برنامه CEC برخورداری از مهارت زبان می باشد. شما با تقاضای ویزای اقامت تحت برنامه CEC، خارج از استان کبک زندگی خواهید نمود. تجربه کاری شما بایستی منطبق با یکی از انواع مهارتی O,B و A باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در برنامه CEC

اقامت تحصیلی کانادا از طریق برنامه PNP

برنامه PNP، برنامه مهاجرتی ویژه متقاضیانی می باشد که در کانادا پیشنهاد کاری دارند. در این برنامه کارفرماها یا سرمایه گذاران نسبت به استخدام و حفظ فارغ التحصیلان و دانشجویان خارجی اقدام می نمایند. زمانی که شما داوطلب استان یا قلمرویی می شوید، در واقع شما متقاضی اقامت دائم PR کانادا می باشید و متولی رسیدگی به درخواست شما اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا IRCC می باشد.

تحت برنامه های استانی PNP کارفرماها می توانند از طریق پیشنهادکاری دانشجویان خارجی را استخدام نمایند. متقاضیان همچنین می توانند از طریق دسته فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری نسبت به اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل اقدام نمایند. برخورداری از پبشنهاد کار تحت برنامه PNP برای دانشجویان جهت درخواست اقامت کانادا از طریق تحصیل، الزامی می باشد. در برنامه PNP، کلیه کارهای مربوط به ثبت نام و پیگیری مراحل درخواست کارت PR برعهده کارفرمای مربوطه می باشد. شرایط مهاجرت به کانادا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

اقامت تحصیلی کانادا از طریق برنامه FSWP

برنامه مهاجرتی FSWP ایده آل ترین برنامه اقامت کانادا از طریق تحصیل برای دانشجویان خارجی می باشد. چرا که شما در قالب این برنامه نیازی به ارائه پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کانادایی ندارید. این برنامه مهاجرتی ویژه متقاضیانی می باشد که با توجه به مهارت و تخصص کاری شان سعی در اخذ اقامت کانادا دارند. برنامه FSWP از 1 ژانویه سال 2015 تحت سیستم جامع اکسپرس اینتری کانادا شروع شد.

از شرایط درخواست اقامت کانادا از این طریق می توان به داشتن مهارت یا تخصص مربوطه، سابقه کار حداقل یک ساله در قالب کار دانشجویی تمام وقت، برخورداری از تمکن مالی جهت تامین مالی خود و وابستگان، برخورداری از مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی و سایر اشاره نمود. در این برنامه سابقه کاری متقاضی با توجه به دسته بندی مشاغل ملی کانادا NOC تحت 3 سطح مهارتی 0, A و B مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اخذ دعوت نامه ITA منوط به کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز کل در شاخص های ارزیابی کلیدی می باشد. شاخص های 6 گانه تحصیلات، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی، سن و سال متقاضی، پیشنهاد کار رسمی، انطباق پذیری از جمله شاخص های امتیازدهی تحت برنامه FSWP می باشد.

امتیازات اقامت تحصیلی کانادا

بر طبق گزارش سازمان ملل، همه ساله کانادا و استرالیا بیشترین آمار مهاجران خارجی را به خود اختصاص می دهند. هر سال حدود 200000 نفر مهاجر خارجی مجاز به ورود به کشور کانادا به عنوان مقیم دائم PR می باشند. شما در صورت اخذ اقامت دائم کانادا از امتیازات مشابه حقوق اتباع کانادایی برخوردار خواهید شد. برخورداری از حق کار و زندگی در کانادا، امکان مسافرت آزاد و معاف از ویزا، بهره مندی از سیستم آموزشی رایگان و استفاده از مزایای بیمه تامین اجتماعی از آن جمله می باشد.

دانشجویان و فارغ التحصیلان خارجی حاضر در کانادا به راحتی می توانند از طریق برنامه های ویزای کار فارغ التحصیل کانادا و نیز برنامه های اقامت دائم اکسپرس اینتری، به رویای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دست یابند و مقیم این کشور شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از جمله برترین موسسه مهاجرتی ایران در زمینه اخذ انواع ویزاها و اقامت های کانادا برای هموطنان عزیز می باشد. برای ارتباط با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های رایگان تلفنی و حضوری این موسسه استفاده نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :